HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/27 14:25 #132949

wulkan napisał:

Hardi napisał:

raczer napisał: Ciekaw jestem, czy ktoś potrafi technicznie uzasadnić różnice w jakości dźwięku odtwarzanego przez różne playery?

nie ma żadnej różnicy, soft niema wpływu na brzmienie!!!!



Dziwne jest to, co piszesz, bo ja za każdym razem jak porównywałem, słyszałem różnice :!:
Winamp na pierwszy rzut oko (ucha) daje dźwięk bardziej efektowny, bardziej szczegółowy niż Windows Media Player 10. Spowodowane to jest jednak przybliżeniem pierwszego planu. Windows Media Player 10 daje bowiem dźwięk bardziej płynny, naturalny o sporo większej przestrzeni.


Player ma wpływ na brzmienie. Foobar jest otwarty i żywy, a Winamp przy nim zmulony i przygaszony. różnice wynikają z wbudowanych w programy algorytmów dekodowania formatu mp3.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/27 14:47 #132954

kurczę, leci mi muzyka z Foobar'a rzeczywiście coś w sobie ma, jakby wyraźnie lepszy od winampa, choć jednak interface graficzne do niczego jak dla mnie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/27 15:09 #132960

Zygfryd napisał: kurczę, leci mi muzyka z Foobar'a rzeczywiście coś w sobie ma, jakby wyraźnie lepszy od winampa, choć jednak interface graficzne do niczego jak dla mnie


Ja na komputerze już nie słucham 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/27 15:11 #132962

Komputer zostawmy niesłyszącym różnicy maniakom MP3.
My- audiofile mówimy muzyce z komputera STANOWCZE NIE :!:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/27 17:00 #132973

A na stronie foobara (FAQ) piszą:

* Q: Does foobar2000 sound better than other players?
* A: No. Most of "sound quality differences" people "hear" are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). Foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of other mainstream players are capable of doing the same by now.


8)
Widać nie znają się, w końcu oni to tylko pisali :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/27 18:04 #132982

=> raczer
"Most" to nie "All" :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/27 23:23 #133024

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

wulkan napisał: Komputer zostawmy niesłyszącym różnicy maniakom MP3.
My- audiofile mówimy muzyce z komputera STANOWCZE NIE :!:

Korzystam z obu dobrodziejstw. Na sprzęcie słucham płyt CD, natomiast na kompie mp3. Komputer mam w innym pomieszczeniu i nie chce mi się kabli ciągnąć, żeby posłuchać muzy, jak to samo mogę z komputera, tylko w gorszej jakości. Jak pracuje na kompie i muzyka najczęściej jest tłem, to jakość dźwięku nie ma większego znaczenia... :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/28 00:29 #133034

Jedna kwestia: dlaczego Winamp, WMP odtwarzają "z marsszu", a po wrzuceniu pliku do WaveLaba, pierwsze, co robi, to "decodng"?
Może mp3 przeżucone do wav(choć to nie zmienia brzmienia) będzie odtwarzane z lepszą jakością, bo przez plugin do wave-ów?
A, że przezucone do wav akurat, to wiem, kiedyś miałem syf na dysku i zacząłem dochodzenie. Kilkadziesiąt wav'ów :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/28 00:29 #133035

Dopisać: Tak samo jest w FL Studio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/28 01:08 #133044

Foobar => kopie dupe konkurencji we wszystkich aspektach dzwieku i bardzo wazne to jest player a nie choinka. Warto posluchac. Polecam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/28 01:31 #133045

jak sie z kompa slucha na jakims syfie typu glosniczki-malpki, to nei wazne w sumie jaki player. ja ostatnio jade z najnowszego WMP, polecam, bardzo fajnie sie w nim tworzy wygodna kolekcje plytek (z obrazkami okladek, automatycznei pobierane) latwo sie tworzy playlisty. zamierzam sprobowac z lapa na duze stereo puszczac muze, zobaczymy czy to praktyczne. dotad lecial via logitech wireless, ale zlamalem antenkie :) , teraz puszcze po kablu via U24. jedyny problem to nizszy poziom glosnosci, musze kupic jakis dac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/28 11:36 #133100

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

nabuchonodozor napisał: No pewnie, że softwarowy odtwarzacz audio ma wpływ na brzmienie.

Posłużę się innym przykładem: różnice pomiędzy dekoderami DD i DTS także istnieją. Dekoder to nie tylko jakiś scalak, ale i algorytmy (program) na stałe wpisany w kość

Oczywiście miałem na myśli porównanie nie między samymi dekoderami DD i DTS, a jedynie układami scalonymi wraz z algorytmami dekodowania tych formatów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/28 11:39 #133102

nabuchonodozor napisał:

nabuchonodozor napisał: No pewnie, że softwarowy odtwarzacz audio ma wpływ na brzmienie.

Posłużę się innym przykładem: różnice pomiędzy dekoderami DD i DTS także istnieją. Dekoder to nie tylko jakiś scalak, ale i algorytmy (program) na stałe wpisany w kość

Oczywiście miałem na myśli porównanie nie między samymi dekoderami DD i DTS, a jedynie układami scalonymi wraz z algorytmami dekodowania tych formatów.


Oczywiście... :wink: :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/28 11:46 #133103

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
No, nawet tłumaczyć nie musiałem :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/28 11:52 #133104

nabuchonodozor napisał: No, nawet tłumaczyć nie musiałem :D


Nawet taka techniczna cimnota (jak ja) zrozumiała :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator