HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/24 15:05 #132334

Zygfryd napisał: czy rodzaj playerka wpływa na jakość dzwięku?

nie ma żadnego

Zygfryd napisał: jakie są najlepsze wg. was playerki do muzyki?

raczej nie słucham muzy na kompie, ale jeśli czasami tak się zdarzy to używam Winampa 5.3

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/24 15:07 #132337

Hardi napisał:

Zygfryd napisał: czy rodzaj playerka wpływa na jakość dzwięku?

nie ma żadnego



:shock: :shock: :shock:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/24 15:10 #132339

Ivan napisał: Czy podpiecie audiofilskiego kabla sieciowego do komputera poprawia brzmienie Foobara czy Winampa? :roll:

Jedynie co mam wpływa na brzmienie to karta, no i kabel, ale ten, którym łączysz kartę ze wzmacniaczem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/24 15:12 #132341

Hardi napisał:

Ivan napisał: Czy podpiecie audiofilskiego kabla sieciowego do komputera poprawia brzmienie Foobara czy Winampa? :roll:

Jedynie co mam wpływa na brzmienie to karta, no i kabel, ale ten, którym łączysz kartę ze wzmacniaczem.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/24 15:20 #132343

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
No pewnie, że softwarowy odtwarzacz audio ma wpływ na brzmienie.

Posłużę się innym przykładem: różnice pomiędzy dekoderami DD i DTS także istnieją. Dekoder to nie tylko jakiś scalak, ale i algorytmy (program) na stałe wpisany w kość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/24 15:25 #132345

nabuchonodozor napisał: No pewnie, że softwarowy odtwarzacz audio ma wpływ na brzmienie.

Posłużę się innym przykładem: różnice pomiędzy dekoderami DD i DTS także istnieją. Dekoder to nie tylko jakiś scalak, ale i algorytmy (program) na stałe wpisany w kość


Święta Racja Nabuchonodozorze :!:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/24 15:41 #132349

wulkan napisał:

Hardi napisał:

Ivan napisał: Czy podpiecie audiofilskiego kabla sieciowego do komputera poprawia brzmienie Foobara czy Winampa? :roll:

Jedynie co mam wpływa na brzmienie to karta, no i kabel, ale ten, którym łączysz kartę ze wzmacniaczem.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


jedynie? no a piwo :shock:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/24 15:45 #132350

Zygfryd napisał:

wulkan napisał:

Hardi napisał:

Ivan napisał: Czy podpiecie audiofilskiego kabla sieciowego do komputera poprawia brzmienie Foobara czy Winampa? :roll:

Jedynie co mam wpływa na brzmienie to karta, no i kabel, ale ten, którym łączysz kartę ze wzmacniaczem.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


jedynie? no a piwo :shock:


Z pianką naturalnie :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/24 16:02 #132362

Ciekaw jestem, czy ktoś potrafi technicznie uzasadnić różnice w jakości dźwięku odtwarzanego przez różne playery?

Dla ustalenia uwagi, mówimy o formatach 2-kanałowych z kompresją (stratną lub bezstratną) lub nie, ale dekodowanych "jednoznacznie" (tj. zawsze tak samo i w ściśle określony sposób) i bez żadnego post-processingu (czyli prawie wszystkie znane formaty audio).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/24 17:13 #132371

raczer napisał: Ciekaw jestem, czy ktoś potrafi technicznie uzasadnić różnice w jakości dźwięku odtwarzanego przez różne playery?

W audiofilizmie niema potrzebu uzasadniania racjonalnego. Audiofil slyszy i basta finito!.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/27 07:57 #132893

Ivan napisał: Audiofil slyszy i basta...!


A jak nie słyszy, to pederasta :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/27 08:07 #132895

Hm, chciałem się usprawiedliwić... :oops:

Nie miałem czasu żeby grzebać się w swoim winampie- dlatego miałem nachalne komunikaty o rejestrację czy tam jakieś updaty. I dlatego chciałem aby ktoś mi podrzucił pomysł na inny playerek- za nic nie chodziło o jakość dźwięku.

A sam winamp bardzo mi się podoba: jest parę programów windozowych (choćby te z Adobe), które końcypcje okienek mają chyba ciut zerżniętą z MACa. A to jest bardzo dobra koncepcja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/27 11:34 #132918

raczer napisał: Ciekaw jestem, czy ktoś potrafi technicznie uzasadnić różnice w jakości dźwięku odtwarzanego przez różne playery?

nie ma żadnej różnicy, soft niema wpływu na brzmienie!!!!

Ivan napisał: W audiofilizmie niema potrzebu uzasadniania racjonalnego. Audiofil slyszy i basta finito!.

no właśnie ;) i dlatego można mu sprzedać za sporą kasę kamyk znaleziony na drodze i wmówić, że on poprawi brzmienie, gdy położy go na swoim CD, w kocu skoro ten kamyk kosztuje dużo to musi poprawiać brzmienie, no i tak audiofil zaczyna słyszeć różnicę w brzmieniu z kamykiem lub bez :)
Ostatnio mój kolega wpadł na pomysł, aby napisać jakiś prosty player i sprzedawać go po 5 tyś zł, pewnie audifile zaczną kupować i będą słyszeć różnicę, bo w końcu drogi program to musi lepiej brzmieć :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/27 13:35 #132943

Ivan napisał: W audiofilizmie niema potrzebu uzasadniania racjonalnego. Audiofil slyszy i basta finito!.

Audiofil przede wszystkim podlega autosugestii, tak jak każdy człowiek. Dlatego wszystko, czego nie potrafimy racjonalnie wytłumaczyć, powinniśmy traktować z dużą rezerwą.
Sam player nie ma prawa mieć wpływu na brzmienie (przy założeniach które podałem wyżej), i stąd moje pytanie. Jeśli ktoś uważa inaczej, niech to racjonalnie wytłumaczy. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

winamp i inne- player do muzyki 2006/11/27 14:19 #132948

Hardi napisał:

raczer napisał: Ciekaw jestem, czy ktoś potrafi technicznie uzasadnić różnice w jakości dźwięku odtwarzanego przez różne playery?

nie ma żadnej różnicy, soft niema wpływu na brzmienie!!!!



Dziwne jest to, co piszesz, bo ja za każdym razem jak porównywałem, słyszałem różnice :!:
Winamp na pierwszy rzut oko (ucha) daje dźwięk bardziej efektowny, bardziej szczegółowy niż Windows Media Player 10. Spowodowane to jest jednak przybliżeniem pierwszego planu. Windows Media Player 10 daje bowiem dźwięk bardziej płynny, naturalny o sporo większej przestrzeni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator