HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Czy USB DAC może coś poprawić 2017/12/08 16:22 #440646

Witam
Podłączam dwa komputery do wieży Technics, MacBook wpięty po spdif do wejścia audio odtwarzaczu mini disc SJ-MD150, zaś PC przez zewnętrzną kartę dźwiękową sound blaster SB0494, podpiętą przez USB i dalej też po światłowodzie do tego samego odtwarzacza mini disc. Odtwarzacz pełni funkcję monitora i DAC przesyłając dalej analogowy sygnał do do wzmacniacza A700MK3. Całość gra na kolumnach Technics SB T200. Znam ograniczenia zestawu, oraz pewną karkołomność takiego podłączenia, jednakże MD jest jednym komponentem w wieży, który posiada cyfrowe wejście audio. Wydawało mi się to lepszym rozwiązaniem, niż używanie pseudo DAC wbudowanych w komputery i przesyłanie analogowego sygnału do wzmacniacza. Jednak podłączenie to ma swoje ograniczenia, a mianowicie odtwarzacz mini disc przyjmuje maksymalnie sygnał 24/48. Co w zupełności wystarcza do średniej jakości materiałów, ale przy muzyce w jakości 24/96 coś się zapewne jednak traci.
Stąd nurtuje mnie pytanie o sens dodania do zestawu DAC na usb, zapewne coś w stylu DragonFly Black i przesyłanie analogowego sygnału bezpośrednio do wzmacniacza. Myślicie państwo, że taki zestaw pozwoli usłyszeć różnicę?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator