HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz i komputer. Jak podłączyć? 2007/07/15 10:09 #177475

Witam. Zakupiłem na allegro tani wzmacniacz o mocy 2x45W. Był nowy i oryginalnie zapakowany. Nieistotny jest w zasadzie model, gdyż chcialbym zapytać o podstawy. Posiadam kolumny TONSIL FENIX 2 o mocy nominalnej 100W. Czyli wzmacniacz powinien być wręcz w sam raz pod te kolumny (z doświadczenia oraz wg instrukcji kolumn). A więc podłączyłem pod owy wzmacniacz tonsilki i komputer poprzez urządzenie miksujące (zwykły mikser kanałów bez wzmacniacza, umożliwa podłączenie dwóch źródeł dźwięku). Jestem muzykiem i używam jednocześnie dźwięku z komputera oraz z instrumentu. Tym razem podłączony został jedynie komputer pod mikser, a mikser pod wzmacniacz kablami typu chinch do wejścia w tymże wzmacniaczu oznaczonym TUNER. Nie wiem czy był to mój błąd, bo dosłownie po chwili ze wzmaka zaczął wydobywać się kłębiasty dymek. Oczywiście podczas podłączania, cały sprzęt był wyłączony a poziom głośności dźwięku był wyciszony. Po włączeniu komputera, wzmacniacza oraz winampa na komputerze również poziom głośności był wyciszony. Później stopniowo nieznacznie podnosiłem siłę głosu. Usłyszałem czysty, ładny dźwięk i nagle ze wzmaka wydobył się dymek a na blaszanej pokrywce pojawiła się złotawa ciecz. Przypuszczam, że wystrzelił kondensator, ale co mogło być powodem? Czy myślicie, że egzemplarz był felerny, czy też niewłasciwie podlączyłem pod wejście TUNER. Wzmacniacz posiada wejścia imput: VCD, CD, TUNER oraz wejścia AC3 z DVD Playera (te ostatnie odpadają, ponieważ dźwięk przechodzi u mnie przez mikser analogowy). Wydaje mi się, że nawet po niepoprawnym podłączeniu wzmacniaczowi nic nie powinno się stać. A może........ Hmm... wzmacniacz będę reklamował, przyjdzie nowy egzemplarz. Teraz raczej skłaniałbym się do podłączenia pod wejście INPUT CD. Proszę o pomoc jeśli posiadacie w tym doświadczenie. Przepraszam jeśli zamieściłem tego posta nie tu gdzie trzeba. Poza tym jest trochę długi, ale dzięki temu lepiej zrozumiecie co tak naprawdę się stało. Dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz i komputer. Jak podłączyć? 2007/07/15 10:28 #177478

Moim zdaniem miałeś po prosu pecha. Popsuć wzmaka mogłeś robiąc spięcie na wyjściu - ale to wypaliło by Ci końcówkę mocy. To czy podlaczyłes mikser do wejścia Tuner, CD, czy innego nie ma znaczenia (byle nie do wejścia phono (gramofon MM/MC) Sam często testując kabelki IC podłaczam CD do wejścia CD (jeden kaelek) u tuner (drugi kabelek). Jeszcze mi to wzmaka nie spaliło.
Przyznaje jednak, ze nie wiem co w wypadku gdyby ten mikser miał jakieś wzmocnienie. Zakładam, ze to mikser pasywny (znaczy nie wzmacniający sygnału-nie wiem czy sa wzmacniające), ale od mikserów to juz specem nie jestem). Więcej to pewnie Ivan lub Nabu napiszą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Dyplomata to człowiek, który dwa razy pomyśli zanim nic nie powie."
Mało pisz dużo czytaj, to fajnie będzie na forum.

Wzmacniacz i komputer. Jak podłączyć? 2007/07/15 20:40 #177529

A ten mikser kiedyś wcześniej sprawdzałeś na innym sprzęcie?
Bo jeżeli nie To sprawa może być bardziej zawiła ,,albo-albo,,
Poza tym podłączenie dzwięku pod Tuner,CD,AUX nie uszkodzi niczego jedynie
pod PHONO nie da rady bo tam się podłącza np. Adapter.
Coś mi się jednak wydaje że ten wzmak jest jakiś kombinowany.
Ja osobiście wolę dać więcej i kupować w sklepie , zawsze można zwrócić towar do pięciu dni i dostać jak to piszą w gwarancji ,,wolny od wad,,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Wzmacniacz i komputer. Jak podłączyć? 2007/07/16 00:36 #177572

Obstawiałbym tu, że winowajcą jest wzmacniacz, który się po prostu zepsuł bo był tani. Proponuję skontaktować się ze sprzedającym.
Jest to to też potwierdzenie, że Allegro to dość ryzykowne miejsce zakupu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Od 5 lutego 2009 nieobecny.

Wzmacniacz i komputer. Jak podłączyć? 2007/07/19 04:15 #178119

reven83 napisał: Witam. Zakupiłem na allegro tani wzmacniacz o mocy 2x45W. Był nowy i oryginalnie zapakowany. Nieistotny jest w zasadzie model, gdyż chcialbym zapytać o podstawy


No nie, nie... Podaj model, bo my musimy wiedzieć czego nie kupować (i od kogo)...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

JFSebastian z innego kompa...

Wzmacniacz i komputer. Jak podłączyć? 2007/07/19 13:28 #178193

Czasem można mieć szczęście i natrafić na coś porządnego i to w dobrym stanie za małe pieniądze. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

D.O.N.S.&Dbn feat.Kadoc-The Nighttrain

Wzmacniacz i komputer. Jak podłączyć? 2007/07/19 17:04 #178230

Bartin23 napisał: Czasem można mieć szczęście i natrafić na coś porządnego i to w dobrym stanie za małe pieniądze. :)


Czasem.... ale lepiej na Allegro kupować sprzęt typu; stolik , standy pod kolumny , szafka na płyty.....itp. Bo elektronika z obrazka może się okazać kolejnym meblem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Wzmacniacz i komputer. Jak podłączyć? 2007/07/19 19:05 #178246

sev napisał:

Bartin23 napisał: Czasem można mieć szczęście i natrafić na coś porządnego i to w dobrym stanie za małe pieniądze. :)


Czasem.... ale lepiej na Allegro kupować sprzęt typu; stolik , standy pod kolumny , szafka na płyty.....itp. Bo elektronika z obrazka może się okazać kolejnym meblem.

To nie ma znaczenia gdzie się kupuje. Co prawda to będzie mały OT ale jestem wściekły. Kupiłem sobie w sklepie Adidasa klapki firmy Converse. Pochodziłem w nich 0,5h no i poszedł pasek. Na paragonie jest pieczątka "po odejściu od kasy wymiany i zwrotów nie przyjmujemy". No i co tu powiedzieć, po prostu miód malina.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"nic co ludzkie nie jest mi obce" - dr Hannibal Lecter

Wzmacniacz i komputer. Jak podłączyć? 2007/07/19 20:28 #178264

velo napisał:

sev napisał:

Bartin23 napisał: Czasem można mieć szczęście i natrafić na coś porządnego i to w dobrym stanie za małe pieniądze. :)


Czasem.... ale lepiej na Allegro kupować sprzęt typu; stolik , standy pod kolumny , szafka na płyty.....itp. Bo elektronika z obrazka może się okazać kolejnym meblem.

To nie ma znaczenia gdzie się kupuje. Co prawda to będzie mały OT ale jestem wściekły. Kupiłem sobie w sklepie Adidasa klapki firmy Converse. Pochodziłem w nich 0,5h no i poszedł pasek. Na paragonie jest pieczątka "po odejściu od kasy wymiany i zwrotów nie przyjmujemy". No i co tu powiedzieć, po prostu miód malina.


Pięczątka ta nie ma żadnej wiążącej mocy prawnej. Należy zwrócić się do sklepu z reklamacją, powołując się na niezgodność towaru z umową na podstawie przepisów konsumenckich. Dotyczy to tak samo klapek jak i hi-fi. W przypadku zakupu szprzętu używanego od osoby prywatnej rękojmia wynosi rok, a w przypadku rzeczy nowych w sklepie, sprzedawca odpowiada przez dwa lata.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Od 5 lutego 2009 nieobecny.

Wzmacniacz i komputer. Jak podłączyć? 2007/07/19 20:31 #178266

velo napisał:

sev napisał:

Bartin23 napisał: Czasem można mieć szczęście i natrafić na coś porządnego i to w dobrym stanie za małe pieniądze. :)


Czasem.... ale lepiej na Allegro kupować sprzęt typu; stolik , standy pod kolumny , szafka na płyty.....itp. Bo elektronika z obrazka może się okazać kolejnym meblem.

To nie ma znaczenia gdzie się kupuje. Co prawda to będzie mały OT ale jestem wściekły. Kupiłem sobie w sklepie Adidasa klapki firmy Converse. Pochodziłem w nich 0,5h no i poszedł pasek. Na paragonie jest pieczątka "po odejściu od kasy wymiany i zwrotów nie przyjmujemy". No i co tu powiedzieć, po prostu miód malina.


Na pieczatce moga sobie pisac co im sie podoba. Bierz i reklamuj buty. Prawo jest jednakowe dla wszystkich

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz i komputer. Jak podłączyć? 2007/07/19 20:37 #178269

Acha dzięki wielkie :) Klapki są super no ale zonk :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"nic co ludzkie nie jest mi obce" - dr Hannibal Lecter

Wzmacniacz i komputer. Jak podłączyć? 2007/07/19 20:53 #178273

Wejscia Tuner, CD , AUX itp. z wyjatkiem gramofonowego sa rownowarte i ich oznakowanie sluzy tylko do orientacji.
Ciec oznacza kondesator elektrolytyczny - gdy taki strzela, kombinowane jest to z konkretna przerazajaca kulisa akustyczna. Ze niczego niebylo, oznacza, ze byl juz felerny i blad jest niezalezny od obslugi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator