HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw audio do PC 2018/10/01 12:03 #444683

Witam. Obecnie posiadam kartę dźwiękową AIM SC808, ale postanowiłem ją wyjąć, żeby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza w obudowie. Dlatego szukam teraz zewnętrznego zestaw audio, który zastapi mi kartę dźwiękową. Nie znam się na zewnętrznych zestawach audio, ale skoro już zmieniam, to na coś co by było lepsze od AIM SC808.


Cena? No nie mam pojęcia, ile zewnętrzne zestawy audio lepsze od AIM SC808 kosztują, dlatego ciężko mi podać budżet, ale załóżmy, że od 500 zł do 2500 zł. No chyba, że jest coś naprawdę fajnego do czego można dopłacić, to dopłacę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw audio do PC 2018/10/04 18:53 #444717

Co będzie podpinane, słuchawki, głośniki aktywne, wzmacniacz, amplituner?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw audio do PC 2018/10/04 19:15 #444721

Słuchawki, i głośniki, ale chciałbym, zeby te głośniki były wykorzystywane przez PC, jak również ps4 pro i xbox one x. Czyli, żeby m mógł podłączyć do urządzenia jednocześnie PC i konsole.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw audio do PC 2018/10/05 12:25 #444730

Czyli szukasz dać że wzmacniaczem słuchawkowym wyposażonym w wejścia USB i optyczne {minimum dwa}
Z wyjściem liniowym na głośniki aktywne, tak?
Hm. Coś w stylu dacmagic plus od Cambridge audio, poczytaj o nim w sieci, i poszukaj czegoś podobnego, może są lepsze urządzenia, nie wiem
aha jeszcze jedno to rozwiązanie dwu kanałowe, stereo, chyba że chcesz coś wielokanałowego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw audio do PC 2018/10/05 14:52 #444737

Nie potrzebuje 5.1, albo 7.1 jeżeli o to pytasz. Ok zapoznam się z dacmagic.

ps. Co myślisz o tym? pl.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x7

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez KenpachiSC.

Re:Zestaw audio do PC 2018/10/05 18:00 #444739

to ma wzmacniacz no kolumny/głośniki pasywne.
W takim przypadku wołałbym kupić zwykły amplituner/lub wzmacniacz/ stereo wyposażony w DACa z usb, co prawda może być potem kłopot doborem słuchawek.
przeczytaj ten wątek:
hi-fi.com.pl/forum/17-przenośne-hi-fi/28...chawkowy.html#444738
linkowany artykuł dużo wyjaśnia,
sam musisz zdecydować czy głośniki aktywne (maja wbudowany wzmacniacz) czy pasywne (wymagają zewnętrznego)
jak do tego creative chcesz podłączyć wszystko to o czym pisałeś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw audio do PC 2018/10/05 19:51 #444740

Nie wiem czym się różnią głośniki pasywne od aktywnych, ja mam zwykłe głośniki komputerowe Microlab FC330, i nie zamierzam ich teraz zmieniać, może w przyszłości. Ja się zupełnie nie znam na tym, nie wiem nawet co to jest amplituner, czy DAC, zupełnie nie orientuje się w temacie dźwięku. Potrafię tylko ocenić czy dźwięk mi się podoba, bo od zawsze słucham muzyki w komputerze bez equalizera (przynajmniej na słuchawkach, bo na głośnikach włączam equalizer). Słuchawki mam AKG K612 Pro. Chce to traktować jak kartę dźwiękową, tylko że na zewnątrz obudowy, i żeby minało lepszą jakość od AIM SC808 (bo jak wspomniałem, jak już zmieniać to lepsze, a nie gorsze).

Z opisu tego creativa wynika, że mogę podłączyć wszystko co chce (oczywiście konsole nie muszą być podłączone obie naraz).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez KenpachiSC.

Re:Zestaw audio do PC 2018/10/06 06:41 #444741

Te Microlaby nie nadają się do podłączenia pod tego Creativa, one mają wzmacniacz wbudowany, są aktywne. Creative ma wzmacniacz do współpracy z pasywnymi.
Chcesz Creativa to wybierz innego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Re:Zestaw audio do PC 2018/10/10 14:26 #444788

Przy zakładanym budżecie poszukiwania rozpocząłbym od oferty ifi . Te maluchy świetnie sprawdzają się nie tylko w roli USB-DAC-ów, ale i wzmacniaczy słuchawkowych. Świetnie wykonane, kompaktowe, no i przede wszystkim bardzo dobrze grają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lumin - Ayon - Bryston - Dynaudio
soundrebels.com/
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator