HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

[300-400zł]Zakup głośników 2019/02/03 15:23 #446173

Witam,

potrzebuję pomocy w doborze głośników do komputera, dzień w dzień słucham muzyki, od głównie polskiego rapu, przez rap zza wielkiej wody, po rock i metal. Nie raz pojawiają się inne brzmienia. Aktualnie posiadam dwa na prawdę stare głośniczki od Creative, nawet nie wiem jakie. Uznałem, że przyszedł czas na zmianę. Niestety nie znam się na tym sprzęcie kompletnie i przybywam do Was. Przedział cenowy to najlepiej 300-400zł, jak będzie warto "raczej" jestem w stanie dopłacić, lecz raczej nie za dużo.
Myślałem o 2.0 lub 2.1 chociaż nie za bardzo też jestem zorientowany co do tego gdzie ewentualny subwoofer powinien się znajdować. I czy na pewno znalazł bym dla niego dobre miejsce. (Chętnie się dowiem!)
Głośniki miałby stać na biurku, posiadam obecnie dwa monitory na biurku i raczej nie ulegnie to zmianie.
Nie posiadam, żadnej ulubionej marki ani nic takiego. Dodatkowo niestety posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową na płycie Asus B350 Prime.

W razie pytań, chętnie odpowiem.

Z góry bardzo dziękuje za każdy komentarz!
Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

[300-400zł]Zakup głośników 2019/02/03 15:56 #446174

Rozejrzyj się za używanymi MicroLab Solo 6C lub 7C albo Behringer MS-40 do których możesz podpiąć sygnał cyfrowy (najlepiej po coaxialu).
Jeśli z karty audio masz wyjście na subwoofer to niestety na używany trzeba wydać min. 350-400 zł. Nowe w tej cenie będą strasznie gówniane, plastikowe obudowy albo z cienkiej płyty wiórowej. Szkoda kasy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

[300-400zł]Zakup głośników 2019/02/03 16:35 #446175

Sprawdziłem kartę, posiada niestety tylko jedno wyjście liniowe.

Zerknąłem na MicroLab Solo 7C i Behringer MS-40 i wyglądają niesamowicie, rozważam wzięcie nowych MicroLab Solo 7C na raty. W tym przedziale cenowych jest to najlepsza opcja? Grają tak dobrze, jak dobrze wyglądają? :P Plus samo podłączenie do komputera wymaga jeszcze czegoś? Jakiegoś interfejsu? Czy jest to klasycznie rozwiązane jackiem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

[300-400zł]Zakup głośników 2019/02/03 20:05 #446179

Wystarczy Jack3,5-2xRCA.

Będziesz musiał dokupić jeszcze kabel głośnikowy. Wystarczy 2x1,5mm2. Tylko zwróć uwagę, żeby kupić miedziane (OFC) np taki www.hifistation.pl/pl/p/Melodika-BWC2150...-4N-2x1%2C5mm2-/4098, a nie aluminiowe powlekane miedzią (CCA).

W ramach uniezależnienia się od karty dźwiękowej można kupić jakiś mały przetworniczek podpinany przez USB np FX-Audio FX01.

A co do jakości Microlabów, ludzie generalnie sobie je chwalą. Owszem, są trochę ograniczone funkcjonalnie (np. brakuje im DAC-a) ale za ok. 7 stówek dostajemy całkiem fajne duże kolumny z wbudowanym wzmacniaczem, więc stosunek jakości do ceny mają bardzo dobry. Kiedy mamy mało miejsca, kasy i nie chcemy mieć plastikowych pierdziawek obok monitora, to Solo 7C są naprawdę fajną opcją. Zostaw im tylko tak z 15-20cm miejsca z tyłu.

duckduckgo.com/?q=MicroLab+Solo+7C&t=lm&...deos&iai=FUVIi8ooWQQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

[300-400zł]Zakup głośników 2019/02/04 17:03 #446183

Dobrze, do zestawu dochodzą kable do głośników i sam jack.

W przyszłości pewnie pojawi się przetwornik, mam tutaj małe pytanie, czy kupowanie takiego przetwornika ma sens gdybym kiedyś chciał dokupować jakiś mikrofon do nagrywania wokalu, kompletnie amatorsko i dla zabawy, hobbystycznie ale jednak, czy może nie da się tego załatwić od razu sprawy wyjścia i wejścia?

I jeszcze pytanie co do samych głośników i ich rozstawienia. Sens jest zachowany w momencie gdy są skierowane na mnie siedzącego przed komputerem, nie mniej ich rozmiary nie są najmniejsze, czy można do nich dokupić jakieś "stojaczki"? W jakiś sposób regulowane by nie musiały stać na biurku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

[300-400zł]Zakup głośników 2019/02/04 17:39 #446184

Jeśli zamierzasz zacząć się bawić w jakieś produkcje muzyki to lepiej już odłożyć na tzw. Interfejs czyli skrzyżowanie DACa z mikserem. Szukać takich urządzeń należy w sklepach muzycznych. Spokojnie znajdziesz w ofercie firm Behringer, Monacor, Focusrite i wielu innych z rynku PRO Audio.

Co do ustawienia kolumn, to czego szukasz nazywa się Stand i jest tego pełno na allegro, aczkolwiek trzeba uważać bo można się naciąć na fuszerkę. Można też szukać firmowych gotowców (Ostoja, Atacama), ale tanie nie są, a jak się ma fach w ręku (ślusarski lub stolarski) to można takie stojaki zrobić sobie samemu i np. ja właśnie wybrałem tą opcję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator