HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Przenośny HIEND 2015/01/11 19:45 #421897

A lubisz chociaż to co ten kolega kupił i ściągnął w DSD ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przenośny HIEND 2015/01/11 22:27 #421901

mkapinski napisał:

smykus_starszy napisał: Tak z ciekawości, co konkretnie porównywałeś?

FiiO X1 z Nostromo 5+Mikroforum i Muse-Audio USB DAC.
Porównywałem odtwarzając ten sam utwór (Suzanne Vega - Left Of Center w formacie FLAC 16/44.1) na tych samych słuchawkach (ATH-M40x przy identycznej głośności.
X1 przegrał ze znacznie tańszym chińskim Muse-Audio nie wspominając już o Nostromo5+Mikroforum.
Ale to żaden hajend i ciekawi mnie czy tendencja ta utrzymuje się też w przypadku droższych urządzeń.


Ok, myślałem, ze porównywałeś coś z wyższego poziomu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Przenośny HIEND 2015/01/12 00:36 #421905

John 1.5 V-> Na szczęście większość lubię :)

Smykus_starszy-> ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wulkan.

Przenośny HIEND 2015/01/12 08:35 #421908

No to się cieszę bo fuks jak cholera trafić coś w SDS-ie co by się podobało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przenośny HIEND 2015/01/12 08:41 #421909

Wulkan napisał: Szkoda natomiast, że przy plikach DSD bateria schodzi ok. dwa razy szybciej, niż przy np. WMA, WAV, czy FLAC-ach, ale ta gęstość i substancjonalność wokali na plikach DSD to jest COŚ i pal sześć tę baterię ;)

Można by zaryzykować ze dwa razy lepiej to i dwukrotnie większe zapotrzebowanie na MOC z baterii ;) ale , coś za coś...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Re:Przenośny HIEND 2015/01/12 18:54 #421925

Hifiman ma takie cudo w najwyższych odtwarzaczach jak wymienne karty rozszeżeń, stopnie analogowe wzmacniacza (o ile dobrze rozumiem), które można dopasować do posiadanych słuchawek, normalnie opad szczęki zaliczam...
Zdjęcia potem dam, na komórce ciężko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przenośny HIEND 2015/01/12 20:17 #421933

Wdehe-> Pytanie tylko, czy HM-901 brzmi lepiej od AK240...? Niektórzy mówią, że tak, a inni piszą, że to "jedynie" klasa AK120. Ja HM-901 nie słuchałem, więc wyroków nie feruję ;)
W każdym razie z duetu AKR03+AK240 jestem bardzo zadowolony!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wulkan.

Przenośny HIEND 2015/01/12 22:38 #421939

żadnego nie słuchałem, do nie dawna nie zdawałem sobie sprawy z istnienia tego świata,
hifiman hm - 901 podoba mi się wizualnie, jest po prostu najładniejszy z nich wszystkich, ma stacje dokującą i podobno aż osiem kart zmieniających charakter brzmienia, można go dopasować pod posiadane słuchawki, własne upodobania.



Tu można to sobie obejrzeć, gdzie te karty, jak, wykresy pomiarowe, niestety "pa ruski"
personalaudio.ru/detail/sravnenie_4_kh_u..._na_hm_901_i_hm_802/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Przenośny HIEND 2015/01/13 08:36 #421950

Wdehe-> AK240 też ma bardzo dużo różnych akcesoriów. Nawet XLR-y :woohoo: Wejdź w zakładkę "Accessory" i sam zobacz: www.astellnkern.com/

Mnie się wizualnie HM-901 kompletnie nie podoba, ale grunt, żeby dobrze grał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wulkan.

Przenośny HIEND 2015/01/13 09:58 #421951

no są, mało przenośne to się robi z XLR-ami, ale można :woohoo:

z chęcią bym poczytał test, porównujący DAPy i jakieś stacjonarne urządzenia, ale porządny test, z pomiarami, wykresami itp...
a nie tylko wrażenia odsłuchowe. Czasem recenzenci szukają w dźwięku czegoś innego niż ja.
A na wykresach przynajmniej było by widać czy faktycznie jest tak dobrze jak to producenci obiecują.
Pamiętam, kiedyś był test dokładności odczytu specjalistycznych napędów hifi w porównaniu do zwykłego napędu z komputera, wnioski były szokujące.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Przenośny HIEND 2015/01/13 21:11 #421963

Wdehe-> Zaufaj swoim uszom, nie wierz recenzentom i pędź na odsłuch ze swoimi słuchawkami (to ważne!) jakiegokolwiek DAP-a do jednego z salonów MP3Store ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przenośny HIEND 2015/01/14 18:21 #421987

wdehe napisał: Pamiętam, kiedyś był test dokładności odczytu specjalistycznych napędów hifi w porównaniu do zwykłego napędu z komputera, wnioski były szokujące.

To znaczy jakie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Przenośny HIEND 2015/01/14 19:44 #421991

Tani napęd computerowy czytał najlepiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Przenośny HIEND 2015/01/14 21:50 #422000

wdehe napisał: Tani napęd computerowy czytał najlepiej.

I to Cię szokuje? Napędy optyczne stosowane w komputerach mają za zadanie odczytywać treść programów. Błędy rzędu paru bitów są niedopuszczalne, ponieważ mogą prowadzić do nieprawidłowej pracy oprogramowania i utraty danych.
Napęd w odtwarzaczu powinien być przede wszystkim cichy a mechanika niezawodna. Nie ma potrzeby by był tak precyzyjny jak ten w kompie.
Ale jest to dyskusja na całkiem inny wątek. Przepraszam za offtopic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

Przenośny HIEND 2015/05/12 11:10 #424602

Ta dam, będzie nowy odtwarzacz przenośny Astel$Kern AK 380, na razie nie wiadomo co w środku, ale IMO cena będzie odpowiednio wyższa niż AK240, zastawiam się czy przekroczą 20 k PLNów :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator