HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sony mdr 7506 vs Beyerdynamic dt 770 pro 2016/02/01 21:46 #430961

Stanąłem przed pewnym wyborem.
Przeszukując prasę i internet nie znalazłem mocnych argumentów, które przekonałyby mnie do zakupu konkretnego modelu. Na obie pary funduszu nie mam.
Byłbym wdzięczny za pomoc.
Pomińmy narazie fakt z czym one będą grały i weźmy pod uwagę uniwersalność jeśli chodzi o pracę w studio nagraniowym czy radiowym.
Czy to są słuchawki porównywalne? Jakie są za i przeciw?

Sony mdr 7506 vs Beyerdynamic dt770 pro 250 ohm.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony mdr 7506 vs Beyerdynamic dt 770 pro 2016/02/02 09:04 #430973

Jeśli mają służyć do pracy to oprócz oczywiście walorów brzmieniowych i wiernego przekazywania dzwięku bardzo ważna będzie kwestia wygody i trwałości. Nie znam praktycznie produktów Sony z rynku Pro ale to co oferują na rynek konsumencki raczej nigdy mnie nie przekonywało i większość urządzeń np. u znajomych dosyć szybko się psuła. Może z produktami przeznaczonymi dla zawodowców jest inaczej ale o opinie spytaj na forach pism branżowych jak "Estrada" itp.

Natomiast pod Beyerami podpisuję się wszystkimi kończynami (mam DT880 250ohm), są wygodne, trwałe i świetnie brzmią aczkolwiek jest (lub było) kilka wersji modelu DT770 (zwykłe, Pro, M) i między nimi są różnice, więc musisz spróbować samemu, posłuchać i ponosić na głowie. W ciemno absolutnie nie kupuj nigdy żadnych poważniejszych słuchawek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony mdr 7506 vs Beyerdynamic dt 770 pro 2016/02/03 21:35 #431048

John 1.5 V napisał: . W ciemno absolutnie nie kupuj nigdy żadnych poważniejszych słuchawek.


Amen. Co dla jednych będzie sufitem, dla innych może być podłogą.

770 będą trudniejsze do napędzenia, ciszej będą grały. Może nie są rewelacyjnie wygodne, ale są dosyć lekkie (nie wiem jak z wagą Sony).
DT są na pewno godne polecenia jako pierwsze poważniejsze słuchawki.

Przy okazji 770 nie będą grały neutralnie (chociaż czy są takie słuchawki?). Będą miały sporo basu, ale spokojnie, to nie będzie jednostajne łup, łup, łup.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Sony mdr 7506 vs Beyerdynamic dt 770 pro 2016/02/04 10:07 #431059

Wielu muzykow w studiach poleca ten model sony jako bardzo trwały. Faktycznie nie słyszałem o jakichkolwiek problemach z nimi. Słuchałem jednych i drugich są niuanse różniące obie pary ale są w ramach akceptacji. W Polsce 770 tki są bardzo popularne i jak niektórzy mówią każdy je ma... bierz te. Na zachodzie temat jest zdecydowanie wyrównany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sony mdr 7506 vs Beyerdynamic dt 770 pro 2016/02/04 20:20 #431067

Podejrzewam, że jedne i drugie to dobre słuchawki na początek. Solidne granie, ale bez fajerwerków. Potem można iść wyżej.

Wydaje mi się, że w razie odsprzedaży w Polsce mniejsza strata będzie na DT (a może się mylę?).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Sony mdr 7506 vs Beyerdynamic dt 770 pro 2016/02/22 01:17 #431685

770 będą trochę łoić basem. Pytanie co w tym studio będziesz robił- czy dla wokalisty stojącego przed mikrofonem (wtedy 770, bo są zamknięte i nie hałasują na zewnątrz),czy słuchawki do miksu (990 bo są bardziej naturalne i nie męczą uszu), czy jak ? 770 są dobre jeśli chcesz się bardzo mocno odseparować i uchronić osoby obok od tego czego słuchasz. Ja również podpisuję się pod Beyerami i faktycznie będzie łatwiej odpsprzedać nawet w branży PRO- AUDIO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Roland from Poland
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator