HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

JAki subwoofer do tej kobyłki? 2018/02/25 11:18 #441784

Witam witam, jakiś czas temu otrzymałem staruszka fisher CA-223R na odwrocie jest napisane 120W, więc podejrzewam, że 60w leci na jedno wyjście, 8 ohm. Mam podłączone jakieś kolumienki obie około 180w, lecz o nich lepiej gadać nic nie będę bo wylecę z tego forum na kopach, hehe. Nie powiem, brakuje troche "dudnienia", więc rozpoczynam poszukiwania subwoofera jak najmniejszym koszteeem, nie chcę po prostu wydawać nie wiadomo jakich funduszy, bass potrzebny mi jest do słuchania tak zwanego umca umca, więc jak wiadomo na jakości raczej mi nie zależy- oby dudniło. pokój wraz z kanciapą ma około 21m2, a więc drodzy oby nie audiofile czekam na propozycje, najlepiej jakieś gotowe konstrukcje z internetowych bazarków, talentu stolarskiego to nie mam od razu mówię, więc jak wspominałem jestem bardziej otwarty na gotowe konstrukcje, żegnam ludzi wspominających o wujku, nie znam się, jeżeli wiedziałbym jak dobrać subwooferek do mojego dziadka, dudnik byłby już w drodze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

JAki subwoofer do tej kobyłki? 2018/02/25 11:40 #441787

słabo podzieliłeś te 120w , powinieneś napisać 2x 20w :woohoo: www.hifiengine.com/manual_library/fisher/ca-223.shtml , umcy umcy nie będzie , jak chcesz podłączyć tego suba jest w ampie pre out ? , nie bież przypadkiem takiego od plastikowych kompletów 5.1 , ani żadnych woickraftów ,aunów i innych megabumów, coś od kody lub yamahy np allegro.pl/yamaha-yst-sw030-130-watt-gwarancja-i7194179757.html , allegro.pl/super-mocny-subwoofer-koda-sw-1000-i7194878595.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

JAki subwoofer do tej kobyłki? 2018/02/25 11:47 #441789

Z tym pre out to nie wiem ani troche o co chodzi, wracając do sedna nie dałoby rady zrobić czegoś samemu trochę mniejszym kosztem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

JAki subwoofer do tej kobyłki? 2018/02/25 11:56 #441790

Zajrzałem do szafy i znalazłem tam gdna 10/30/3/2 12 ohm, ale podejrzewam, że moge go sobie wsadzić gdzieś indziej niż do budy ;v
EDIT: MA on troche zajechaną membrane, znalazlem jeszcze jakiegos 888 40-5000hz max 100 w

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez NieAudofil.

JAki subwoofer do tej kobyłki? 2018/02/25 12:04 #441792

Jarek2176 napisał: ... jest w ampie pre out ?

Ano nima ... jest tylko REC OUT ale to jest sygnał tzw. liniowy czyli nie przechodzi przez potencjometr innymi słowy nie mamy jak regulować głośności subwoofera chyba, że za każdym razem będziemy do niego spacerować i regulować go jego własnym pokrętełkiem na wejściu co z uwagi na uciążliwości jest beznadziejnym rozwiązaniem. Ergo - nie da się to tego cudu techniki podpiąć subwoofera wskazanej Yamahy ... ale da się podpiąć Kodę, a to za pomocą kabli głośnikowych czyli metodą tzw. wysokopoziomową (High Level). Trzeba tylko dokupić dodatkową parę kabli głośnikowych (byle nie takich oznaczonych skrótem CCA) i spiąć terminale wzmacniacza z tymi w subwooferze, ustawić jakąś czułość na wejściu, żeby nie łupało za mocno w stosunku do kolumn i gotowe.
Fotka tyłu suba jest gdzieś na tej stronie archiwum.rms.pl/koda-sw-1000-v-2-subwoofer-aktywny-heban

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

JAki subwoofer do tej kobyłki? 2018/02/25 12:06 #441793

Nie da się czegoś wykrzesać z tych wynalazków z narni?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

JAki subwoofer do tej kobyłki? 2018/02/25 12:28 #441794

No nie bardzo. Kolumny jak wspomniałeś lepiej przemilczeć a i sam wzmacniacz to konstrukcja "ledwo ledwo" na dodatek z tranzystorami w kości scalonej, która jak padnie to nie znajdziesz zamiennika bo sprzęt wyszedł z produkcji 3 dekady temu. Też mam takie małe gówienko Fishera (CA-30), kupiłem żeby podpiąć do miniaturek Eltaxa tylko po to, żeby było słychać dźwięki systemowe windowsa, jak oglądam jakieś tam "gupoty" na YT i żeby był jakiś dźwięk w grach i to jest szczyt możliwości tego zestawu.
Na kolumny które obejdą się bez sobwoofera potrzebujesz min.400 zł, na normalniejszy wzmacniacz min.250-300 zł. Takie są niestety realia. Wątków na temat zestawów do 1000 zł było na tym forum multum, więc pobaw się wyszukiwarką.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

JAki subwoofer do tej kobyłki? 2018/02/25 12:30 #441795

Dobra w takim razie zostawiam to, niech dynda jak dynda, nie ma co hajsu wydawać bo trrzeba myślec powoli o samochodzie, dzięki wszystkim za pomoc :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator