HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2018/11/16 18:10 #445293

Witam
Uzywam TIDAL do streamowania muzyki. Aktualnie robie to poprzez polaczenie
PC Karta dzwiekowa na plycie glownej wyjscie analogowe > Wzmacniacz > Kolumny
Czy jesli dolozylabym do zestawu DAC SMSL M7 i podlaczyla go :
PC USB > DAC > Wzmacniacz > Kolumny
to czy mogę oczekiwać zwiększenia jakości playera - czy róznica bedzie zauwazalna ?
Wiem ze najlepiej sprawdzic osobiscie, ale wole zapytac zanim zakupie DAC w okolicach 1k PLN :)
Jakie sa Wasze doswiadczenia w temacie ?
Tidal uzywam w wersji HIFI oraz Master, niestety nie mam narazie dostepu do DAC'a celem przetestowania dlatego pytam o Wasze doswiadczenia.
Mysle o DAC SMSL M7 z powodu relacji jakosc / cena, narazie nie slucham plikow DSD i FLAC rowniez nie mam zbyt wiele dlatego pytam glownie o doswiadczenia DAC + Tidal.
Dzieki
Zaneta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez janneta.

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2018/11/16 21:26 #445296

Zazwyczaj jakość dźwięku się poprawia po użyciu DAC, tak przynajmniej wszyscy mówią.

DAC SMSL M7 - dziwny wybór, po co ten wzmacniacz słuchawkowy?

IMO lepiej kupić DAC z prawdziwego zdarzenia, który oprócz USB zaoferuje jeszcze komplet innych wejść cyfrowych pozwalając na podłączenie większej ilości urządzeń (Blu-ray, Tv, Xbox, i co tam jeszcze potrzebujesz, niby można wszystko przepuszczać przez Tv, ale czasem jest to upierdliwe, ciągłe trzymanie włączonego Tv)

Albo jakiś odtwarzacz strumieniowy, coś takiego www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/p.../3615-yamaha-np-s303
albo jakiś bardziej zaawansowany ( droższy).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2018/11/17 09:27 #445298

Zastanawiam sie wlasnie nad tym modelem gdyz znalazlam oferte zakupu, za 750 zl, co daje dosc dobry stosunek jakosc / cena - zwazajac na to ze DAC obsluguje wszystkie probkowania az do 192 oraz pliki DSD 512. Malo ktory DAC w tej cenie, a chyba nawet zaden tego nie daje. Wyjscie sluchawkowe niepotrzebne mi jest ale akurat ma. Nie mysle narazie o DAC za 2-3-4 k... poniewaz nie sa mi one potrzebne a celem moim jest jedynie podbicie jakosci z cyfrowego zrodla. W tej cenie ten SMSL wydaje sie ze nie bedzie stanowil waskiego gardla dla dzwieku.

Pytanie jednak aktualne czy bedzie roznica ?... Czy to niepotrzebny gadzet, czy jednak cos co ma faktycznie sens ? :) Idealnie byloby wypozyczyc sprzet, moze sie uda.

Dam znac o postepach jesli temat uda sie popchnac dalej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2018/11/19 21:19 #445314

A jak wygląda sprawa zwrotu przy takim zakupie? Sprawdź.
Tak pytam, może przycfaniaczyć można.

Kupujesz, paczka przychodzi, sprawdzasz, nie podoba się to oddajesz.
Klient nasz pan czy jakoś tak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2019/01/15 17:32 #446035

Mięło trochę czasu, w między czasie przestesowałam różne DAC-i... i udało się znaleźć rozwiązanie dla mezaliansu który chwilowo zestawiłam ... przy okazji rozwiązanie które dużo wniosło dobrego do
aktualnego połącznia PC Audio (Integra w laptopie bez wiatraka) > ASR Emitter I > Kolumny Avance K3.
W międzyczasie delektowałąm się dźwiękiem z odtwarzacza CD aby unikać jak najczęściej słabej karty dzwiekowej zintegrowanej jednak bogactwo biblioteki Tidal kazało mi włączyć go w system.

Celem było wyrzucenie najslabszego ogniwa w systemie czyli zintegrowanej karty dzwiekowej i zastapienie DAC'iem o znacznie lepszych parametrach i tym samym stworzenie źródła które będzie cieszyć ucho i nie będzie w opozycji do reszty systemu.

Przetestowałam kilka rozwiązań.... i w końcu do przenosnego PC bez wiatraka (markowy szybki tablet z klawiaturą i portami USB 2.0 WIN10) dokupiłam zewnętrzną kartę dźwiękową USB, po testach zdecydowałam się na kartę do produkcji audio - EMU 0404 USB.
Zewnetrzna karta dzwiekowa EMU 0404 USB wybralam ze wzgledu na sprawdzoną jakość przetworników A/D, to że karta została stworzona do zast. profesjonalnych, oraz wysokie parametry audio techniczne za tą cenę.

Działa pod systemem WINDOWS 10 na komputerze mobilnym co bylo dla mnie wazne - bez wiatraka :). Karta potrzebuje USB 2.0 żeby obsłużyć 192 kHz.

Jeśli chodzi o DAC ważna była dla mnie jakość przetwornika DAC oraz że zagra dobrze i przyjemnie. Instrumenty i wokale wybrzmią z mocą kiedy trzeba.

Poza odsłuchem - parametry głównie na które zwracałam uwagę to
To bitrate 192 / 24 bit, oraz dosyć niskie szumy oraz dobra dynamika i niskie zniekształcenia
www.amb.org/rmaa/e-mu/E-MU_0404_USB_loopback_bal_24b_48k.htm
Technicznie podobnie do ASUS Xonar D2.

Jak ktos chce zobaczyć jakie parametry ma zintegrowane audio np. W takim laptopie jak Lenovo Ideapad.... y900
to prosze bardzo ... sieczka totalna ;) Jak słabym ogniwem jest integra... :
www.ixbt.com/portopc/lenovo/lenovo-ideapad-y900/audio/rmaa.htm
Cenowo wyszło bardzo dobrze - bo karta kosztowała 300 zł na allegro i pozwoliła na duży przeskok jakościowy jeśli chodzi o źródło PC Integralne Audio na PC USB DAC. Kartę mogę polecić aczkolwiek słyszałam że są problemy ze sterownikami, mi udało się bez większych przygód zaintalować kartę (na sterowniku 1.35, bo 1.4 BETA nie uruchomiły karty na Windows 10 i nic nie działało, na szczęście 1.35 i 1.30 działają bez zarzutów).
Jeśli ktoś wie jakie parametry mają zintegrowane karty dzwiękowe... to powinien poszukać dobrego DAC albo dobrej karty dzwiękowej.
Mięło trochę czasu, w między czasie przestesowałam różne DAC-i... i udało się znaleźć rozwiązanie które dużo wniosło dobrego do
aktualnego połącznia PC Audio (Integra w laptopie) > ASR Emitter I > Kolumny Avance K3
W całym systemie właśnie źródło jest bardzo ważne i jeśli źródło zapoda sieczkę to reszta systemu tylko ją wzmocni. Czyste i dynamiczne źródło pozwala rozwinąć skrzydła reszcie systemu.
W porównaniu do PC zintegroiwana karta audio ... o ile wogole mozna porównywać bo nie są to te same ligi... to dźwięk z zewnętrznej EMU 0404 w odbiorze stał się bardziej nasycony, z lekkością wydobywający się, jak trzeba czuć że ma miejsce na rozpęd. Instrumenty bardziej klarowne. Karta zintegrowana niestety podawała zduszoną papkę... żeby usłyszeć w miarę dźwięk trzeba było zwięszyć natężenie dzwięku a i tak w wielu utworach instrumenty czy wokale nie mogły wybrzmieć, jakby były przyduszone. Po podłączeniu do EMU dzwięki stały się bogatsze, gęstsze, mają powietrze którym oddychają. Pojawiło się wiele wczesniej nie dostepnych detali i ciche dzwięki wybrzmiewają i mają swoje miejsce. Nie ma potrzeby podkręcania głośności na wzmaczniaczu ... słuchałam średnio 4-5 dB ciszej niz na integralnej karcie, a i tak wybrzmiwają instrumenty i wokale lepiej
Porownalam EMU jeszcze do SMSL M7 ale nic nie widziałam w M7 co by wyprzedziło EMU także nie zdecydowałam się na niego. SMSL M7 jest cenowo przystępny ok 800 zl za uzywke i oferuje wieksza czestotliwosc.
Sprawdziłam też wyższą półkę Hegel HD20za ok 2k Hegel HD25 za ok 3k i tu wygrał Chor2Cute... DAC za 4k za używkę. Ok, jest różnica ale nie aż taka żeby przepłacać 10x za Hegla HD20 i tak wydaje się tylko "pół środkiem". Wszystkie półśrodki mi się podobały ale dopiero 2Cute zmiazdzył i pokazuje zdecydowany kontrast iż mozna cos więcej... no ale cena też ... 15x większa jak za EMU 0404. W każdym razie liczę że DAC-i stanieją z czasem, gdyż cyfrowo powinny się szybko starzeć - zobaczymy, i kiedyś kupie sobie Chorda ;)
Jeśli chodzi o PC Audio to chyba jeszcze zostaje doszlifowanie samych programów. czy sterowników, przyjrzę się temu w wolnym czasie. Używam głównie TIDAL Mastar MQA.
W każdym razie jeśli ktoś siedział w takim bagnie jak ja z podłączoną kartą zintegrowaną do sensownego sprzetu... to radze z tego bagna wyjść :). Ja nie żałuję - udało się bo aż żal było słuchać, aż trudno uwierzyć mi teraz że jechałam kilka m-cy na zintegrowanym audio, no cóż było minęło i niech nie wraca :)
Wniosek mam taki iż warto zainteresowac sie zewnetrzną kartą dźwiękową czy innym solidnym DAC.
Szkoda tylko ze super fajne DAC-i sa dosyc drogie, może warto zaczekać aż stanieją szczególnie że właśnie te elementy z roku na rok się ostatnio zmieniają dosyć mocno i półka hi-end może zacznie być bardziej dostępna.
Pozdrawiam i wracam do odsłuchów :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez janneta.

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2019/01/16 00:56 #446045

Fajny opis :) Moje osobiste odczucia co do jakiejś hierarchii w audio pokazują że dobre zestawienie kolumn i wzmacniacza jest w stanie zagrać fajnie z przeciętnym źródłem. Przykład takiego źródła to Chromecast Audio. A z całkiem fajnym źródłem Node 2i słaby wzmacniacz mój stary Harman zupełnie nie dawał rady. W Twoim przypadku zestawienie wzmacniacza i kolumn najwidoczniej jest bardzo dobre i wyeliminowanie problemów źródła pomogło. Z tym że nie wiem czy Twoja zarówno jak i moja rada/spostrzeżenie są uniwersalne...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2019/01/16 19:55 #446047

EMU dekoduje MQA? Nie sądzę. A przydałoby się przy Tidalu

Generalnie większość kasy poszła na "dołączone oprogramowanie: Sonar LE, Cubase LE, WaveLab Lite, Ableton Live 4 Lite, AmpliTube LE, diskWelder, BRONZE (trial), SFX machine LT, Proteus X2 LE" i milion innych funkcji, z których nie będziesz korzystać.

Parametry... 24/192 to obsługują kodeki na płytach głównych, komputerowe creativy dekodują już DXD/DSD.

Jeśli podoba Ci się odsłuchowo, to ok (bo to najważniejsze.

PSSSSSS
Chwilowo, słowo klucz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2019/01/16 20:22 #446048

Hegel HD30 za 10 000 PLN ktory uwazam za b. fajny DAC rowniez obsluguje 24/192 a nie więcej, a zadna zintegrowana karta nie ma do niego startu. Nie chodzi tylko o 24/192. Dosyc trudno jest o gęstsze pliki.
Pliki DSD nie sa dekodowane przez EMU ale nie slucham ich narazie - bo nie mam dostepu do biblioteki plików DSD.
Co do MQA nie wiedziałam że DAC musi mieć dekoder. Tidal wyswietla mi MASTER w kolorze złotym (na USB, na zlaczu analogowym wyswietla)

Mam nadzieję że z czasem sytuacja na rynku DAC-ow oraz muzycznym ustandaryzuje się i wtedy kupie DAC'a lepszego i bardziej docelowego. Na dzien dzisiejszy z DAC'ow które mi przypasowały to H25 i Chord2Cute ale cenowo są to okolice 4000 zl takze narazie opuszczam je. Z nowosciami tak jest ze sa drogie a nie wnoszą chwilowo nic bo bardzo trudno o bibliotekę DSD... Pewnie niebawem zrobie sobie konfrontacje z odtwarzaczem z DSD jak tylko bedzie okazja i wtedy porównam sobie Tidal MQA / FLAC / DSD.
Uwazam ze nie tyle warto ignorowac nowinki ale warto dac im czas dojrzeć.
Dla mnie najważniejsze jest że udało się zrobić duży krok a że nie drogo, to nawet lepiej. Nie bedzie szkoda wymienić jak pojawi się coś na oku 1-2 ligi wyżej :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2019/01/16 20:55 #446050

Filozofia Hegla, to wszystko.
Do MQA musi być dekoder (taka trochę analogia jak kiedyś z HDCD)

Zerknij na produkty IFI, Chord (już wymieniałaś), w stronę azjatów (Aune, SMSL, Audio-GD)

Przy okazji HD25 to bardzo fajny DAC (jedyny, który mi się podobał z wcześniejszych Hegli), który startowo był słabo wyceniony (ponad 8k). Moim zdaniem nic nie usprawiedliwiało ponad dwukrotnej dopłaty, choćby do takiego NFB 28 od Audio-GD.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2019/01/16 21:47 #446051

W zasadzie jest już po ptokach więc mogę dorzucić od siebie, że przy słuchaniu muzyki z komputera DAC to oczywista oczywistość. Słucham głównie CD (choćby teraz) ale do różnych youtubów czasami zaglądam a i przed przygotowaniem czegoś do radia wypadałoby posłuchać mp3. Wystarczają mi przeważnie przymonitorowe głośniczki - obraz nędzy i rozpaczy ale Rolling Stonesów od Kena Vandermarka można odróżnić. W przypływie dobrego humoru czasami podłączałem laptopa do wzmacniacza i reszty. Ostatnio jednak się zdenerwowałem i kupiłem coś takiego:

allegro.pl/oferta/dac-usb-burr-brown-kar...ial-spdif-5350084052

Różnica w brzmieniu niebywała, mając na uwadze, że to pudełko kosztowało kilkadziesiąt złotych. Tyle że raczej nie wynika to z jakości tego cudu techniki ("Poczuj w pełni, na czym polega rozrywka audio na najwyższym poziomie, która może śmiało konkurować z rzeczywistością") tylko z marności wyjścia słuchawkowego w laptopie. Ale nie wiem czy te bardziej wypasione mają dużo lepsze.

smykus_starszy napisał: Filozofia Hegla, to wszystko.


Jeszcze niedawno rozważałem zakup Hegla (HD11) w ciemno ale tknęło mnie, że cos dużo osób chce się go pozbyć na allegrze. Nie będę ryzykować, kupię DACa z nowym odtwarzaczem, pewnie Audiolab 8300.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2019/01/16 23:59 #446052

Moim zdaniem, szkoda życia na HD11. Jeśli już to zaczynać od HD25.

Zamiast jednak Audiolaba, może jednak Primare do kompletu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2019/01/17 18:07 #446056

smykus_starszy napisał: Moim zdaniem, szkoda życia na HD11. Jeśli już to zaczynać od HD25.
Zamiast jednak Audiolaba, może jednak Primare do kompletu?


Ponad 8000 zł za DAC? Wielu za cały system zapłaciło mniej. Primare mam na liście ale z Audiolabem przegrywa z jednego powodu - ten drugi czyta różne pliki (Primare tylko mp3) i SACD, a także może być używany jako zewnętrzny DAC. A póki co stary Primare trzyma się i niewykluczone, że ten stan potrwa jeszcze parę lat. Na razie więc jestem tylko erotomanem audiofilem gawędziarzem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2019/01/17 20:15 #446061

Adamie, a używany?
A z tego co pamiętam zarówno CD15 jak i CD35 "łykają" wszystko. No dobra, całkiem sporo (do 24/192 i DSD 128). Brakuje tak naprawdę niewiele do "wszystkiego".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
Ostatnia edycja: przez smykus_starszy.

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2019/01/17 20:40 #446062

Wszystko pięknie ale wąż w kieszeni nie chce o tym słyszeć. Całość nie może kosztować więcej niż 4 tys., na te powyżej 5 tys. wąż nawet nie pozwala mi popatrzeć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PC Audio > Wzmacniacz __VS__ PC USB > DAC > Wzmacniacz 2019/01/18 12:24 #446066

Jedna z moich odpowiedzi znikęła ponieważ byla awarja serwera takze wysylam ponownie.
Ja mam podobnie jak Adam jesli chodzi o DAC... uwazam ze jest to jeden z najwazniejszych elementow systemu. Zrodlo powinno byc czyste, rowne. To co narzuci zrodlo, reszta systemu zmocni i zagra... Jesli zrodlo poda zanieczyszczony /. znieksztalcony material trudno to bedzie odkrecic zazwyczaj bedzie to niemal niemozliwe. Jesli zrodlo zapoda dobry material wtedy reszta systemu musi zrobic dobrze tylko swoja robotę.
Zalaczam w zalaczniku porownanie co dala wymiana zrodla w moim przypadku. Oczywiscie dzwieku nie da sie opisac ale samo stlumione zrodlo jakiego uzywalam wczesniej jesli chodzi o PC Audio mocno przyciszalo dzwiek, zblizalo poziomy dzwieku blizej do szumu, bylo zaszumione.
Takze nie wielkim kosztem udalo sie ulepszyc PC Audio odczuwalnie, mocno odczuwalnie wrecz. Zdaje sobie strawe ze nie jest to jeszcze szczyt mozliwosci zrodel DAC-ow. Zalaczylam tez porownanie stanu obecnego do HI Endowego DAC'a przynajmniej w mojej ocenie. Nie slyszalam i nie ocenialam DAC-ow za wiecej niz 5-10k... po prostu nie mam do nich dostępu, i nie mam chwilowo ambicji wejsc w te rejony chyba ze trafi się okazja to się pomyśli ;).
W każdym razie na pewno jest mozliwosc wybrania dobrego DAC'a w kazdej kategorii ja chcialabym miec dobrego DAC'a w okolicy 2-3 tys ... pod warunkiem ze przebije obecny DAC bez problemu - wtedy nie bedzie szkoda doplacac :)
Co do dekodera MQA, szkoda ze PC nie moze zdekodowac MQA.
Z tego co widze dekoder sprzetowy potrzebny jest zeby odtworzyc 24/192 z MQA... ale software'owe dekodowanie pozwala na 24/96. W takim razie jesli Tidal dekoduje MQA teoretycznie na wyjsciu dostaje 24/96, or 24/88.2 ?
Wg informacji ze strony :
www.audiostream.com/content/mqa-decoding-explained
Ogolnie byc moze w ciagu najblizszych lat MQA stanie sie standardem, poczekamy, zobaczymy i wtedy DAC'a moze zmienimy
  • Ponizej zalączam załącznik obrazkowy-trzeba kliknąć
  • Załączniki:

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Ostatnia edycja: przez janneta.
    • Strona:
    • 1
    • 2
    • 3
    Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator