HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 23:11 #151558

A suwak obok niewidzisz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 23:14 #151559

Widzę, widzę. Co do jednego przyznam rację: nie trzeba prawie żadnej wiedzy, żeby to obsłużyć. Już mi się podoba :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

0202 USB - pierwsze wrażenia 2007/02/28 10:18 #154705

"Odgrzewam" wątek, bo właśnie (korzystając z Waszych rad) kupiłem to pudełko - Creative Professional 0202 USB.
I po pierwszych próbach (zgranie z taśmy nagranego z "dwójki" recitalu Lang Langa) jestem ogólnie zadowolony.
Podłączenie jest dość proste wymaga tylko przejściówek (mono!) "duży jack" / RCA. Niestety wejście XLR jest jak dla mnie kompletnie nieprzydatne (jest tylko jedno dla kanału mikrofonowego).
Podłączenie do komputera notebook Fujitsu-Siemens Lifebook E z Windows XP Pro przez USB 2.0 nie sprawia żadnych problemów, oprogramowanie jest przyjazne - tak jak napisaliście Steinberg WaveLab Lite absolutnie wystarcza do moich potrzeb.

Jakość nagrywanych CD - w pełni akceptowalna. Nie korzystam (i pewnie nie będę korzystał) z żadnej dodatkowej obróbki - uzyskiwana dynamika (z magnetofonu) przekracza 60 dB, a nie mam zamiaru kruszyć kopii o więcej. Słychać to, co trzeba (łącznie z dźwiękami pracy mechanizmu fortepianu). Na ucho jest tylko nieco gorzej, niż bezpośrednie odtworzenie z taśmy.

Problemy - początkowy "brum" - można go bardzo łatwo zlikwidować za pomocą przełączników uziemienia (dolna ścianka pudełka 0202 USB) - po przełączeniu znikł bez śladu (coś musiało być nie tak z masami).
Bardzo słaba jakość monitora słuchawkowego w pudełku - ale nie ma to wpływu na jakość zgranych plików - można go nie używać.

W sumie urządzenie jest przyjazne, proste w obsłudze oraz niewielkie. Biorę się z archiwizację winyli i przygotowanie krążków do samochodu.

Dziękuje wszystkim "forumowiczom" za pomoc w wyborze :) !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator