HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Przesiadka z Creative Aurvana Live na jakie? 2017/01/30 14:39 #436508

Witam! Od kilku lat posiadam słuchawki wymienione w temacie i chciałbym się dowiedzieć jeśli chciałbym je zmienić na coś lepszego powiedzmy do 800 zł to które to by mogły być? Cenię przede wszystkim czystość dźwięku, którą ja rozumuje jako "słyszenie każdego detalu". Bas nie jest dla mnie najważniejszy (normalny), przede wszystkim ważne żeby było słychać właśnie każdy detal w muzyce i grach. Słucham muzyki w stylu Armina Van Buurena i sporo gram w najnowsze tytuły na PC. Dobrym przykładem detali dźwiękowych są gry typu najnowszy Battlefield 1 czy horror Resident Evil 7 gdzie słychać każdy szelest czy skrzypienie drzwiami itp.
Bardzo bym się cieszył gdyby ktoś mi doradził bo sam się nie znam na tych zagadnieniach wysokie, czy niskie tony itp.. mam Aurvana Live, grają super ale chciałbym zmienić na coś jeszcze lepszego :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przesiadka z Creative Aurvana Live na jakie? 2017/01/30 20:00 #436513

Na grach się nie znam, natomiast do muzyki poleciłbym z czystym sumieniem Soundmagic HP200 (otwarte) lub HP150 (zamknięte). Do kupienia są za sporo mniej niż 800 zł ale grają lepiej niż niejedne dwa razy droższe. Używam modelu HP200 i właśnie detaliczność wybija się na pierwszy plan, nawet chyba trochę kosztem urody brzmienia (mam nadzieję, że dźwięk wygładzi się z czasem, bo na razie pograły kilka godzin). Tyle że słucham głównie muzyki akustycznej, a jak zabrzmi Armin van Buuren nie mam pojęcia.

Nie wiem jak dobre jest Twoje źródło dźwięku, moje nienajgorsze, z przedwzmacniaczem słuchawkowym i niezłym odtwarzaczem CD. Ale z komputera z byle jaką kartą dźwiękową i wzmacniaczykiem też słychać różnicę w porównaniu z nieco gorszym modelem słuchawek (Yamaha ileś). Oczywiście dobrze byłoby posłuchać Soundmagic przed zakupem, bo wcale nie jest powiedziane, że dźwięk Ci podpasuje. Przy zakupie w ciemno (głucho) mniej ryzykowny byłby pewnie zakup wyższego modelu Creative Aurvana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przesiadka z Creative Aurvana Live na jakie? 2017/01/30 21:45 #436514

Koniecznie przymierz bo przy grach spędza się sporo czasu, czasu liczonego w godzinach, licznych godzinach i słuchawki ciasne albo takie w których pocą się uszy odbierają cała przyjemność. 10 czy 20 lat temu spędzałem "nieco czasu" przy niektórych tytułach i zdecydowanie wolałem konstrukcje tzw. otwarte.

Oprócz wspomnianych HP200 przyjrzyj się jeszcze na Beyerdynamic DT880 (genialny komfort) w najbardziej uniwersalnej wersji na 250ohm (są też 32 i 600).

Gdzie można pomacać słuchawki ? Większość normalnych sklepów ze sprzętem daje taka możliwość audio.com.pl/sklepy do tego sieć sklepów mp3store www.mp3store.pl/ i można też niektóre modele zobaczyć z bliska w sklepach MM, Saturn euroAGDrtv itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przesiadka z Creative Aurvana Live na jakie? 2017/01/31 09:57 #436518

John 1.5 V napisał: Beyerdynamic DT880 (genialny komfort)

Zgadzam się z przedmówcą. Choć mi półotwartość 990 trochę bardziej leży. Ogółem siedzę w nich parę godzin dziennie (jak sytuacja wymaga) i takiej wygody nie miałem w żadnych. CALe to bardzo fajne słuchaweczki aczkolwiek kultura grania w Beyerach stoi na zupełnie odmiennym poziomie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator