HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Słuchawki nauszne do TV 400zł +/- 2016/01/06 13:06 #429905

Witam, szukam słuchawek nausznych które będą przeznaczone wyłącznie do oglądania dobrej jakości filmów na TV. W tej chwili używam Sennheiser HD201. Jakość dźwięku niestety nie powala a i do komfortu można mieć zastrzeżenia. Postanowiłem zakupić coś trochę lepszego i tu pojawił się problem. Ile osób na forum tyle różnych opinii. O obiektywnych, aktualnych testach i porównaniach też mogę zapomnieć tym bardziej, że niewiele pisze się o słuchawkach typowo pod TV. Nie mam pojęcia czy słuchawki przeznaczone do telewizora powinny być zamknięte, półotwarte czy otwarte. Zależy mi na fajnych efektach dźwiękowych podczas oglądania różnego rodzaju filmów. Nie jest istotne natomiast czy głos w słuchawkach będzie słyszalny na zewnątrz tak samo jak nie muszą być jakoś szczególnie dobrze zamknięte ponieważ w domu mam cicho. Tutaj pojawia się kolejny dylemat. Bezprzewodowe czy na kablu. Mam świadomość, że słuchawki przewodowe w tym samym przedziale cenowym zawsze będą lepsze od tych bez kabla tylko zastanawiam się jak duża będzie różnica. Czy warto kosztem wygody rezygnować z kabla ? Po wielu godzinach poszukiwań wybrałem kilka modeli które szczególnie mnie zainteresowały. Przedział cenowy jest dość duży i wciąż nie wiem czy warto inwestować w coś prawie 2x droższego biorąc pod uwagę, że daleko mi do audiofila a źródło dzwięku jakim jest TV też nie powala. Bardzo proszę o pomoc w wyborze i ewentualnie jakieś propozycje. Może ktoś używa któregoś z poniższych modeli i podzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami ? Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

1)AKG K240
2)AKG K550
3)Pioneer SE-A1000
4)AKG k915
5)HD 65 TV Sennheiser
6)Sony MDR-RF855RK
7)PHILIPS SHD8600/10
8)JBL Synchros E50BT

dodam tylko, że byłem w kilku sklepach i niestety nigdzie nie było więcej niż 2 modeli żebym mógł je jakoś porównać a i "doradcy" mieli niewiele większe pojęcie w temacie niż ja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki nauszne do TV 400zł +/- 2016/01/06 23:10 #429935

Jeśli ma być wygodnie i komfortowo to niewielu jest konkurentów dla allegro.pl/beyerdynamic-dt880-250ohm-i5889880146.html.
Uszy nigdy się nie pocą, nie ma wrażenia ściskania głowy ani zbytniego luzu, ergonomia niemal doskonała i dosyć wysoka trwałość. Brzmienie ? To wyższa półka, niczego nie brakuje i nic nie jest przesadzone, idealnie wyważone proporcje do słuchania muzyki, więc do TV tym bardziej. Kabel, zakończony małym jackiem 3.5mm z dokręcaną przejściówką na 6.5, ma trzy metry, a jak to za mało zawsze można skorzystać z przedłużacza który można dostać na allegro czy jakimś supermarkecie A/V. Do tego można sobie dokupić nowe pady na uszy www.mp3store.pl/article/byerdynamic-pady...080329320171315.html jeśli stare są jakieś takie.

Mam od wielu lat i nie wiem czy kiedykolwiek zamienię, a jeśli już to na coś z okolic 2 tyś. zł, czyli albo jakieś wyższy model Beyerów albo Shure.
Więcej o brzmieniu i funkcjonalności pisałem kilka razy na tym forum - skorzystaj z wyszukiwarki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki nauszne do TV 400zł +/- 2016/01/07 00:46 #429942

Do oglądania TV w słuchawkach DT880 toż to profanacja :)
A jakie TV uciągnie 250Om i SPL96dB?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Słuchawki nauszne do TV 400zł +/- 2016/01/07 17:35 #429975

@john 1.5 V Fajna propozycja ale nie ten budżet niestety. Czytałem trochę o tych słuchawkach i rzeczywiście warte zainteresowania ale czy taki sprzęt jest mi potrzebny do przecietnęgo TV ? Dostałem jeszcze ciekwe propozycje od kolegi z innego forum a mianowicie
Superlux HD681 EVO oraz Takstar TS671 . Co o nich myślicie ? Na jeszcze innym forum użytkownik napisał cyt. "Przy takim budżecie (zakładam po modelach wylistowanych) znacznie lepiej będzie zainteresować się podłączeniem do TV zewnętrznego DACa w postaci np Fiio D03, żeby wyprowadzić sygnał sensownej jakości. To, co zaoferuje sam TV ani jakościowo, ani mocowo nie "zasłuży" na wiele więcej, niż obecne HD201. Do tego jakiś prosty amp za 100-200 zł. i dopiero można wybierać słuchawki." Czy to ma sens ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zakupaudio88.

Słuchawki nauszne do TV 400zł +/- 2016/01/07 18:10 #429976

Kryterium główne to wygoda, komfort, a nie eSPeeLe i omy. Z resztą do mojego starego Philipsa zapinałem DT880 i co ? A no nic, grało i tyle miało robić, ale nie o to chodziło, bo ważne było to, że mogłem sobie siedzieć dwie godziny w słuchawkach nie czując jakiegokolwiek dyskomfortu, tyle, że trzeba było nieco podkręcić głośność.

Superluxy tu niektórzy sobie bardzo chwalą, więc opcja jak najbardziej do sprawdzenia ale przed zakupem koniecznie włożyć na głowę, czyli przejechać się do jakiegoś MM, Saturna lub mp3Store. Niby nad projektowaniem słuchawek siedzą spece od ergonomii, antropometrii, a potem się okazuje, że po 15 minutach idzie ocipieć i człowiek ma ochotę wysłać je w kosmos razem z tym sztabem specjalistów.

Bawienie się w osobne wzmacniacze z DAC-ami na pokładzie z punktu widzenia jakości brzmienia ma sens ale to mniej więcej koszt dwóch dodatkowych par słuchawek o jakie Ci chodzi, więc ... :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki nauszne do TV 400zł +/- 2016/01/07 18:51 #429978

John 1.5 V napisał: Kryterium główne to wygoda, komfort, a nie eSPeeLe i omy. , tyle, że trzeba było nieco podkręcić głośność.

To "nieco" nie było wcale takie małe.
No i wyszły esple i omy.
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Słuchawki nauszne do TV 400zł +/- 2016/01/07 18:56 #429979

Tak jak przypuszczałem zabawa ze wzmacniaczami to nie mój budżet. Słuszna uwaga odnośnie komfortu. Nie będę zakładał słuchawek na 5 min tylko nieco dłużej. Na pewno zanim się na jakieś zdecyduję wcześniej sprawdzę je na sobie. Ciekawe te DT880 ale kosztują 700-800 zł tak że niestety 2x więcej niż wstępnie zakładałem. Lubię porządne rzeczy ale niestety nie zawsze mnie stać. Dzięki za odpowiedź John

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki nauszne do TV 400zł +/- 2016/01/07 19:28 #429982

DT990 możesz kupić nieco taniej, a na rynku wtórnym może Ci się nawet udać wyszarpnąć w zakładanym budżecie, ewentualnie z niewielką dopłatą.
Komfort ten sam, a napewno nie będzie odstawał od tego w DT880.

Masz tu reckę i mozesz przejść odrazu do podsumowania, gdyby ci się nie chciało czytać :)
hifiphilosophy.com/beyerdynamic-dt-990-pro/3/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator