HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Karta dzwiekowa 2007/03/14 13:47 #157450

Racja - to zwykle straszenie z tymi zasilaczami. Jakoś zaden magik od grafiki nigdy sie nie skarzyl, ze zasilacz zakłoca obrabianie zdjec w np. Photoshopie, ze mu sie np. pojawiaja szumy na obrabianym pliku graficznym :)
Odpowiednia konfiguracja (mutowanie wyjsc) i szumow zadnych procz szumow wlasnych karty nie bedzie. A im lepsza karta tym szumy wlasne nizsze - to oczywiste.
W ogole nie widze sensu w transmitowaniu sygnalu przez wyjscie cyfrowe z karty na wzmacniacz. Zazwyczaj we wzmacniaczach czy amplitunerach kina domowego przetworniki cyfrowe sa bardzo niskiej klasy i dzwiek bedzie co najwyzej taki sobie.
Kupujac karte typu Juli@, Audiophile czy np. Marian Trace Alpha wydajemy okolo 600 zl i dostajemy tym samym znakomite przetworniki A/D/A na pokladzie. Przetwornikow o tak wysrubowanych parametrach nie znajdziemy w zadnym wzmaku! Tak wiec chcac miec wysoka jakosc muzy z komputera powinno sie laczyc karte ze wzmakiem laczem analogowym.
Jesl ktos natomiast chce wyslac sygnal cyfrowy na wzmacniacz z wejsciem cyfrowym (bo np. chce ogladac koncert na DVD w systemie 5.1) to najproscie bedzie dokupic druga karte dzwiekowa za kilkanascie zlotych. Nowe karty za te kilkanascie zł posiadaja wyjscia cyfrowe coaxial badz optical, tak wiec sygnal 7.1 z DVD bedzie mozna transportowac do wzmaka.
Dwie karty dzwiekowe w kompie to zaden problem - sam ma trzy karty.
Kazda inna w tym jedna wbudowana na plycie glownej - nic sie nie gryzie, wszystko dziala a wyboru karty dokonuje sie w programie odtwarzajacym/nagrywajacym

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dzwiekowa 2007/03/14 14:35 #157457

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Pienio, pisząc o zasilaniu nie miałem na myśli samego zasilacza (mam dobrego czifteka :twisted: ) lecz zasilacze na płycie głównej. Jak pisałem, włożyłem kartę PCI (narazie mam Audigy), co zaowocowało poprawą brzmienia i redukcją zakłóceń.
Jak ktoś podłącza budżetowy amplituner to nie ma większego problemu. Czepiam się tylko środowiska, w którym przyjdzie karcie pracować :wink:


Yayacku, przyznasz, że gdyby elektronikę karty dźwiękowej potraktować jako osobne urządzenie z własną obudową, z własnym zasilaniem (na toroidzie), byłoby jeszcze lepiej? :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Karta dzwiekowa 2007/03/14 15:16 #157469

:arrow: nabuchonodozor

Mam pytanie i jak gra audigy? Duża poprawa w porównaniu z zintegrowaną kartą?

Bo nie wiem czy jest sens się pchać w droższe karty od tego Audigy. I znalazłem takie coś na allegro dobre to to jest?

www.allegro.pl/item175489041_pro ... anio_.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.ploszaj.net.pl Fotograf ślubny Łódź

Karta dzwiekowa 2007/03/14 15:22 #157471

Bo nie wiem czy jest sens się pchać w droższe karty od tego Audigy. I znalazłem takie coś na allegro dobre to to jest?

www.allegro.pl/item175489041_pro ... anio_.html


To jest dobre a nawet bardzo dobre - choc sa lepsze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dzwiekowa 2007/03/14 15:37 #157472

nabuchonodozor napisał: Yayacku, przyznasz, że gdyby elektronikę karty dźwiękowej potraktować jako osobne urządzenie z własną obudową, z własnym zasilaniem (na toroidzie), byłoby jeszcze lepiej? :wink:


Pewnie, ze byloby lepiej. Zawsze mozna lepiej, mocniej i bardziej - trzeba jedynie zadac sobie pytanie czy taka pogon ma sens i jest uzasadniona ekonomicznie. Do volvo tez mozna wstawic silnik z rolls royce'a, potem mozna dolozyc aluminiowe felgi a potem "wyklupac" karoserie z tytanu, nastepnie zamontowac wyciagarke i tapicerke ze skory aligatora - tylko wlasnie po co.
Skoro jest dobrze a nawet bardzo dobrze, to po co kombinowac, zmieniac, 'ulepszac'.
Z technicznego punktu widzenia nie byloby zadnego problemu z doprowadzeniem osobnego zasilania do karty dzwiekowej w kompie, tylko taka dzialalnosc bylaby co najmniej dziwna i smieszna. Skoro produkt dziala znakomicie to po co cos zmieniac.

Jak ktos ma odrobine zdolnosci konstruktorskich i nie boi sie lutownicy to spokojnie moze zlozyc znakomity odtwarzacz CD z czesci komputerowych. CD-Rom + karta dzwiekowa + zasilanie + tasmy i gniazda i dostajemy za okolo 800 zl sprzet jaki dzwiekowo moze zabic niejeden klocek za kilka tysiecy zl.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dzwiekowa 2007/03/14 16:01 #157480

yayacek napisał: <...> za okolo 800 zl sprzet jaki dzwiekowo moze zabic niejeden klocek za kilka tysiecy zl.

Po co tak przepłacać? www.ceneo.pl/274274
Też może zabić dźwiękowo. Ma "cyfrowy mega bass".
R.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

RoberT
[fanatyk DSD]

Karta dzwiekowa 2007/03/14 16:04 #157481

yayacek napisał: Jak ktos ma odrobine zdolnosci konstruktorskich i nie boi sie lutownicy to spokojnie moze zlozyc znakomity odtwarzacz CD z czesci komputerowych. CD-Rom + karta dzwiekowa + zasilanie + tasmy i gniazda i dostajemy za okolo 800 zl sprzet jaki dzwiekowo moze zabic niejeden klocek za kilka tysiecy zl.

:shock: :shock: :shock:
Dobry cd-rom komputerowy - nie spotkałem takiego, ekranowanie, okablowanie, stabilne zasilanie, zabezpieczenie przed wibracjami oraz oczywiscie przetworniki i wyjscia/wyjścia. I to wszystko z giełdy komputerowej.

Chyba faktycznie taki klocek zabiłby mnie dźwiękowo. :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cambridge Audio Azur 840C, Cambridge Audio 840A-V2, Monitor Audio GS20, Audioquest CV-8, Audioquest Cheetah XLR

Karta dzwiekowa 2007/03/14 16:50 #157488

marda napisał: Dobry cd-rom komputerowy - nie spotkałem takiego, ekranowanie, okablowanie, stabilne zasilanie, zabezpieczenie przed wibracjami oraz oczywiscie przetworniki i wyjscia/wyjścia. I to wszystko z giełdy komputerowej.


Nie z gieldy a ze sklepu.
Zadaniem napedu jest poprawne czytanie danych a kazdy CD-Rom robi to nienagannie.
Jakie okablowanie? Wszystko na tasmach komputerowych. Zasilanie to zaden problem, nie takie glupoty jak odtwarzacze CD sie zasila.
Przetworniki z karty dzwiekowej jak pisalem wyzej.

Wcale sie nie dziwie, ze wiekszosc osob neguje odtwarzacze zbudowane na bazie komputera. Nic dziwnego, wszak oni wydali kilka tysiecy na klocek do odtwarzania CD, gdzie najdrozszym elementem konstrukcyjnym i skladowym byl znaczek firmy przyczepiony na panelu frontowym.

Wspanialy odtwarzacz mozna zbudowac na bazie taniego i strarego laptopa do ktorego podpina sie karte dzwiekowa za 600zl z przetwornikami jakich nie sposob zobaczyc w stacjonarnych klockach. Laptop nie szumi, jak naped sie zepsuje to za 100 zl kupuje sie nowy a dzwiek z takiej maszyny jest tym lepszy im drozsza karte zamontujemy.
Funkcjonalnosc wieksza - czyta wzystko co wpadnie w naped. Jedyna wada to taka, ze koledzy jak wpadna to nie beda mieli czego podziwiac. Wszak wieksze wrazenie robi majacy problemy z czytaniem plyt Accuphase niz laptop ze studyjna karta dzwiekowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dzwiekowa 2007/03/14 17:20 #157495

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

tomlodz napisał: :arrow: nabuchonodozor

Mam pytanie i jak gra audigy? Duża poprawa w porównaniu z zintegrowaną kartą?

Bo nie wiem czy jest sens się pchać w droższe karty od tego Audigy. I znalazłem takie coś na allegro dobre to to jest?

www.allegro.pl/item175489041_pro ... anio_.html

Koledzy już napisali poniżej którego modelu nie warto schodzić, jeśli chodzi o Sound Blastera.

Na razie posiadam Audigy, w planach mam zakup szczytowe (być może) X-Fi Elite Pro Link. Za poniżej 1 kzł. Będzie to zakup na lata. Sam od czasu do czasu zajmuję sie edycją dźwięku.



yayacek napisał: Skoro jest dobrze a nawet bardzo dobrze, to po co kombinowac, zmieniac, 'ulepszac'.

Wiadomo jak to jest z tą pasją - jest dobrze, ale może być jeszcze lepiej.

yayacek napisał: Jak ktos ma odrobine zdolnosci konstruktorskich i nie boi sie lutownicy to spokojnie moze zlozyc znakomity odtwarzacz CD z czesci komputerowych. CD-Rom + karta dzwiekowa + zasilanie + tasmy i gniazda i dostajemy za okolo 800 zl sprzet jaki dzwiekowo moze zabic niejeden klocek za kilka tysiecy zl.

Korzystając z okazji zapytam, czy użyte przetworniki D/A na najlepszych kartach Creative z serii X-Fi jakoś się mają do Burr Brown-ów stosowanych w dobrej klasy odtwarzaczach CD i DVD oraz amplitunerach AV? W co poniektórych kartach w teście zauważyłem sporo scalaków AKM. Czy te AKM-y są rzeczywiście dobre?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Karta dzwiekowa 2007/03/14 17:28 #157498

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Oj!
Zdanie:

W co poniektórych kartach w teście zauważyłem sporo scalaków AKM. Czy te AKM-y są rzeczywiście dobre?

nie dotyczy Creative-a, tylko ogólnie.

Dodam jeszcze, że wcześniej miałem płytę główną z Epoxa z kodekiem C-Media i choć zakłócenia słyszalne - były na niższym poziomie niż kodek na obecnej płycie, widocznie zadbano o zasilanie, bo sam Realtek nie powinien być taki cienias. Na C-Media dźwięk jest taki, jakby ktoś kopnął chłopa w krocze i ten zaczął gadać sopranem :twisted:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Karta dzwiekowa 2007/03/14 20:42 #157515

yayacek napisał: Racja - to zwykle straszenie z tymi zasilaczami. Jakoś zaden magik od grafiki nigdy sie nie skarzyl, ze zasilacz zakłoca obrabianie zdjec w np. Photoshopie, ze mu sie np. pojawiaja szumy na obrabianym pliku graficznym :)


:arrow: Jak to nie zakłóca grafiki...mnie to raz przez takie zakłócenia normalnie sie na moment teściówka pojawiła na ekranie...dostałem czkawki, zimnych potów a mysze to tak ścisnąłem, że aż runęła...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Let the hammer fall.

Karta dzwiekowa 2007/03/14 22:41 #157540

yayacek napisał:

Bo nie wiem czy jest sens się pchać w droższe karty od tego Audigy. I znalazłem takie coś na allegro dobre to to jest?

www.allegro.pl/item175489041_pro ... anio_.html


To jest dobre a nawet bardzo dobre - choc sa lepsze


..widze ze temat sie rozwija ... przegladajac fora , artykuly tez dochodze do wniosku ze Prodigy 7.1 Hifi to w tej cenie bardzo dobra karta do muzyki i chyba ja zakupie jutro . Jakos wole ją niz X-fi , bo zalezy mi na dobrym dzwieku . Jak dostane ja za kilka dni to opisze jakie wrazenia .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dzwiekowa 2007/03/14 22:45 #157544

nabuchonodozor napisał:
Na razie posiadam Audigy, w planach mam zakup szczytowe (być może) X-Fi Elite Pro Link. Za poniżej 1 kzł. Będzie to zakup na lata. Sam od czasu do czasu zajmuję sie edycją dźwięku.


X-fi elite pro ma z tej serii najlepsze przetworniki , jednak myslę , ze za 1000zł mozna kupic do muzyki lepsza kartę ( no chyba ze lubisz tez pograc w gry , bo do tego x-fi jest bardzo dobra a moze nawet najlepsza) .

pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dzwiekowa 2007/03/15 12:27 #157619

yayacek napisał:

marda napisał: Dobry cd-rom komputerowy - nie spotkałem takiego, ekranowanie, okablowanie, stabilne zasilanie, zabezpieczenie przed wibracjami oraz oczywiscie przetworniki i wyjscia/wyjścia. I to wszystko z giełdy komputerowej.


Nie z gieldy a ze sklepu.
Zadaniem napedu jest poprawne czytanie danych a kazdy CD-Rom robi to nienagannie.
Jakie okablowanie? Wszystko na tasmach komputerowych. Zasilanie to zaden problem, nie takie glupoty jak odtwarzacze CD sie zasila.
Przetworniki z karty dzwiekowej jak pisalem wyzej.
(...)
Wspanialy odtwarzacz mozna zbudowac na bazie taniego i strarego laptopa do ktorego podpina sie karte dzwiekowa za 600zl z przetwornikami jakich nie sposob zobaczyc w stacjonarnych klockach. Laptop nie szumi, jak naped sie zepsuje to za 100 zl kupuje sie nowy a dzwiek z takiej maszyny jest tym lepszy im drozsza karte zamontujemy.


yayacek - to że Ty nie słyszysz różnicy jakości dźwięku pomiędzy karta dźwiękową i starym laptopem, a wymienionym przez Ciebie Accuphase'em może oznaczać kilka rzeczy - np. tego, że nie miałeś okazji posłuchać rzeczonego Accuphase'a (lub innego dobrego systemu audio). To, że Ty nie słyszysz różnicy wcale nie oznacza, że jej nie ma.

Nie chodzi nawet o to, abym był totalnym przeciwnikiem dźwięku z komputera. Zdarza mi się w pracy słuchać płyt z laptopa (mam zewnętrzną kartę dźwiękową), ale uważam to za półprodukt, czy ćwierćprodukt w stosunku, co gra mi w domu. To słuchać niestety.

Wszystko jest kwestią potrzeb i możliwości. Fakt, że nie każdy jest w stanie kupić, to co by chciał i musi zadowolić się czymś tańszym. Tylko, że nie jest to powód aby twierdzić, że wszyscy którzy wydali kilka tysięcy na odtwarzacz CD, to idioci, bo przecież mogliby kupić kartę i starego laptopa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cambridge Audio Azur 840C, Cambridge Audio 840A-V2, Monitor Audio GS20, Audioquest CV-8, Audioquest Cheetah XLR

Karta dzwiekowa 2007/03/15 13:26 #157631

takiej wypowiedzi tylko przyklasnąć :) Brawo!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator