HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sluchawkowy system PC audio od zera 2018/09/07 00:44 #444542

Hej,

niedługo będę składał nowego kompa do gier. Jako, że następnym punktem na liście wydatków będzie zapewne system audio pod owego kompa, chciałbym już teraz rozeznać się w temacie, poznać i może osłuchać jakieś propozycje i nie spierdaczyć czegoś już na samym początku :)

Budżet załóżmy 2,5k.
Co do słuchawek nie jestem jeszcze do końca przekonany co do zakupu używanych. Reszta sprzętu jak najbardziej.

Preferencje: dość referencyjne, analityczne (choć nie skrajnie) brzmienie, bez kłucia sybilantami, szybki/responsywny, dokładny bas, wyraźna separacja instrumentów, wygoda przy dłuższych odsłuchach.

1. Słuchawki.
Chciałbym, żeby były to słuchawki wokółuszne, z odpinanym kablem, a więc także możliwością odsłuchu bezprzewodowego. Bardzo mile widziane także wbudowany mikrofon i przyciski zmiany utworu, głośności. Czy wybierając takie rozwiązanie będę musiał poświęcić w jakimś stopniu jakość dźwięku? (przy odsłuchu przewodowym).
Super, gdyby były też składane, bo chciałbym je zabierać ze sobą do pracy.
Czasem będę ich używał także z telefonem, czy bezpośrednio podpięte do komputera/laptopa, także jakieś kosmiczne impedancje odpadają.


2. Wewnetrzna karta dzwiekowa + AMP / DAC + AMP / DACAMP? Które rożwiązanie będzie lepsze?
3. Kable
Czy coś jeszcze będę potrzebował?

Jak rozłożylibyście ten budżet na poszczególne elementy? Propozycje i porady mile widziane.

Dzięki ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pegieton.

Re:Sluchawkowy system PC audio od zera 2018/09/07 06:12 #444545

Składasz kompa to kup porządną kartę dźwiękową wewnętrzną, taką by oprócz jakości dźwięku oferowała wszystkie opcje, bajery, niezbędne w grach, odpadnie zakup dac i wzmacniacza .

Słuchawki bezprzewodowe, bluetooth, zawsze zagrają gorzej niż te na kablu, a kupować je po to by łączyć kablem z kompem nie ma sensu.

Nie masz w okolicy mp3store by pójść i posłuchać słuchawek?
Posłuchaj bayerdynamic dt 770 wersje 80 omową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Sluchawkowy system PC audio od zera 2018/09/07 09:25 #444548

Na różnorakich bajerach audio do gier mi nie zależy, nie chcę żebyście pomyśleli, że jak okmpa składam do gier to słuchawki też mają być hiper-ultra gamingowe - jeśli musiałbym wydać więcej tylko po to, bądź poświęcić jakość muzyki to 100% wybieram muzykę.
Sprzęt będzie do muzyki :)

Czyli słuchawki bluetooth zagrają gorzej od przewodowych, nawet na kablu?
Chciałbym być w stanie odejść z nimi czasem od komputera do kuchni czy odebrać połączenie z telefonu. Ale jeśli ma to ograniczać jakość odsłuchu na kablu, to trudno - wybiorę przewodowe.

Mieszkam w centrum Wawy, więc możliwości odsłuchu spore. Na pewno obczaję, dzięki.
Tylko czy 80Ohm to nie za dużo, żeby ogarnął je też telefon z dość słabym outputem czy laptop?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pegieton.

Re:Sluchawkowy system PC audio od zera 2018/09/08 09:06 #444555

Imo 80 to bezpieczna wartość, pozwoli uniknąć pogorszenia basu przy kilku omowych dziurkach słuchawkowych.
Szczególnie przy laptopach i tańszych telefonach.
Jeśli źródłem dźwięku ma być komputer to porządną karta dźwiękowa może być równie dobra a nawet lepsza niż zewnętrzny dac, ten sam dźwięk za mniejszą cenet, w końcu taka karta to też dac + wzmacniacz.
Szczególnie jeśli tylko słuchawki mają być używane.

Kabel lepszy niż połączenia bezprzewodowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator