HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 17:34 #151432

Patyku o czym tutaj mowimy? O wielosladowym nagrywaniu studyjnym, o komponowaniu muzyki, MIDI edytorze, czy ciagle o przegrywaniu plyt LP na CD? Podstawowym ograniczeniem aplikacji "domowych" i tanich magixa jest ograniczenie do pracy na 16bitowych samplach.
AcLab jest wygodne i sprawne narzedzie z wiecej jak wystarczajaco duzymi mozliwosciami. Jezeli jestes takim gosciem, iz niska cena ci przeszkadza, to kup sobie Samplitude lub Sequoia 9. Ta druga kosztuje 2900Euro - choc tez od magixa, to w Biedronce niekupisz i twoje audiofilskie serce bedzie zadowolone.
Chybaze niewidzisz zadnego podobienstwa miedzy tymi produktami...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 17:38 #151435

Ivan napisał: Patyku o czym tutaj mowimy? O wielosladowym nagrywaniu studyjnym, o komponowaniu muzyki, MIDI edytorze, czy ciagle o przegrywaniu plyt LP na CD? Podstawowym ograniczeniem aplikacji "domowych" i tanich magixa jest ograniczenie do pracy na 16bitowych samplach.
AcLab jest wygodne i sprawne narzedzie z wiecej jak wystarczajaco duzymi mozliwosciami. Jezeli jestes takim gosciem, iz niska cena ci przeszkadza, to kup sobie Samplitude lub Sequoia 9. Ta druga kosztuje 2900Euro - choc tez od magixa, to w Biedronce niekupisz i twoje audiofilskie serce bedzie zadowolone.
Chybaze niewidzisz zadnego podobienstwa miedzy tymi produktami...

Może i masz rację-ja mówię o edytorze audio.
Ty mówisz o "wszystkim w jednym". Do domu(kiepski gramofon, preamp) wystarczy, ale nie dalej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 18:03 #151439

Dobra - wracajac do tematu - to Aclab jest specjalizowanym narzedziem do przegrywania LP na CD (mam nadzieje iz niemusze to wiecej powtarzac). Spokojnie zapytaj czy cos potrafi, co ci do tego potrzeba i odpowiem. Potem bedziemy dyskutowali, czy do tego celu potrzeba cos wiecej. Kwestia jakosci gramofonu i preampa chyba nie ma nic do softu. Choc mam naprz. Sound Forge - to poprostu niemęcze konia i uzywam do tego celu to, co prostsze i wygodniejsze. Sczegolnie, iz wtyczki sa w AcLabie rozpoznawane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 18:23 #151444

Ivan napisał: Dobra - wracajac do tematu - to Aclab jest specjalizowanym narzedziem do przegrywania LP na CD

Należy dodać-domowego.

Ivan napisał: Kwestia jakosci gramofonu i preampa chyba nie ma nic do softu.

Ma. Przeczytaj wyżej post by yayacek.
Mając GSa z wkładką MF-104, phono stage z integry i kartę dźwiękową na AC97 nie ma sensu kupowanie dobrego softu. "Kupię tego magixa i będzie dobrze." Gdyby było mnie stać na dobry sprzęt, kupiłbym soft na tak samo dobrym poziomie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 19:00 #151451

_patyk_ napisał:

Ivan napisał: Dobra - wracajac do tematu - to Aclab jest specjalizowanym narzedziem do przegrywania LP na CD

Należy dodać-domowego.

Nalezy dodac, iz gdzieindziej LP na CD sie nieprzegrywa.

_patyk_ napisał:

Ivan napisał: Kwestia jakosci gramofonu i preampa chyba nie ma nic do softu.

Ma. Przeczytaj wyżej post by yayacek.
Mając GSa z wkładką MF-104, phono stage z integry i kartę dźwiękową na AC97 nie ma sensu kupowanie dobrego softu. "Kupię tego magixa i będzie dobrze." Gdyby było mnie stać na dobry sprzęt, kupiłbym soft na tak samo dobrym poziomie.

No wiec pytam cie, czym wyznacza sie ten poziom, ktory AcLab nieosiaga? Po jak na razie tylko cena operujesz a to jest absolutna bzdura. Czy chcesz zasugerowac, iz sama jakosc nagrania bedzie gorsza jak przy innym sofcie? Czy chcesz zasugerowac iz narzedzia edycyjne lub wtyczki beda dzialali gorzej?
Podaj choc jedno jedyne zastrzezenie do AcLab, ktore diskwalifikuje go do zgrywania LP na CD, podaj choc jeden parametr, ktory spowoduje, iz CD bedzie gorsze jak z innego programu. Inaczej jest to puste walenie w klawiature.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 19:11 #151455

Ivan napisał:

_patyk_ napisał:

Ivan napisał: Dobra - wracajac do tematu - to Aclab jest specjalizowanym narzedziem do przegrywania LP na CD

Należy dodać-domowego.

Nalezy dodac, iz gdzieindziej LP na CD sie nieprzegrywa.

Ha! Tu się mylisz! Kup płytę Kombii-C.D. Usłyszysz prastare kawałki zgrane z winyla :lol:

Ivan napisał:

_patyk_ napisał:

Ivan napisał: Kwestia jakosci gramofonu i preampa chyba nie ma nic do softu.

Ma. Przeczytaj wyżej post by yayacek.
Mając GSa z wkładką MF-104, phono stage z integry i kartę dźwiękową na AC97 nie ma sensu kupowanie dobrego softu. "Kupię tego magixa i będzie dobrze." Gdyby było mnie stać na dobry sprzęt, kupiłbym soft na tak samo dobrym poziomie.

No wiec pytam cie, czym wyznacza sie ten poziom, ktory AcLab nieosiaga? Po jak na razie tylko cena operujesz a to jest absolutna bzdura. Czy chcesz zasugerowac, iz sama jakosc nagrania bedzie gorsza jak przy innym sofcie? Czy chcesz zasugerowac iz narzedzia edycyjne lub wtyczki beda dzialali gorzej?
Podaj choc jedno jedyne zastrzezenie do AcLab, ktore diskwalifikuje go do zgrywania LP na CD, podaj choc jeden parametr, ktory spowoduje, iz CD bedzie gorsze jak z innego programu. Inaczej jest to puste walenie w klawiature.

Możesz być usatysfakcjonowany. Nie "zassałem" tego programu. Więc nic o nim nie powiem.
Jednak to odwracam: pokaż, gdzie używają aclaba? Skoro nie ma różnicy, to po co ludzie płacą 2500 za WaveLaba, skoro mogą 100 za Magixa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 19:52 #151465

_patyk_ napisał: Skoro nie ma różnicy, to po co ludzie płacą 2500 za WaveLaba, skoro mogą 100 za Magixa?

Czy ty patyku wogole niepotrafisz uzywac mozgownicy? Niewydaje ci sie, iz porownujesz nieporownywalne? Jak tu ma niebyc roznicy? Mowimy tu o zgraniu plyty LP na CD a nie o edytorze sampli ani multitrackrecordingu.
Jak juz chcesz mowic o uzywaniu, to nieosmieszaj sie sie sugerowaniem, iz w profesjonalnych studiach uzywa sie do wielosladu Wawelaba...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 19:58 #151466

_patyk_ napisał: Sorry, najlepsza rekomendacja Cleaning Lab(wklejone z linku wyżej):
"NEW! MP3 surround
NEW! 4-band EQ"
:lol: :lol: :lol:

Gdybys sobie dal trudu klikniecia, to zauwazyl bys, iz ta nowosc dotyczy EQ parametrycznego a nie graficznego, ktory tez jest obecny. Mam nadzieje iz przynajmniej ta roznica jest dla ciebie jasna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 20:05 #151469

Ivan napisał:

_patyk_ napisał: Sorry, najlepsza rekomendacja Cleaning Lab(wklejone z linku wyżej):
"NEW! MP3 surround
NEW! 4-band EQ"
:lol: :lol: :lol:

Gdybys sobie dal trudu klikniecia, to zauwazyl bys, iz ta nowosc dotyczy EQ parametrycznego a nie graficznego, ktory tez jest obecny. Mam nadzieje iz przynajmniej ta roznica jest dla ciebie jasna.

Skoro to EQ parametryczny, to po co się chwalić, że on akurat "4-band"? Ustawię sobie w FL Studio dwa takie "3-bandy" i będę miał 6. Ale kosmos.
"MP3 surround" nie skomentujesz? :wink:
Nie. Bo tu nie ma co komentować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 20:07 #151470

Ivan napisał:

_patyk_ napisał: Skoro nie ma różnicy, to po co ludzie płacą 2500 za WaveLaba, skoro mogą 100 za Magixa?

Czy ty patyku wogole niepotrafisz uzywac mozgownicy? Niewydaje ci sie, iz porownujesz nieporownywalne? Jak tu ma niebyc roznicy? Mowimy tu o zgraniu plyty LP na CD a nie o edytorze sampli ani multitrackrecordingu.
Jak juz chcesz mowic o uzywaniu, to nieosmieszaj sie sie sugerowaniem, iz w profesjonalnych studiach uzywa sie do wielosladu Wawelaba...

Załamka. Nie do wielośladu, ale do edycji. WaveLab to EDYTOR.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 20:09 #151471

Ivan napisał: nieosmieszaj sie sie sugerowaniem, iz w profesjonalnych studiach uzywa sie do wielosladu Wawelaba...

A aclaba się używa? Nie wiem, skąd to...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 20:16 #151475

Co ci przeszkadza na mp3 surround? Przecies to jeden z moliwych formatow zapisu wyjsciowego. Czy obecnosc takiej mozliwosci degraduje program? Czepiles sie akuratnie wyliczanki "dodatkow" nowszej wersji i jak widac nawet nierozumiesz o czym tam mowa. Widze iz powtarzanie faktu, ze AcLab w razie potrzeby skorzysta z wtyczek uzywanych naprz. w Sound Forge przekracza mozliwosci twojej percepcji. Jak na razie krytykujesz program nieznajac go i nie jestesz w stanie przytoczyc jednego aspektu, ktory przy zgrywaniu na LP niepotrafi, lub zrobi gorzej jak program za 2500zl. Poprostu wymadrzasz sie i unikasz konkretow, bo niepotrafisz odpowiedziec na zadne postawione pytanie.
Wole nieskomentowac cos innego jak mp3 surround. Zycze dalej milego uzywania dema WaweLaba na AC97.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 20:18 #151476

Okej:
Ivan-nie chcę się kłócić. Wiesz przecież(mam nadzieję, że pamiętasz :wink: ) ile mam lat i jak niewiele wiem.
Możliwe, że AClab wystarczy i za te 100 złotych będzie dobrym wyborem. Ja zostaję przy WaveLabie. Fakt, to absurd(jest "ciut" droższy). Ale wolę porządny edytor od wszystkiego w jednym. Bo i inne przeznaczenie tych programów i inne rynki mają je pochłaniać. Ta rozmowa chyba nie ma sensu, te programy, choć jakośtam związane ze sobą, to zupełnie inna bajka; są kierowane do skrajnie różnych userów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 20:18 #151477

_patyk_ napisał:

Ivan napisał: nieosmieszaj sie sie sugerowaniem, iz w profesjonalnych studiach uzywa sie do wielosladu Wawelaba...

A aclaba się używa? Nie wiem, skąd to...

Moze zapytasz, czy uzywa sie w studiach maszyny do podgrzewania asfaltu?
Jak najdziesz gdzies moje stwierdzenie iz niema roznic miedzy AcLab i Wawelab lub iz AcLab moze sluzyc do wielosladowego nagrywania dzwieku w studiu, to sklonie czolo i przynaje ci racje. Inaczej tylko pienisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon i "Komp" inaczej... 2007/02/16 20:24 #151479

_patyk_ napisał: Możliwe, że AClab wystarczy i za te 100 złotych będzie dobrym wyborem. Ja zostaję przy WaveLabie. Fakt, to absurd(jest "ciut" droższy). Ale wolę porządny edytor od wszystkiego w jednym. Bo i inne przeznaczenie tych programów i inne rynki mają je pochłaniać. Ta rozmowa chyba nie ma sensu, te programy, choć jakośtam związane ze sobą, to zupełnie inna bajka; są kierowane do skrajnie różnych userów.

Zasadniczo sie mylisz. To Wawelab jest wszytkow w jednym. Nagrywajka, wieloslad i nawet kompozytor okladki na CD. Kierowany jest raczej do domowego studia nagran a nie do wymagajacych profesjonalistow.
AcLab nie jest edytorem, nie jest wielosladem - jest tylko narzedziem do zgrywania plyt i posiada sensowne narzedzia do potrzebnej do tego obrobki i edycji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator