HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/10 22:38 #162085

Witam!

Uprzedzając niemiłe komentarze informuję, że jestem nowy na forum i użyłem funkcji Szukaj, lecz nie znalazłem satysfakcjonującego mnie tematu.

Do rzeczy:

Obecnie do komputera mam podłączony zestaw Creative SBLive + 2.1 Logitech Z-340, lecz mam możliwość kupienia bardzo tanio amplitunera Sony od zestawu kina domowego. W związku z tym poszukuję kolumn stereo (koniecznie w "skrzynkach", żadne aluminiowe designy), tak aby zamknąć się w cenie 300zł. Chciałbym się dowiedzieć, czy warto inwestować w kolumny, czy lepiej zostawić sobie stary zestawik "tradycyjnych" komputerowych głosniczków.

Moje preferencje:
- typ muzyki: Rock (np. Dire Straits), Rock gotycki (np. Nightwish) ale także lżejsze rytmy (np. Nelly Furtado).
- generalnie nie lubię buczącego i dudniącego basu
- mam niezbyt duży pokój, dlatego chciałbym stosunkowo nieduże kolumienki

Chciałbym się także dowiedzieć, jak wyprowadzić dźwięk z karty dźwiękowej do amplitunera.

Z góry dziękuje za wszelkie, rzetelne porady.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/10 22:49 #162089

Jedyne co mi obecnie przychodzi do głowy to KODA AV-737T (można ją wychaczyć za 350zł), ale nie słyszałem tych głośniczków i nie mam zielonego pojęcia jak grają.

PS. Sorry za post-pod-postem ale nie doszukałem sie opcji EDYTUJ :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/10 23:09 #162090

Za tyle kasy to tylko druga ręka.....a amplituner pod karte bardzo prosto, kabelek 2xRCA/mini Jack i pod VCR w ampli, speaker out w kompie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAD C372+C272+C542
WHARFEDALE DIAMOND 9.6
AUDIONOVA/ALBEDO

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/11 00:08 #162091

jan_niezbedny=> 300 zl to kwota trochę za niska.
Spróbuj może to
www.allegro.pl/item182452597_jam ... 11_31.html
lub może to
www.allegro.pl/item181057993_naj ... t_22_.html
Trzy stówki raczej nie wystarczą jeżeli jakość ma być akceptowalna...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

What we do in life, echoes in eternity.

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/11 06:07 #162100

Moim zdaniem szkoda kasy. Albo dorzucasz do tych 300 drugie tyle albo zostajesz z tym co masz. Te 300 zl to bedzie kasa wywalona w bloto

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/11 13:25 #162138

Zgadzam się z smykus-likas-em.300 zł,to będą zbędnie wydane pieniądze.Jeżeli ci zależy na "jakiejkolwiek" jakości to z 1000 zł i to z segmentu monitorów(z tego względu ,że masz małe pomieszczenie)
np.Dali Concept 1 .z tym ,że nie wiem jak one grają. :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

D.O.N.S.&Dbn feat.Kadoc-The Nighttrain

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/11 13:52 #162139

komputer + wzmacniacz + kolumny w 99 procentach daje lepszy efekt niz glosniczki komputerowe.
Prosze sie nie przejmowac wypowiedziamu kolegow i ruszyc na zakupy do komisow badz lombardow. Czesto mozna upolowac zestawy grajace jakie na pewno Cie zadowola. Zadowola Cie, poniewaz wszystko co podepniesz bedzie gralo o niebo czysciej niz super-duper-hiper komputerowa szczekaczka.

Wypowiedzi w stylu polecam TO lub TAMTO ale nie slyszalem jak te glosniki graja sa co najmniej dziwne.

Na Allegro tez upolujesz do 300 zl cos, co wystarczajaco Cie udzwiekowi. Nie przejmuj sie wypowiedziami, ze trzeba miec 1500zl by zaczac rozmyslac o kupnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/11 14:20 #162142

A byłbyś w stanie coś polecić? Niestety nie znam się na sprzęcie i nie chciałbym kupić bubla... Póki co mogę skołować bardzo tanio wzmacniacz sony od zestawu kina domowego i do niego chciałbym podpiąć dwie kolumienki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/11 14:41 #162145

Jeżeli koniecznie chcesz coś kupić to szukaj Tannoy M1, przy odrobinie szczęścia powinieneś wyrobić w trzech stóweczkach a skoro masz małe pomieszczenie to będzie jak znalazł, brzmienie tych głośniczków jest bardzo przyzwoite oraz dość często pojawiają się na allegro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/11 15:22 #162149

jan_niezbedny napisał: Witam!

Uprzedzając niemiłe komentarze informuję, że jestem nowy na forum i użyłem funkcji Szukaj, lecz nie znalazłem satysfakcjonującego mnie tematu.

Do rzeczy:

Obecnie do komputera mam podłączony zestaw Creative SBLive + 2.1 Logitech Z-340, lecz mam możliwość kupienia bardzo tanio amplitunera Sony od zestawu kina domowego. W związku z tym poszukuję kolumn stereo (koniecznie w "skrzynkach", żadne aluminiowe designy), tak aby zamknąć się w cenie 300zł. Chciałbym się dowiedzieć, czy warto inwestować w kolumny, czy lepiej zostawić sobie stary zestawik "tradycyjnych" komputerowych głosniczków.

Moje preferencje:
- typ muzyki: Rock (np. Dire Straits), Rock gotycki (np. Nightwish) ale także lżejsze rytmy (np. Nelly Furtado).
- generalnie nie lubię buczącego i dudniącego basu
- mam niezbyt duży pokój, dlatego chciałbym stosunkowo nieduże kolumienki

Chciałbym się także dowiedzieć, jak wyprowadzić dźwięk z karty dźwiękowej do amplitunera.

Z góry dziękuje za wszelkie, rzetelne porady.

Pozdrawiam!


gdzie mieszkasz Janie?

ja ma do sprzedania Eltax Summit 5.0 za 400PLN komplet za tą cene nie dostaniesz nic lepszego (tak tanio ponieważ były że tak powiem dołączone do zestawu kina domowego Marantza, kolumny maja rok uzywane były 6 miesięcy cena w audioklanie 1500 )

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/11 15:49 #162152

Mieszkam we Wrocławiu, ale mam za mały pokój, żeby się obstawić zestawem 5.0

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/11 16:09 #162154

Trzy stówy? Zrób se sam! :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/11 16:21 #162156

jan_niezbędny=> możesz oczywiście probować upolować coś za 300 PLN ale szanse na zadowolenie masz zerowe. Znienawidzisz tak kupione badziewie po krótkim czasie. Poczekaj, zbierz więcej kasy i spróbuj tego, co może Ci choć trochę smakować a nie tego, na co Cię dzisiaj stać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

What we do in life, echoes in eternity.

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/11 22:49 #162182

BUX napisał: "...gdzie mieszkasz Janie?
ja ma do sprzedania Eltax Summit 5.0 za 400PLN komplet..."

jan_niezbedny napisał: Mieszkam we Wrocławiu, ale mam za mały pokój, żeby się obstawić zestawem 5.0


I w czym problem?!
Dwie kolumny stawiasz tam gdzie chcesz a trzy pozostale stawiasz w piwnicy, na balkonie, w klatce schodowej, w lazience, w pokoju tesciowej, dajesz w podarunku znajomym, przerabiasz na zapalki, sprzedajesz, itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny stereo do kompka.. do ~300zł .. 2007/04/11 23:01 #162184

No tak, ale czy ktoś jest mi w stanie coś powiedzieć o tych Eltaxach... Czy jest to dobry sprzęcik?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator