HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw poza dom + pytanko od odtwarzacz (1000zł) wenatr 2015/03/15 08:54 #423760

Witam!
Mam trochę odłożonych pieniążków na zestaw hi-fi ocierajacy albo dobijajacy do hi-end ( poza domem ).
Już tłumacze o co chodzi... Chcę zakupić i mam na ten cel 2,2 tyś PLN (Na zestaw out + słuchawki)]
Co chcę za to kupić:
Przenośny odtwarzacz plików[/b] mp3,flac,wav [mp4 opcjonalnie] jak najlepszej jakości w cenie do 600zł (jeśli będzie coś dającego wyższy szczebel dźwięku od tych do 600 w cenie np do 800 zł to także proszę o link)
Poszukałem po forach i na razie moja propozycją jest : iRiver E200
Słuchawki marek Sennhaiser lub AKG w cenie do 1200zł
Czego oczekuje / co będzie z tego słuchane: Oczekuje sprężystego, dynamicznego, nie dudniącego basu, możliwie jak najczystszej góry i bardzo dobrego środka.
Słuchana w 75-80% przypadków będzie muzyka rap/hip-hop [Amerykański] + Czasami (lecz, bardzo, bardzo rzadko kultowy rock[znane i cenione kawałki, nie siekatory gitarowe aż uszy padają. Lekki, do zniesienia dla niezbyt zagorzałego fana słuchania rżniętej palcami gitary) i równie często co Rock będzie sluchany Pop czyli bardzo okazjonalnie (Typu Rihanna itp.)
Głównie budujemy pod rap/hip-hop
Oczekuje od pomocnych, doświadczonych i obytych dźwiękowców pomocnej rady, bez krytyki. Jestem pół laikiem, ale orientuje się w 30-60%.
Przed"przed"ostatnie pytanie: Czy taki zestaw lepiej zagrałby (mówimy o zastosowaniu przenośnym) ze wzmacniaczem słuchawkowym (mówimy o najlepszej wersji przenośnej wzmacniacza słuchawkowego do 500zł). Jak można to proszę o model lub link.
Przedostatnie pytanie: Z czego najlepiej odtwarzacz taki dźwięk na takich słuchawkach firmy AKG lub SENNHAISER [wyżej szukane słuchawki do1200zł) w domu? - proszę model lub link odtwarzacza i Czy ten wzmacniacz słuchawkowy do takiego domowego zastosowania byłby potrzebny mając tak dobry odtwarzacz przenośny czy już nie? Proszę o bardzo rzetelną odp. Na domowy odtwarzacz miałbym osobny budżet (Ok. 800-1300 złotych). Jeśli na szybko kojarzycie jakiś w tej cenie to proszę o model lub link.
Zdecydowanie ostatnie pytanie: Czy taki na prawdę konkretny odtwarzacz domowy w dość dużej cenie mógłby służyć jeszcze do zestawu głośników (poza słuchawkami) o mocy np Od 400-700Watt (RMS) (Ze wzmacniaczem [konkretnym] kilkuset watowym]
, jeśli tak, to bardzo prosiłbym o link lub nazwe takiego domowego odtwarzacza (cena bez przesady : do 1000zł Głośnikiiiiii byłyby 2.0, 2.1, 5.0 lub 5.1
Za kompletną odpowiedź na wszystkie moje pytania( dokładnie ), będę szczerze i z całego serca wdzięczny :)
Jeśli w moim myśleniu jest gdzieś błąd, poprawcie mnie proszę. Dzięki dokładnej odpowiedzi na te pytania zdobędę dużą wiedzę. Dziękuje z góry ;) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez proszepomozcie.

Zestaw poza dom i do wewnątrz 2015/03/15 09:16 #423761

Za 2200 zł do domu nie ma co kupić z dobrym hi-fi a hi-end to już naprawdę pozostaje w sferze marzeń. Za tą kwotę możesz dostać całkiem przyzwoity przenośny duet, chyba że przenośnego grajka podłączałbyś pod głośniki aktywne.
A już głośniki 1300W za 1000 zł to czysta bajka. Trzeba mieć nie tylko sprecyzowane ale też realistyczne oczekiwania. Jaki jest metraż pomieszczenia odsłuchowego to kolega też nie podał.
BTW od kiedy to Nickelback jest kultowym zespołem rockowym? Ich muzyka jest jak hamburger z McDonalds w porównaniu z wykwintnym daniem Led Zeppelin, Black Sabbath i.t.p.. Znaczy się tłusta, jałowa i bez smaku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

Zestaw poza dom i do wewnątrz 2015/03/15 10:00 #423764

Nie, nie, źle mnie zrozumiałeś. Te 2200zł jest na słuchawki (które będą służyły w domu i na zewnątrz) cena do 1200zł Marka: Sennhaiser/AKG z którego będą słuchane wyżej wymienione gatunki muzyczne, odtwarzacz przenośny w cenie 400-600 [jak coś o wiele lepszego niż te 400-600 to maks do 800) - mp3,flac, wav [mp4 opcjonalnie] + jeśli to da dosyć dużo, to wzmacniacz słuchawkowy w cenie do 500zł (przenośny, średniej wielkości, maks 12x7cm (grubość bez ogr, ale jednak max do 4cm [to jakby bez ograniczeń]).
WSZYSTKIE ELEMENTY INNE NIŻ [SŁUCHAWKI, PLAYER PRZENOŚNY +WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY] -2200ZŁ, miałyby osobny budżet na przestrzenii do pół roku. Pytam żeby wiedzieć na przyszłość + mieć ugruntowaną wiedzę:czego potrzebuje do domu jak będą pieniążki, za niedługo). Budżet tego o co pytam osobno, w ramach ciekawostki na ten moment i cennej wiedzy za kilka miesięcy pytam o odtwarzacz (chyba DAC to się nazywa?) domowy, konkretny, taki wiecie, na CD/usb + możliwość kablem z kompa przesyłu. Nie mówmy może o wzmacniaczu do tego zestawu, zapytam kiedy indziej dokładnie, bo za dużo treści i o głośniki do domu także zostawmy, wyżej nakreśliłem jakie na pewno będą!)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez proszepomozcie.

Zestaw poza dom i do wewnątrz 2015/03/15 10:11 #423765

Rap/HipHop, Rihanna i Nickelback...
allegro.pl/beats-by-dr-dre-studio-wirele...ium-i4871687177.html
+
allegro.pl/24bitowy-fiio-x1-nowy-wyjatko...eki-i4892266996.html

Wzmak słuchawkowy zbędny w przypadku tych beatsów. Są aktywne.

Do ambitnej muzy dałbym całkiem inne słuchawki ale do tego co Ty słuchasz, Beatsy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw poza dom i do wewnątrz 2015/03/15 10:23 #423767

A po co Ci w domu takie wielkie moce ? Przecież 99% wzmacniaczy domowych ma ok.40-70 W i to jest w zupełności wystarczające nie tylko do słuchania samemu ale i z połową osiedla/ulicy.
Poza tym takie moce w pieniądzach jakie ewentualnie byś mógł na to przeznaczyć są osiągalne tylko w sprzęcie estradowym, o domowych wzmacniaczach mających 0,5kW zapomnij bo to nie ten pułap cenowy.

Moja porada - kup sobie odtwarzacz przenośny, w miarę funkcjonalny i trwały www.mp3store.pl/products/odtwarzacze-mp3mp4,0,112,0.html , do tego któreś z tych słuchawek www.mp3store.pl/products/sluchawki,0,113,0.html i masz gotowy zestaw na ulicę do domu.

Zakup dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego czy to domowego czy przenośnego wydaje mi sie bezsensowny, lepiej zadbać o dobry odtwarzacz niż dokupować kolejny sprzęt a biorąc pod uwagę wyjątkowo słaby repertuar jaki wymieniłeś (całe to tałatajstwo jest bardzo kiepsko zrealizowane już na etapie studia - poczytaj o tzw. "loudness war") ma to jeszcze mniej sensu.

Najważniejsze abyś przejechał się do jakiegoś sklepu, może być mp3store lub jakiś inny dający możliwość posłuchania na miejscu co jak gra, tak żebyś miał możliwość sprawdzenia czy przede wszystkim słuchawki są wygodne, w miarę trwałe, czy kabel nie jest za długi/za krótki, czy irytująco nie szura o ubranie przenosząc ten dźwięk na słuchawki, czy uszy się nie pocą, i w końcu czy dźwięk Ci odpowiada, czy nie jest męczący, natarczywy. Jakość dźwięku w głównej mierze będzie zależeć właśnie od słuchawek więc odtwarzacz możesz kupić w ciemno sugerując się tylko opiniami ale koniecznie musisz sprawdzić słuchawki przed zakupem bo nawet drogie modele potrafią być mocno średnie zarówno jeśli chodzi o dźwięk jak i ergonomię i wygodę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw poza dom i do wewnątrz 2015/03/15 10:44 #423768

Słuchawki wiem, że aby pokazać pełnię działania muszą być "wygrzane" tzn, już conajmniej kilka h muszą pracować, jeśli nie całych dni. Ok, szukam wygrzanych słuchawek w sklepach... Ale czy odtwarzacz i wzmacniacz (gdybym takowe zakupił) musiałby także być już używane czy wyciągnięty 5 minut temu z pudełka zagra tak samo? Jeśli chodzi o odtwarzacz + wzmacniacz to serio nic na ten temat nie wiem czy lepiej jest aby były "wygrzane"? Czy "wygrzane"= nówka? -

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw poza dom i do wewnątrz 2015/03/15 10:53 #423770

Wygrzewanie słuchawek to temat mocno dyskusyjny bo nie wszystkie egzemplarze i modele zmieniają się brzmieniowo pod jego wpływem.
Z reguły jednak brzmienie się nie pogarsza więc odsłuchuj je takimi jakie są i wybierz te które Tobie odpowiadają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

Zestaw poza dom + pytanko od odtwarzacz (1000zł) wenatr 2015/03/15 12:57 #423772

Krótko i na temat.
Odtwarzacz Fiio X3:
audiomagic.pl/odtwarzacze-mp3/fiio/21402-fiio-x3.html
Odtwarza hi-resy 24/192. Dokupujesz do niego kartę 64 giga za 120 zeta i masz super źródło na miasto. Poza tym X5 ma funkcję zewnętrznego DAC-a, więc od razu miałbyś źródło do domu. Poczytaj i nim na forum mp3store.
Słuchawki - Sennheisery Momentum. W takiej konfiguracji mieścisz się w budżecie.
Jak już kupisz odtwarzacz, to posłuchaj z nim słuchawek Bose z aktywną redukcją hałasów: www.bose.pl/PL/pl/home-and-personal-audi...ncelling-headphones/ Może się okazać, że się bardzo polubią, zwłaszcza w rocku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator