HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/03 22:46 #446577

Dajcie listę wewnętrznych kart dźwiękowych, ze wsparciem win 10.
Na razie rozglądam się tylko rozglądam. W oko wpadł mi parametr "impedancja wyjściowa" dla wyjścia słuchawkowego. Zależy mi by był poniżej 4 Ohm. Kwota do 1000zł.
Jeśli nic ciekawego nie wśród wewnętrznych to przejdę do zewnętrznych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/05 16:11 #446587

Dajcie listę wewnętrznych kart dźwiękowych, ze wsparciem win 10.

no chyba coś się koledze pomyliło z tym żądaniem.
Myślisz, że nikt tutaj nie ma nic lepszego do roboty tylko robić przegląd dostępnych kart dźwiękowych?
BTW: Daca na usb se kup takiego ze wzmacniaczem słuchawkowym, jakiego? to zależy do słuchawek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/07 17:57 #446595

No nie aż tak. Liczyłem że ktoś już zrobił podobną listę. Na necie nie mogę nic znaleźć. Jak nie ma to nic.
A słuchawki to akg k702 62Ohm. Zaciekawił mnie niedawno damping factor. Zmierzyłem impedancję wyjściową na wyjściu liniowym i słuchawkowym w moim pc i oba mają ~75 Ohm. No i z ciekawości kupił bym coś dobrego z niską impedancją wyjściową.
I w przyszłości widzi mi się zmiana tych słuchawek na HIFIMAN he400i. Które mają 35 Ohm.
O z tej aukcji.
allegro.pl/oferta/hifiman-he-400i-audiof...i-nauszne-7940783120
Na pierwszy rzut oka wydają się podróbkami bo cena niska, ale sprzedawca mówi że to najnowsza partia i oryginalne. Niestety nie ma jak zweryfikować.
Jak się zapytałem która to wersja to napisał że 2.5mm, a 3.5mm dawno nieprodukowane.
A na oficjalnej stronie pisze że najnowsze są 3.5mm.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Maksiu01.

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/07 18:08 #446596

nie znam się na PCaudio ale jak masz wyjście audio w Twoim ''komputrze'' to bym nie cudował i łapał okazję www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy...O6k8.html#af49b8e3d8 , mam xcanv8 , i akg 701 i na ''godzinie'' 9,30 wzmacniaczyk trzęsie słuchawkami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/07 18:43 #446597

Samej głośności nie brakuje.
Bas wydaje się grać troszeczkę inaczej niż np. na telefonie. Dlatego wolałbym kartę by odciąć się od integry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/07 19:04 #446598

A to już wchodzimy w temat ''jak gra '' myślisz że bez słuchania trafisz ? ,
2 , to są różne źródła dźwieku , to jakbym miał oceniać wzmacniacz nie znając jak np grają podłączone do niego dwa różne odtwarzacze CD
przykład mam kombajn linn klassik i odtwarzacz cambridge 640v2 używając lina jako wzmacniacza , i różnice są bardzo łatwe do wyłapania
A Ty porównujesz telefon z PC , jaki element gra prawidłowo ? telefon jako odtwarzacz, jako wzmacniacz , a może wzmacniacz w karcie jest ok. tylko komputer jako odtwarzacz jest do dupy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/08 21:01 #446602

Muszą być wewnętrzne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/09 23:47 #446607

Jak nie ma nic wśród wewnętrznych no to niestety zewnętrzne też muszę rozważyć.
Założeniem jest by źródło i wzmacniacz nie ingerowały w brzmienie. Słuchawki mają grać jak to podał producent w specyfikacji.
Staram się jak najmniej audio-voodoo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/10 18:04 #446615

Źródło nie ingerujące w brzmienie... tak się nie da. Każde źródło ingeruje w brzmienie.
Nie ma znaczenia czy karta wewnętrzna czy zewnętrzna.
Co to audio-voodoo to sprawa jest prosta, słyszysz albo nie.
Zerknij na propozycje iFi, SMSL, AUNE, TOPPNG. U wszystkich masz urządzenia 2w1 (DAC+HEADAmp).

A producenci w specyfikacjach bardzo często mijają się z prawdą ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
Ostatnia edycja: przez smykus_starszy.

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/10 19:21 #446617

Maksiu01 napisał: ... Założeniem jest by źródło i wzmacniacz nie ingerowały w brzmienie. Słuchawki mają grać jak to podał producent w specyfikacji.


A słuchawki nie ingerują w brzmienie? Jeżeli chodzi o specyfikację podaną przez producenta, to wygląda ona mniej więcej tak:

Typ przetwornika Dynamiczny
Konstrukcja Otwarte, wokółuszne
Pasmo przenoszenia 5 – 40,000 Hz
Impedancja 250 Ohms
Nominalny SPL 102 dB (1 mW / 500 Hz)
T.H.D. < 0.05 %
Waga (bez kabla) 340 g
Kabel 3 m / obustronny / odłączany
Wejścia pozłacany mini jack (3.5 mm), 1/4" adapter (6.35 mm)


Źródło czy wzmacniacz nie zmienią jej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/11 07:25 #446619

kazde słuchawki grają innaczej nie ma wzorca ''metra''
miałem akg 501 , 701 , philipsy sb 890 w jednym czasie w x-canie są dwie dziurki czyli porównanie banalnie proste różnice były nawet taki głucholec je słyszał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/11 09:18 #446620

Czy dwa źródła o identycznej specyfikacji ale innych producentów też zagrają inaczej? Różnicy nie da się zmierzyć a jedynie usłyszeć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/11 09:28 #446621

Inaczej.
Parametry źródła zmierzyć najłatwiej ze wszystkiego, w końcu dźwięk wypływa z niego po kabelku, i podpiąć można każdy rodzaj aparatury pomiarowej.
Samo porównanie dźwięku można zrobić analogicznie do tego testu kabli:

BTW: to najgenialniejszy test jaki kiedykolwiek widziałem,

Oczywiście uszy też usłyszą różnice, a jak nie to trzeba kupić te tańsze
przy dalszych rozważaniach dojdziemy do dopasowania sprzętu nawzajem do siebie, różnych wartości impedancji wyjściowej, wejściowej, pojemności czegoś tam i tych wszystkich parametrów przy których się się gubię i jakoś nigdy nie poświęciłem czasu by je zgłębić, mi moje słuchawki najlepiej grają ze 3 letnim już huawejem, i dlatego nie mogę zdecydować się na nowy telefon :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/11 19:19 #446623

Maksiu01 napisał: Czy dwa źródła o identycznej specyfikacji ale innych producentów też zagrają inaczej? Różnicy nie da się zmierzyć a jedynie usłyszeć?


Co to znaczy identyczna specyfikacja? Iloma parametrami ma być opisana? 5?10?100?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

jakie karty dzwiękowe ze wsparciem win 10. 2019/05/11 20:23 #446624

A ile znasz? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator