HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Słuchawki do domu, słuchawki w teren. Człowiek zielony. 2015/08/05 23:07 #425902

  • bonobo
  • bonobo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • BonoboCo ?
  • Posty: 26
Witajcie. Jestem tu nowy, mam nadzieję że dowiem się tu ciekawych rzeczy. Już zacząłem czytać "Dlaczego ludzie pukają się w głowę..." i zapowiada się świetnie ! Sam chętnie posprawdzam na własnej skórze :)

Piszę, ponieważ szukam słuchawek. Interesują mnie dokanałowe " w teren " i jakaś konstrukcja otwarta lub pół otwarta do domu.

Generalnie myślałem żeby słuchawki "w teren " nie kosztowały więcej niż 400 złotych, natomiast te do domu - do 1000. Słucham głównie muzyki rozrywkowej, starych płyt U2, Depech'ów i innych w takich klimatach.

W słuchawkach "domowych" zależy mi na dobrej reprezentacji środka.

W słuchawkach " w teren" jak najmniej podbicia basu. Nagminnie się to zdarza w większości konstrukcji.

Czekam na jakieś propozycje, bo nie wiem za co się zabrać- od jakiej marki zacząć. Dopiero zaczynam raczkować w temacie audio, przeglądać fora i inne miejsca.

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do domu, słuchawki w teren. Człowiek zielony. 2015/08/06 00:05 #425904

W tematach domowych niezmiennie polecam Beyery DT880.

Brzmienie zrównoważone, sopran dokładny ale nie kłujący, wyraźna średnica bez eksponowania i solidna podstawa basowa.
Wygoda noszenia tego modelu jest w absolutnej czołówce światowej, mimo tego, że model jest na rynku już ładny kawał czasu - nie za ciężkie, dobrze trzymają się głowy ale nie ściskają, dzięki półotwartej konstrukcji można w nich siedzieć godzinami bez zmęczenia i pocenia się uszu. Ideał za te pieniądze, które trzeba za nie zapłacić.

Występują w trzech wersjach - 32, 250 i 600 ohm. Do domu i normalnego sprzętu powinniśmy wybrać wersję 250 ohm ale jeśli mamy porządny wzmacniacz słuchawkowy możemy spokojnie wybrać wersję 600-ohmową. 32-ki powstały z myślą o sprzęcie przenośnym jednak szkoda takich słuchawek na ulicę, a poza tym ze względu na konstrukcję półotwartą, która w domu jest zaletą, nie poznamy zalet tego modelu w ulicznym zgiełku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do domu, słuchawki w teren. Człowiek zielony. 2015/08/06 02:17 #425906

DT880 mają świetną opinię na forach, nie znam brzmienia modelu. Sam posiadam DT990 Pro i Senki HD600, częściej chwytam za te drugie Beyery grają Vką i rysują cienką kreską przez co ma się wrażenie odsunięcia sceny, jednak to Senki pokazują wiecej są bardziej liniowe z pełnywm i nasyconym wybrzmieniem instrumentó, scena nieco bliżej głowy, ale ta barwa nasycenie i rozdzielczość jest bardzo wciągająca.
Takie słuchafony jednak trzeba napedzić jakimś wzmacniaczykiem słuchawkowym, byle nie z dziurki jakiejś integry, czy źródła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Słuchawki do domu, słuchawki w teren. Człowiek zielony. 2015/08/06 14:16 #425914

  • bonobo
  • bonobo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • BonoboCo ?
  • Posty: 26
A jakie wzmacniacze polecicie ? W domu myślałem nawet o zakupie jakiegoś interfejsu do komputera, bo faktycznie integra to integra...

I co możecie polecić w kwestii słuchawek w teren ? DT990 słyszałem, lekko konturują, ale faktycznie brzmią bardzo dobrze, szczególnie w tej cenie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do domu, słuchawki w teren. Człowiek zielony. 2015/08/06 15:51 #425916

Ze słuchawek przenośnych tu coś wybierzesz, podstawowe momentum na rynku wtórnym dostaniesz w okolicach 4 stów.
Wzmacniacz trzeba posłuchać z danymi słuchawkami, ja mam 2szt tranzystor i lampa. :)
Lampowy OTL Espressivo do HD 600, Beyery też dobrze z nim plumkają, ale słyszałem lepsze np. Woo audio 6 SE tylko ta cena ;(
A tranzystor mam od majkela Moonlight mały, ale gra tak że mozna się pomylić co do gabarytów tego grajka.
Zreszta swego czasu chciałem Moonlighta sprzedać ;)
Polecam jednak droższą wersję Black Pearl, może majkel jeszcze ma, bo wypuścił niedawno nową konstrukcję.
earstream.eu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Słuchawki do domu, słuchawki w teren. Człowiek zielony. 2015/08/06 19:43 #425930

  • bonobo
  • bonobo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • BonoboCo ?
  • Posty: 26
A wiecie gdzie można posłuchać dt880 ? Jakieś salony ? Najlepiej Wawa- ale kręcę się po różnych miastach więc lokalizacja nie ma większego znaczenia :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do domu, słuchawki w teren. Człowiek zielony. 2015/08/06 19:58 #425931

Dyć w największej polskiej wsi salonów audio ci pod dostatkiem...

Wujka GOOGLE zapytaj , on wskaże ci drogę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Słuchawki do domu, słuchawki w teren. Człowiek zielony. 2015/08/06 20:51 #425933

Można wybrać słuchawki, które sprawdzą się w (niemal) każdej sytuacji jak np Sennheiser Momentum On Ear. Idealne na zewnątrz, świetnie sprawdzają się też w domu, szczególnie w takie upały. Są niskoomowe więc nie trzeba szczególnie mocnego źródła, choć dobra audio elektronika jest jak najbardziej zalecana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do domu, słuchawki w teren. Człowiek zielony. 2015/08/10 11:34 #426047

  • bonobo
  • bonobo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • BonoboCo ?
  • Posty: 26
Wiem, ale właśnie chcę coś do domu ( co z domu ruszane nie będzie i nic się temu sprzętowi nie stanie) i coś praktycznego do miasta, konstrukcja która pozwoli mi się trochę odseparować od zgiełku miejskiego.

Dziś jadę posłuchać 990 i 880 :) Dalej nie wiem czego szukać " do miasta " .
Z ciekawości posłuchałem sobie słuchawek dr DRE, bo strasznie dużo ludzi to nosi.

Tragedia !!!!!!!! Tyle basu co w golfie na wsi po tuningu... i to w sumie w każdym modelu tego producenta ( bez obrazy- sam jestem ze wsi ;] )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do domu, słuchawki w teren. Człowiek zielony. 2015/09/14 15:09 #427046

  • bonobo
  • bonobo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • BonoboCo ?
  • Posty: 26
Z racji wymiany innych sprzętów audio w domu trochę porzuciłem temat słuchawek, ale chciałbym do niego wrócić. Do tego czasu przesłuchałem kilka modeli. Moim odnośnikiem jako sprzęt do DOMU są DT880 , ale nie mam tyle pieniędzy. Czy coś godnego polecenia i bliskiego DT880 do 500-550 złotych? 990 to nie jest to...

pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki do domu, słuchawki w teren. Człowiek zielony. 2015/09/15 00:36 #427054

Creative TACTIC3D OMEGA są całkiem niezłe i dorwiesz je za tyle forsy. Nie wiem czy czegoś z Tonsili nie zareklamować, ale ogólnie rzecz biorąc te słuchawki to bajka. Są miękkie, puszyście okalają uszy feerią dźwięków, mają specjalny system antypotny i są zrobione z dobrych dla roznoszenia się dźwięku monotlenków.

po le cam na 100%

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Słuchawki do domu, słuchawki w teren. Człowiek zielony. 2015/09/15 09:29 #427055

DT 880 wybrałeś to i kup, może na raty, może masz szasnsę dozbierać więcej. Na amazonie są po 180 funtów, nie wiem ile wysyłka do Polski.

Nie wiem po ile chodzą używane, zobacz na forum mp3store.
Wątpię by zadowoliły cię jakieś 'zastępcze namiastki', z twoich postów wynika, że 'słyszysz'.


Jeśli jednak coś zastępczego to pytaj na forum mp3 store.

z komórki pod schodami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator