HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/27 01:07 #132880

Adamo_0, dzięki za wyjaśnienia :)

Z odsłuchem w salonie to zrobię to jutro - mam wolny dzień, więc będzie na to czas. Przeglądam wzmacniacze i amplitunery na Allegro i zauważyłem, że wzmacniacze mają niższe ceny, Denona można kupić już za ok. 300 zł (używanego oczywiście). CD dokupię, ale trochę później, narazie koncentruje się na wzmacniaczu + kolumnach. Podsumowując myślę, że zamienię amplituner na wzmacniacz...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

[ Addicted 2 Music ]

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/27 09:51 #132905

XeraN napisał: Adamo_0, dzięki za wyjaśnienia :)

Z odsłuchem w salonie to zrobię to jutro - mam wolny dzień, więc będzie na to czas. Przeglądam wzmacniacze i amplitunery na Allegro i zauważyłem, że wzmacniacze mają niższe ceny, Denona można kupić już za ok. 300 zł (używanego oczywiście). CD dokupię, ale trochę później, narazie koncentruje się na wzmacniaczu + kolumnach. Podsumowując myślę, że zamienię amplituner na wzmacniacz...


A z czasem jak będzie brakowało Ci radia spokojnie za ok. 100PLN dokupisz bajerancki tunerek na allegro np:
www.allegro.pl/item145147276_kla ... sciem.html
Sam ma kupionego na allegro Strato.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Dyplomata to człowiek, który dwa razy pomyśli zanim nic nie powie."
Mało pisz dużo czytaj, to fajnie będzie na forum.

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/27 12:45 #132930

jkab\n

Dokladanie :)

Polecam poszukiwac info na forum
www.audiostereo.pl/forum.html
w zakladce stereo
w dziale opinie
www.audiostereo.pl/opinie_sprzet.html
i w wyszukiwarce
www.audiostereo.pl/forum_znajdz.html
Sporo sprzetu forumowicsze tam omowili.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/27 12:48 #132932

XeraN\n

Z doswiadczenia wiem ze warto umowic sie telefonicznie na odsluch i powiedziec ze szuka sie kolumn do 1000 pln nawet jak chcesz wydac mniej. Nie zapominija swoich plyt ktore dobrze znasz.
Zreszta na stronach audiotonu jest napisane na co warto zwrocic uwage oprzy odsluchach.
Sprzedawcy czesto potrafia miec zlewke na kupujacych tani sprzet.
Tutaj i na forum audiostereo pamietam ze byly tematy gdzie omowiono sklepy w calej Polsce w tym w Warszawie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/27 15:28 #132963

Niestety dzisiaj mi coś wypadło i nie zdołam jechać do sklepu - zrobię to w czwartek.

Mam pytanie co do wzmacniaczy - na co powinienem zwrócić uwagę we wzmacniaczu, który będzie podłączony także do komputera ? Jakie konkretne wejścia powinien posiadać ? A może jest jeszcze coś o czym powinienem wiedzieć ?

Może się zdarzyć, że w przyszłości będę chciał skompletować kino domowe (albo przynajmniej dokupic subwoofer), czyli wzmacniacz powinien posiadać wyjście pre-out, czy tak ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

[ Addicted 2 Music ]

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/27 16:19 #132966

XeraN napisał: ...
Może się zdarzyć, że w przyszłości będę chciał skompletować kino domowe (albo przynajmniej dokupic subwoofer), czyli wzmacniacz powinien posiadać wyjście pre-out, czy tak ?


Tak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/27 17:54 #132979

smykus_likas napisał:

XeraN napisał: ...
Może się zdarzyć, że w przyszłości będę chciał skompletować kino domowe (albo przynajmniej dokupic subwoofer), czyli wzmacniacz powinien posiadać wyjście pre-out, czy tak ?


Tak

Jesli chodzi o wzmacniacz stero to z kinem moze byc problem bo mimo ze mozna do niego podlaczyc 2 pary kolumn to i tak dostana one takie same sygnaly.
W przypadku amplitunera KD procesor dzwieku w nim rozdziela sygnal dajac np. na tylne glosniki sygnal odpowiednio opozniony w czasie i o odpowiedniej glosnosci.
Jezeli barzdo bedzie zalezec Tobie na KD to kup adrazu amplituner.
Mimo wszytsko panuje pogald ze za ta sama kase lepszy dzwiek stereo bedzie ze wzmacniacza stero niz z amplitunera.
Poniewaz ma on 2 koncowki mocy a nie 5/6 sa one po prstu lepsze.

Nie ma problemu z podlaczeniem suba do wzmaka bez wejscia pre-out gdyz subwoofery maja wejscia wyskokiego poziomu do ktorych dolacza sie kable z wyjsc glosnikowych wzmacniacza.
Mimo wszytsko wyjscie pre-out jest IMHO wygodniejsze wiec warto kupic wzmak takie wyjscie posiadajacy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/27 20:44 #133003

Niestety zauważyłem, że używane wzmacniacze do ok. 400 zł nie posiadają wyjścia pre-out (dopiero znalazłem 1 taki model). Zaczynam regularnie przeglądać allegro ;)

Rozumiem, że jeżeli wzmacniacz ma wyjścia na 4 kolumny, ale brakuje mu wyjścia pre-out, to przy podłączeniu subwoofera do standardowego wejścia głośnikowego pozostaną tylko 2 kolumny do podłączenia ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

[ Addicted 2 Music ]

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/27 21:28 #133008

Zapomnij o podlaczeniu 4 kolumn do wzmaka stereo. Jezeli juz ma byc kino to niech bedzie ampli do KD. Sub (aktywny) i 2 kolumny to juz lepiej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/27 21:50 #133013

XeraN napisał: Rozumiem, że jeżeli wzmacniacz ma wyjścia na 4 kolumny, ale brakuje mu wyjścia pre-out, to przy podłączeniu subwoofera do standardowego wejścia głośnikowego pozostaną tylko 2 kolumny do podłączenia ?


Sprawa jest prosta. Jesli chcesz miec w przyszlosci kino domowe czyli 5 glosnikow + subwoofer to TYLKO amplituner KD.
(Przemysl czy w 16 m^2 upchniesz tyle glosnikow, Czy pasuja Tobie metry kabli lezace na podlodze. Zauwaz ze kino domowe rozwija skrzydla kiedy glosniki maja pewna "swobode" zamiast byc upchane jeden na drugim.

W przypadku wzmacniacza stereo kino odpada.
Jednak ze wielu ludzi w tym i ja oglada filmy korzystajac wylacznie z 2 glosnikow zestawu stereo. Po prostu filmy jakie ogladam nie wymagaja latajacych za plecami helikopterow, wybuchow itp .... ich po prostu w fabule nie ma ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/28 00:02 #133028

Do KOMPUTERA "wystarcza" spokojnie M80 Creativ'a...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/28 00:45 #133036

Zrobiłem rozeznanie na Allegro i wybrałem kilka wzmacniaczy, problem w tym że teraz nie wiem na który się zdecydować:

Denon PMA-350
Pioneer A-66x
Yamaha AX540
Yamaha AX550RS
Kenwood KA 4040R

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

[ Addicted 2 Music ]

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/28 00:54 #133038

Sorry za post pod postem, ale zapomniałem dodać kolumny. Interesują mnie:

Tannoy Fusion 1
Tannoy Fusion 2 (jeżeli udałoby się w miarę tanio kupić wzmacniacz)

Zauważyłem, że te kolumny mają małą średnicę głośnika niskośredniotonowego - jak wpływa to na czystość basu ?

Jeżeli różnica jest znaczna, trzeba poszukać czegoś z większą średnicą. Nie mogę sobie pozwolić na duże kolumny podłogowe ze względu na ilość miejsca w pokoju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

[ Addicted 2 Music ]

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/28 12:55 #133114

XeraN napisał: Zauważyłem, że te kolumny mają małą średnicę głośnika niskośredniotonowego - jak wpływa to na czystość basu ?


Co do wzmacniaczy to poczytaj opinie na www.audiostereo.pl

Dobrze ze zdecydowales sie na kolumny podstawkowe bo podlogowki mogly by miec za duzo basu.
Jak chcesz umiescic kolumny podstawkowe? Na szafce? Biurku?.
Mam nadzieje ze wziales sobie do serca jak sie ustawia kolumny w trojkacie stereo. Najczesciej bez podstawek nie obejdzie sie. Mozna oczywiscie pokombinowac kladac je z godnie z zasadami na jakims szerokim kredensie podkladajac pod nie plyty z kamienia itp.
Dlaczego nie nalezy upychac ich byle gdzie? Po pierwsze jesli basrefleks jest z tylu kolumny (to ten otwor w kolumnie :) ) to bedziesz mial kiepski bas. Po drugie kolumna na mebloscianc bedzie rezonowala itd itd.
Podstawki mozesz zrobic sam - opis w audiotonie.
Ale mysle tez ze taniej by bylo kupic jakies male kolumny podlogowe.
Naszkicuj np w paincie plan swojego pokoju to pomyslimy gdzie mozna by postawic kolumny.

Jelsi chodzi o wielkosc glosnika i bas to teoretycznie czym glosnik jest wiekszy tym nizsze tony moze kolumna odtwarzac.
Inna sprawa to jakosc basu. Bo co z tego ze glosnik moze odtwarzac niski bas skoro bedzie on dudniacy i meczacy.
Musisz pojsc na kompromis.
Tannoy to dobry wybor. Moze masz okazje w tym samych sklepie odsluchac Whrfedale Diamond z serii 9.X?
Przy lekkiej elektronice recze za nie glowa przy ostrym graniu moze byc roznie.
Posluchaj tez kolumn firmy Koda. Male podlogowki to moze byc to ale musisz sam nausznie o tym sie przekonac. Ta firma wypuszca na rynek przyzwoite i tanie kolumny ale i tez kiepskie.
Mysle ze powinienes szukac kolumn dwudroznych z glosnikiem 18 cm
takie jak np. tannoy f2 i basrefelxem z przodu.
Male podlogowki oszczedz wydatku na podstawki ale nie zabija Cie duza iloscia basu.
Poszukaj jeszce kolumn firmy Rubicon.
Wejdz tutaj na zakladke rankingi i poczytaj jakie marki sa na rynku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Wybór głośników do komputera - kilka pytań... 2006/11/28 13:03 #133115

Mozesz spotkac kolumny tego typu
koda.pl/pl/index.php?katg=1&kat=3&prod=19#x
Poprzez zastosowanie dodatkowego glosnika (obydwa sa male i maja 13 cm) zwiekszyla sie ilosc basow. Ten uklad nazywa sie 2.5 drozny. Jeden glosnik obsluguje tony niskie i srednie a drugi wspomaga go na niskich (+ oczywiscie glosnik wysokotonowy)

Czesto tez dwa glosniki sa polaczone i obsluguja niskie/srednie tony.
Mimo ze sa 3 glosniki nadal jest to uklad dwudrozny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator