HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Głośniki 5.1 nie działają 2017/12/06 18:50 #440491

Witam. Posiadam głośniki Creative Inspire T6100. Po podłączeniu zgodnie z instrukcją nie działają mi dwa tylne głośniki i centralny. W Menadżerze Realtek HD Audio ustawiłam konfigurację 5.1 i na automatycznym teście dźwięk wydobywa się ze wszystkich głośników, a przy odtwarzaniu muzyki gdziekolwiek czy programem, czy youtube dźwięk wydobywa się tylko z dwóch przednich głośników i subwoofera. Mój system to windows 7, karta dźwiękowa Amd high definition audio device. Nie mogę znaleźć żadnych aktualnych linków do sterowników. Nie wiem czy problem dotyczy sterowników karty dźwiękowej czy głośników? Czy może w czym innym tkwi przyczyna? Proszę o pomoc.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lidusia13.

Głośniki 5.1 nie działają 2017/12/06 20:56 #440492

Pliki muzyczne czy te strumieniowane z YT są stereofoniczne, nie zawierają w sobie żadnego sygnału dla kanałów tylnych czy centralnego i dlatego te głośniki nie grają bo nie mają czego grać. Cały zestaw jest przewidziany do odtwarzania ścieżek filmowych gdzie dla każdego kanału jest zapisana odpowiednia ścieżka dźwiękowa w formacie 5.1, 6.1 czy nawet 7.1. Muzyka najczęściej zapisana jest w stereo czyli 2.0 choć tu karta dźwiękowa wychodzi nieco przed szereg i robi z tego 2.1 sumując niskie częstotliwości z obu kanałów i puszczając je na subwoofer.

Na świecie zostało wydane nieco muzyki w formacie 5.1 (formaty DVD-Audio i SACD multichanel) ale to raczej tylko taka ciekawostka ponieważ rynek konsumencki tego nie przyjął i stąd, jeśli chodzi nam wyłącznie o muzykę, kompletnie nie warto sobie zawracać głowy ani tym bardziej wydawać pieniędzy na zestawy typu 5.1 itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator