HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomozcie wybrac nowy sprzet audio do pokoju 2018/08/09 20:18 #444313

Witam serdecznie. Mam w planach wymiane zrodla dzwieku z mojej chinskiej wiezy Panasonix, ktora gra nawet jak na moje malo wprawione ucho dosyc slabo na cos 'porzadnego'. W cudzyslowiu, bo nie mam do wydania 5000-10000 zl, a okolo 1500 (no maksymalnie 2). Kiedys robilem jakis taki wstepny rekonesans i wywnioskowalem, ze najlepszy bedzie wzmacniacz/amplituner + kolumny pasywne. Jesli chodzi o przeznaczenie sprzetu to ma byc on podlaczony do komputera i uzywany do sluchania muzyki (slucham przeroznej, elektronika , rap , rock/metal, filmowa/z gier) oraz ogladania filmow.
Zaden ze mnie audiofil, wszystko bedzie brzmiec lepiej od tej mojej wiezy, a jesli nawet mam jakies preferencje dzwiekowe to raczej nie umiem ich sprecyzowac, fajnie by bylo, zeby sprzet byl po prostu dobry, wszechstronny i sprawdzal sie do moich potrzeb. Tak samo nie do konca znam sie na korektorach dzwieku, equalizerach i innych przeroznych ustawieniach zeby dopasowac je do swoich potrzeb.

Zatem po primo - czy wzmacniacz czy amplituner ?

Secundo - jesli chodzi o sluchanie muzyki to czesto krece sie po domu, cos robie, sprzatam i zrodlo dzwieku bedzie dalej ode mnie, natomiast jak chodzi o siedzenie przy kompie, ogladanie filmow czy innego badziewia to albo przy biurku albo na lozku gdzie ta odleglosc od monitora/kolumn bedzie mniejsza. Czy jest to duzy problem ? Bo czytalem jakies artykuly o zlotym trojkacie (po 2m odleglosci) i ustawieniach stereo, u mnie nie bardzo sie to bedzie sprawdzac. Biurko ma niecaly metr, a jak przestawie kolo lozka to pewnie tez cos kolo tego. Czy w zwiazku z tym powinienem w jakies podstawki takie stojace zainwestowac, bo nie bedzie sie dalo korzystac jak beda takie male odleglosci?

Tertio - czy nowe czy uzywane? Wiadomo, ze jesli sprzet uzywany to sie wstrzele w lepszy zestaw, ale jakie jest ryzyko ze cos bedzie niesprawne/rozregulowane a ja nawet po pojechaniu do innego miasta po test i odbior nie bede potrafil tego stwierdzic albo sprzet sie po prostu zestarzal i szybciej cos pierdyknie w srodku?

I najwazniejsze quatro - prosze o jakies konkretne propozycje, bo po to jestem tu na forum zeby ktos za mnie najlepiej zdecydowal i wybral, z racji ze ja sie nie znam i na podstawie recenzji wszelakich audiosprzetow samemu mi ciezko wybrac.

Prosze serdecznie o Wasza pomoc i dziekuje z gory za jakiekolwiek odpowiedzi. Bede zobowiazany :) Pozdrawiam !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomozcie wybrac nowy sprzet audio do pokoju 2018/08/10 12:26 #444320

Przy komputerze używanym jaki źródle i odsłuchu przy biurku, czy z bliska zainteresuj się kolumnami aktywnymi, czy mają to być monitory bliskiego pola czy coś innego, to już sam określisz jak wgłębisz się w temat.
Za cholerę nie mogę sobie przypomnieć nazwy tanich głośników komputerowych które tak naprawdę były kolumnami aktywnymi i dawały dobrą jakość dźwięku.
Może któryś z kolegów jadł mniej masła i pamięta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomozcie wybrac nowy sprzet audio do pokoju 2018/08/10 16:09 #444324

Nastapila zmiana koncepcji za namowa ludzi z innych for i w koncu kupuje jeszcze telewizor jakies 55 cali za 2000 gdzies, a w pokoju to bedzie wygladac tak - i66.tinypic.com/334kbuo.jpg

wiec raczej na pewno nadadza sie kolumny podlogowe, miedzy kolumnami zrobie ponad 2m, od telewizora bedzie jakies 3,5-4m na ogladanie filmow, sluchanie muzyki. Komputer zostanie tam gdzie jest przy biurku i dosrtanie sluchawki do gier i stare glosniki. Teraz tak - mam plyte glowna asus prime z370-p , zalozmy ze bede sie laczyl przez hdmi do tv kablem, czy dzwiek bedzie przesylany z tv przez jakies ARC (tu z innego forum zagwozdka, ja nie wiem o co chodzi nawet) bo podobno jak nie to dac by sie jeszcze przydal, a dac to kolejne 1000 zl. Teraz czy dac mi jest w ogole potrzebny jak nie mam wygorowane audiofilskie wymagania czy wystarczy ten dzwiek z plyty glownej ewentualnie moze dokupic jakas zewnetrzna karte dzwiekowa do kompa co mnie taniej wyniesie zanim kupie dac? No i barzdo prosze o jakies konkretne modele czy kombinacje tych kolumn podlogowych i wzmacniaczy, firmy, modele kierujac sie uniwersalnoscia bo slucham przeroznej muzyki/ogladam filmy i terminy jak jasny/ciemny/zimny/cieply jesli chodzi o dzwiek mi nic nie mowia, nie wiem czego szukac. Budzet na tv to te 2000 gdzies, na audio no tez z 2000 ale pieniadze mam to sie najwyzej szarpne jeszcze do 2500 jak trzeba bedzie. Barzdo dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomozcie wybrac nowy sprzet audio do pokoju 2018/08/10 18:31 #444327

Tak na szybko odnośnie tv
, 55 cali za 2kPLN
, sprawdź jaki to ma kontrast, ilu Hertz-owa matryca, jaka jest rozdzielczość dynamiczna.
Bo to jakaś "kupa" może być za te pieniądze,
no chyba, że to jakiś kilkuletni fullHD z wyprzedaży z wietrzenia magazynów, wtedy zdecydowanie warto, można tak topowy model sprzed kilku lat czasem dostać a one mają obraz dużo lepszy niż większość nowych niby 4K.

Nie mogę zobaczyć obrazka, nie mam dostępu do kompa by w tym momencie sprawdzić zagadnienia audio z twego pytania.

Aha kiedys było forum HDTV, tam poszukaj informacji o tv, może coś pomogą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomozcie wybrac nowy sprzet audio do pokoju 2018/08/10 21:31 #444328

No zalozmy taki samsung - www.rtvmaniak.pl/9546788/samsung-ue55mu6172-test/ , ja tam sie nie znam na tych parametrach, sprawdz sam. Problem w tym, ze jak zobaczysz na obrazku bede chcial go ogladac z okolo 3m to musi byc 55 cali, a nie mam 4500 na telewizor tylko 2 (2 z hakiem ewentualnie). Jest jeszcze jakis tcl za 1900, lg za 2000. Musi byc ktorys w zakresie 2000, a ktory jest najlepszy to jeszcze mam czas na sprawdzenie, i tak sprzet kupie w okolicach do 2 tyg, a dzis pierwszy dzien szperania :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomozcie wybrac nowy sprzet audio do pokoju 2018/08/11 11:38 #444329

Odświeżanie matrycy 50 Hz

to mnie zastanawia, recenzje pewnie sam przeczytałeś, ja bym go nie kupił, ale to nie mój wybór,
TV kupuje się raz na ileś lat i warto mieć dobry, poza tym każda rozdzielczość powyżej FullHD jest IMO mocno dyskusyjna, tylko netflix jest w dostępny w takich rozdzielczościach, skalowanie obrazu do wyższych rozdzielczości tez rożnie wychodzi, im tańszy tv tym gorsze skalowanie. Najlepiej samemu obejrzeć jak to wygląda ale nie na obrazie sklepowym, prezentacyjnym, tylko na zwykłej TV czy innym normalnym źródle
ale o TV najlepiej gadać tu:
www.hdtv.com.pl/forum/samsung-f52.html


btw: ponad 2m między kolumnami może by za duzo na baze
poczytaj
www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
jak i inne poradniki z tej strony
HDMI. ARC (Audio Return Channel) to kanał powrotny dźwięku. Dzięki takiemu rozwiązaniu dźwięk z telewizora może być wysłany do kina domowego bez użycia dodatkowych przewodów.
nie potrzeba dodatkowego kabla by dźwięk z tv przesłać na ampli (zwykła tv, i inne netflixy, rzeczy odtwarzane przez tv a nie z zewnętrznych źródeł)

Niektóre smart tv pozwalają odebrać materiał przesyłany z PC na tv bez konieczności podpinania żadnych kabli po domowej sieci wifi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator