HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Słuchawki otwarte, pełnowymiarow, wokółuszne do 200 PLN 2019/09/07 14:19 #447252

Kłaniam się. Poszukuję słuchawek otwartych, wokółusznych, przewodowych do 200 PLN. Neutralne lub jasne. Będą podłączane do laptopa (tylko w domu). Będą używane do gier oraz muzyki trance, elektronika.
Do tej pory używałem Somic V2, ale zepsuły się (cały czas odpadała śrubka przy prawej muszli i swoimi naprawami uszkodziłem słuchawki, szybko wyrobił się też kabel).
Słuchawki będą używane kilka godzin dziennie (noszę okulary), wiec powinny być przewiewne (nie powodujące potliwości uszu, nausznice raczej welurowe) i bardzo wygodne (nie powodujące ucisku). Powinny być bardziej wytrzymałe niż Somic V2.

Znalazłem takie modele:

Superlux HD668b
Koss UR40
Samson Sr850

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki otwarte, pełnowymiarow, wokółuszne do 200 PLN 2019/11/13 13:35 #447592

Z tych co dałeś Superlux HD668b, Koss też są fajne ale już swoje czasy mają
Jeszcze lepsze są AKG 240 studio promocje.x-kom.pl/muzyka?sortowanie=popu...filtry=170_kategoria[2218] są w promocji za 239 zł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez JacekB.

Słuchawki otwarte, pełnowymiarow, wokółuszne do 200 PLN 2019/12/30 22:55 #447907

Kupujesz Audio Technica AVC 500 i temat masz z głowy. Staniały już sporo, są duże i wygodne, są tanie. Sprawdź sobie w jakimś sklepie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki otwarte, pełnowymiarow, wokółuszne do 200 PLN 2019/12/31 14:28 #447909

Ale AVC500 maja pady ze sztucznej skóry, więc pocenie uszu, zwłaszcza w ciepłe dni, mamy zapewnione. Superluxy również, aczkolwiek widziałem gdzieś wersję z welurowymi padami.

Koss UR40 mają moim zdaniem bardzo lekki brzmienie, przynajmniej tak je zapamiętałem z przed wielu lat bo ten model oferowany jest już chyba ze dwie dekady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki otwarte, pełnowymiarow, wokółuszne do 200 PLN 2020/01/31 22:45 #448093

Ale czego można oczekiwać więcej za 200 zł ? Przecież nie ma szans w tej cenie na prawdzie skóry i super komfort? Dalej optuję za A-T AVC500. To porządny model.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki otwarte, pełnowymiarow, wokółuszne do 200 PLN 2020/02/13 23:10 #448133

  • djandre
  • djandre Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Kursy i szkolenia zawodowe.
  • Posty: 9
Witam wszystkich. Ja używam słuchawek firmy DNA. Jestem zadowolony. Do 200 zł kupisz konkretne słuchawki z dużym przetwornikiem. pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki otwarte, pełnowymiarow, wokółuszne do 200 PLN 2020/02/29 23:40 #448239

Przypominają z wyglądu AKG ale ogólnie mogą być. Choć nie wiadomo nawet kto za tą markę odpowiada. Osobiście dałbym sobie z tym spokój.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki otwarte, pełnowymiarow, wokółuszne do 200 PLN 2020/03/01 08:24 #448241

Ja również, w zasadzie można przyjąć, że to "no name".
Sporo "firm" odkupuje stare projekty, w sensie muszli i pałąków, wkłada do nich jakiekolwiek przetworniki i próbuje udawać porządny produkt. Stąd wysyp marek, które wyglądają z daleka jak AKG czy Beyery. Zupełnie nie rozumiem po co w ogóle zawracać sobie nimi głowę skoro tych prawdziwych producentów jest w Polsce chyba z 15 i maja tak szeroką ofertę, nie sposób wyjść od nich z pustymi rękami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki otwarte, pełnowymiarow, wokółuszne do 200 PLN 2020/03/20 08:23 #448360

Śmiem się nie zgodzić...
Chińczycy coraz częściej klonują znane projekty i zdarzają się ciekawe wyjątki. Sam ostatnio zaryzykowałem i poszedłem w chinoli kupując Tempotec Serenade w parze ze słuchawkami ISK HD9999, które kosztują połowę mniej niż sklonowany oryginał AKG, a jednak uważam, że nie odstają wiele od oryginału, wiem, bo kolega ma. Na pewno jakość materiałów jest gorsza, nie da się ukryć, ale samej jakości dźwięku i przetwornikom nie mam nic do zarzucenia.
O ISK HD9999 można sporo w necie poczytać, nie jest to marka promująca się, więc raczej nie są to recenzje sponsorowane i można je uznać za wiarygodne.
Kontrowersyjnym oczywiście jest prawny i moralny fakt tak jednoznacznego klonowania czyjegoś produktu, jednak z punktu widzenia konsumenta raczej ma to małe znaczenie, szczególnie jeśli ktoś ma do wydania na sprzęt 250zł, a nie 500. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki otwarte, pełnowymiarow, wokółuszne do 200 PLN 2020/06/22 22:44 #448857

Dokładnie. A jeśli to za drogo, to jest niższy model AVA400, który jest tylko trochę gorszy. Ciężko będzie o konkurencyjny produkt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator