HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Stereo do 700 zł na pokój 15 m2 2018/08/14 16:26 #444345

To jest mój pierwszy post zatem witam wszystkich użytkowników tego forum.
Mam zamiar kupić nowe głośniki do pokoju. Zastanawiam się czy kupić głośniki komputerowe czy kolumny pasywne. Pokój ma 15 m2 lecz jest w nim dużo mebli. Biurko przed którym siedzę jest częscią kompleksu meblowego zajmującego całą ścianę. Na nich stoją głośniki będące w odległości ok 2m od siebie. Komputer i biurko ja których siedzę jest akurat pośrodku, a głośniki są na wysokości ok. 2m. i w odległości ok. 1m ode mnie. Niestety szafy są jednym miejscem na postawienie głośników u mnie w pokoju.
Słucham najrózniejszej muzyki, disco-polo, rock, pop a także klasycznej i organowej, sam mam podłączony keyboard do komputera i gram na organach za pomocą symulatora organów Hauptwerk.
W komupterze mam kupioną kartę ASUS Xonar DG, którą kupiłem w pośpiechu ale mogę jeszcze zwrócić. Zastanawiam się nad kupnem używanego Audiotraka HD2 albo Xonara D1.
Mam zamiar przeznaczyć 700 zł + karta dźwiękowa. W przypadku kolumn pasywnych wzmacniacz dorobię sobie sam. Obecnie 40-letnie głośniki napędza wzmacniacz 8Ω o mocy 10 lub 20W wykonany przez mojego tatę. Niestety te głosniki mają przytłumione brzmienie - tak naprawdę grają średnie tony, basy nie istnieją.
Brałem pod uwagę następujące kolumny:
-Microlab Solo 6c/7C
-Edifier R2600
-Tannoy Mercury M2/M2.5 (używane)
-Magnat Supreme 202
-STX F-130n
Bardzo proszę o wszelkiego rodzaju propozycje co do głosników/kolumn.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do 700 zł na pokój 15 m2 2018/08/14 18:25 #444346

kolumienki aktywne mogą być czemu nie tylko jak coś się stanie z elektroniką to jak to naprawić , a szczególnie jak jest wykonany w technice SMD mało kto chce w tym się babrać , osobny starszy wzmacniacz na przewlekanych każdy naprawi ,
450 na kolumny 250 wzmacniacz i muzyka gra :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do 700 zł na pokój 15 m2 2018/08/14 23:00 #444347

Właśnie o to chodzi, że łatwiej naprawić jak są pasywne, mój tata osobiście odradzał aby brać kolumny ze wzmacniaczem wbudowanym bo się to szybko psuje, a SMD to i nawet mój tata nie dałby rady naprawić.
Jakieś Pan poleca ciekawe kolumny? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do 700 zł na pokój 15 m2 2018/08/17 21:00 #444367

Myślę, że nie ma się co bać na zapas i z góry przekreślać kolumny aktywne nawet jeśli jakieś elementy są SMD, takie też da się ręcznie naprawić. Edifier czy Solo w zupełności powinny wystarczyć lub np Behringer MS40.

Opcja pasywnych kolumn też jest warta rozważenia ale tu skreśliłbym na starcie małe STX, Cantony 202 i Tannoyki też. Te ostatnie nie z racji, że kipskie tylko z powodu ich nadal utrzymującej się niwspółmiernie wysokiej ceny w stosunku do jakości. Eltax liberty 3+ czy coś z półkowych modeli Mission lub małe Paradigmy (titan, monitor) były by chyba bardziej rozsąde.

Niepokoi mnie tylko proponowane ustawienie bo wg niego głośniki będą grały gdzieś hen ponad głową wprost na przeciwległą ścianę co jest ustawieniem, biorąc pod uwagę Twoje muzycze zaintetesowania jako twórcy, że tak użyję eufemizmu, do dupy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do 700 zł na pokój 15 m2 2018/08/17 23:40 #444375

Już zamówiłem dzisiaj kolumny Magnat Tempus 33. Na pewno będą lepsze od wysłużonych moich kolumn, od nich to prawie wszystko będzie lepsze. Chyba że ktoś zna te kolumny i odradzałby je to ewentualnie mógłbym jeszcze się wycofać:)
Niestety u mnie w pokoju tylko tak można rozstawić głośniki :) Ale tak mama od ponad 13 lat, przyzwyczaiłem i mi tak odpowiada. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do 700 zł na pokój 15 m2 2018/08/18 07:09 #444378

Mam nadzieję, że te Magnaty okażą się dobre mimo, że kupowane zupełnie w ciemno co zawsze jest loterią. Co do ustawienia to przypomina mi to słowa pewnego człowieka.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator