HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/25 15:23 #438396

Drodzy Forumowicze,
jest to mój pierwszy post na forum dlatego krótkim słowem wprowadzenia powiem coś o sobie - przymierzam się do zakupu pierwszego porządniejszego audio - wzmacniacz (bez amplitunera) plus 2 kolumny. Moja historia jest pewnie taka sama jak każdego kto zaczyna - chcę się nie męczyć słuchając kiepskiej jakości dźwięków płynących z niskiej jakości głośników. Zawsze marzył mi się dobry zestaw audio, w końcu przyszedł czas. Jestem po lekturze kilku wątków i też pewnie jak każdy początkujący jestem w kropce - dużo tego, nie wiadomo co wybrać - nowe z gwarancją czy stare ale z wyższej półki. Jestem otwarty na propozycje, wzmacniacz powinien służyć przez lata.
Zestaw będzie służył do słuchania muzyki i oglądania filmów z PC. CD i amplituner na razie mnie nie interesują. Jeśli chodzi o muzykę to rock, blues, czasem jakiś stary pop czy Metallica/ACDC te klimaty, muzyka symfoniczna ze smyczkami też się znajdzie. Zestaw będzie stał w salonie, kolumny myślałem aby rozmieścić albo obok PC albo trochę szerzej w narożnikach pokoju. Rozkład możecie zobaczyć poniżej. Pokój jest ogólnie przestronny, jeśli chodzi o akustykę też nie jest źle, podłoga to parkiet olejowany, na środku jest też dywan pod stolikiem. Wzmacniacz będzie stał na szafce obok PC.

Jeśli to możliwe to późniejszym czasie chciałbym do niego dodać gramofon, więc wzmacniacz powinien to umożliwiać.

pl.tinypic.com/r/crrxt/9

Z tego co wyczytałem to sporo osób rekomenduje Onkyo A-9030, Pioniera A-30 lub Denon 720AE jako pierwszy wzmacniacz w tym budżecie plus kolumny np. Pylon Pearl 25.

Swoją drogą, jaki rodzaj kolumn wydaje się być najbardziej odpowiedni dla mojej konfiguracji? Podłogówki czy podstawkowe?
Jeśli podstawkowe to ktoś polecał Focale 706 allegro.pl/focal-jmlab-chorus-706-na-gwa...4265612.html#thumb/5.
Co sądzicie o zestawie proponowanym przez Reduktor Szumu
?

Marantz PM5003 + Jamo S718

Przyjmę każdą radę i wskazówkę.
Pozdrowienia
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez carlocarlosito.

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/25 17:27 #438399

Jeżeli źródłem ma być analogowy sygnał ze zintegrowanej na płycie głównej PC'ta karty dźwiękowej to szczerze mówiąc możesz wybrać dowolny z typowanych przez siebie wzmacniaczy. Będzie to w zasadzie bez znaczenia, pozwoli Ci natomiast usłyszeć,że poprzedni dźwięk był nędzny nie tylko z winy komputerowych głośników-pierdziawek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Granit poprawia kontrolę basu i szeroko rozumiane aspekty dynamiczne. Dźwięk robi się taki wyczynowy."

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/25 22:27 #438407

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
1 - fajnie by było jakbyś "zwymiarował" ten pokój - odległości od ścian poszczególnych sprzetów/mebli
2 - ustawienie po bokach (biurka?) gdzie jest PC to nie jest zbyt szczęśliwy pomysł - chyba że biurko ma ze 2 metry ;)
3 - ustawienie kolumn w narożnikach pokoju nie jest dobrym pomysłem - nie uzyskasz fajnej sceny stereo

Czy dopuszczasz przemeblowanie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/26 21:59 #438420

Dziękuję za zainteresowanie tematem, co do pytań:

1 - na wzdłuż salon ma 6m, szerokość jakies 3.60, biurko stoi mniej więcej na środku i ma ok metra.
2 - myślałem, że kolumny mogą też stać w połowie odległości między biurkiem a jedną i drugą ścianę, akurat jest miejsce, wizualnie też by to nie zawadzało za bardzo
3 - ok :)

Co do przemeblowania to nie za bardzo, obecna konfiguracja bardzo nam odpowiada jeśli chodzi o przestrzeń użytkową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/26 22:27 #438421

Jeśli pokój jest prawie dwa razy dłuższy niż szerszy to zalecam postawienie kolumn wyłącznie na krótkiej ścianie, inaczej zwyczajnie zanika bas i rację bytu zyskują wyłącznie kolumny z bocznym wooferem choć i to, jak pamiętam nie dawało prawidłowego rezultatu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/27 11:33 #438428

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

John 1.5 V napisał: Jeśli pokój jest prawie dwa razy dłuższy niż szerszy to zalecam postawienie kolumn wyłącznie na krótkiej ścianie, inaczej zwyczajnie zanika bas i rację bytu zyskują wyłącznie kolumny z bocznym wooferem choć i to, jak pamiętam nie dawało prawidłowego rezultatu.

Czy tylko bas zanika, tego nie wiem, myślę że trzeba spróbować. Ale dlatego też spytałem o przemeblowanie
Na początku można spróbowac postawić kolumny obok biurka ale tak żeby miały ze 2,5metra pomiędzy sobą i oddech z tyłu. Tak to poustawiać żeby tworzyło trójkąt równoboczny z miejscem słuchania. To trzeba sprawdzić empirycznie.
U mnie, ten teoretycznie optymalny trójkąt równoboczny, nie do końca zdaje egzamin bo o ile dźwięk jest dużo bardziej kontrolowany i "klarowny" to znika mi przestrzeń :( Lepiej mi gra w trójkącie równoramiennym i nie jestem w stanie nic na to poradzić.
Stolik przed kanapą raczej nie "robi dobrej roboty" (mam skrzynię na kółkach która nam służy za stolik jak żona rozłoży sie z robioną biżuterią na tym "właściwym" stole) - lepiej by było dać go gdzieś "z boku"
Pylon pearl to produkt polski i bardzo fajnie że jest polecany ale jak poczytasz troszkę watków na forum to zobaczysz ile fajnych kolumn koledzy polecali - starszych ale o klasę lepszych przy podobnym budżecie. Szukaj wpisów dżonego bateryjki - ma facet wiedzę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/27 12:30 #438429

Ja, trochę jak taki inż. Mamoń, polecam tylko to co mi się podoba.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/27 14:33 #438430

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

John 1.5 V napisał: Ja, trochę jak taki inż. Mamoń, polecam tylko to co mi się podoba.

No raczej chyba ciężko by było polecać coś co sie nie podoba ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/27 19:27 #438432

Dziękuję za rozpoczętą dyskusję, co do ustawienia to z pewnością zobaczę jaka opcja będzie najlepiej grać, poczytam też sugerowane posty.

Nie upieram się przy żadnym konkretnym sprzęcie - w sumie nie ma to aż tak dużego znaczenia, ma fajnie grać pod muzykę, której słuchamy.

Czy są jakieś zestawy, które moglibyście polecić z własnego doświadczenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/27 20:30 #438433

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Nie napisałeś jaki dźwięk lubisz.
Jedni zachwycają sie lekkim "napowietrzonym" graniem z dużą ilością detali w wysokich tonach i średnicy a inni lubią geste klimatyczne granie. Tak naprawdę to najrozsądniej byłoby wybrac się do salonu (odżałować ten czas i troszkę kasy, choć nie wszystkie salony biorą kasę za odsłuch) i posłuchać co TOBIE się podoba. Bo pojęcie "dobry dźwięk" będzie dla każdego znaczyło co innego.
Jak będziesz miał wyrobione zdanie (to tylko przykład) : podoba mi się rotel z kolumnami idiana line Tesi 560 albo NAD z bowersami 685 - to mamy juz jakiś punkt odniesienia a tak... to trochę wróżenie z fusów.
Z bezpiecznego wyboru to NAD + Dali 450 / audiolab 8000 + Dali 450
Jak wolisz trochę bardziej energetyczne klimaty to trzeba by sie rozejrzeć za kolumnami Focal i powyższymi wzmacniaczami
To tylko przykłady ale serio piszę jeszcze raz - gorąco polecam udać się na odsłuchy i nie dawać sie namówić na zakup
Trzeba postarać sie poznać samego siebie ;)
Albo porozmawiać z tym facetem :
allegro.pl/wzmacniacz-stereo-denon-pma-9...ice-i6810163792.html
allegro.pl/kolumny-stereo-b-w-p5-komis-a...ice-i6838145076.html
I u niego posłuchać jak ttaki zestaw gra
(do tego dokupić DACa)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/27 22:15 #438434

Co do dźwięku to oboje z żoną lubimy jak gra miękki ale soczysty bas (oczywiście kiedy trzeba), gdy zagra coś ostrzejszego to muszą pojawić się ciarki. Przy bluesie musi być słychać wokal ale nie stłumiony gitarami, przy czym przy gitarach solówki powinny być ładnie wyeksponowane, to samo przy klasycznym rocku. Ogólnie ma grać miękko i ciepło, ale gdy trzeba z klasycznym pierd***ciem. Super byłoby, gdyby przy słuchaniu nagrań z koncertów instrumenty były ładnie oddane (ogólnie nie słuchamy żadnego rapu, ale np. nagrania Jimka z NOSPR pasują nam jak najbardziej, a że żona grała na flecie poprzecznym w orkiestrze to lubi słyszeć wszystkie instrumenty). Nie wiem na ile udało mi się oddać wymagania.
Podejrzewam, że i tak będziemy zachwyceni jakością muzyki po przestawieniu się na pierwsze porządny zestaw.
Co do odsłuchania to spróbuję się rozejrzeć co jest a czego nie ma w okolicy - od jakiegoś czasu mieszkamy w Brukseli, ale liczę, że coś i tutaj się znajdzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez carlocarlosito.

Re:Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/28 01:06 #438436

Posłuchaj kolumn Tannoya. Aczkolwiek nie ukrywam, że w tym budżecie lekko nie będzie.

No i jak do Brukseli, to popatrz na ceny w UK.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/28 12:12 #438443

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

carlocarlosito napisał: Co do dźwięku to oboje z żoną lubimy jak gra miękki ale soczysty bas (oczywiście kiedy trzeba), gdy zagra coś ostrzejszego to muszą pojawić się ciarki. Przy bluesie musi być słychać wokal ale nie stłumiony gitarami, przy czym przy gitarach solówki powinny być ładnie wyeksponowane, to samo przy klasycznym rocku. Ogólnie ma grać miękko i ciepło, ale gdy trzeba z klasycznym pierd***ciem. Super byłoby, gdyby przy słuchaniu nagrań z koncertów instrumenty były ładnie oddane (ogólnie nie słuchamy żadnego rapu, ale np. nagrania Jimka z NOSPR pasują nam jak najbardziej, a że żona grała na flecie poprzecznym w orkiestrze to lubi słyszeć wszystkie instrumenty). Nie wiem na ile udało mi się oddać wymagania.
Podejrzewam, że i tak będziemy zachwyceni jakością muzyki po przestawieniu się na pierwsze porządny zestaw.
Co do odsłuchania to spróbuję się rozejrzeć co jest a czego nie ma w okolicy - od jakiegoś czasu mieszkamy w Brukseli, ale liczę, że coś i tutaj się znajdzie.

Duże wymagania...
Obawiam się że moja wiedza "jest za krótka" - mam doswiadczenie z nowszymi sprzętami co niestety przekłada sie na dużo wyższe budżety. Pomijając mięsisty bas to wszelkie założone atrakcje spełnia maleńki wzmacniacz Fatman i kolumny triangle. Ale o ile Fatman można by wyrwać nawet za ok 1000zl to triangle z takim wysuniętym do góry wysokotonowcem to nowe za ok 20tys.... a używek chyba praktycznie brak.
Jest opcja szukania używanych głośników ze wstęgą. O ile pamięć mnie nie myli to dzony bateryjką ma takie Elac-i i można z nim pogadać jak to sie sprawuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/28 12:37 #438444

aukcja ELAC FS-208.2 srebrne
Troisdorf (k.Kolonii), więc nie tak daleko. Świetne w każdym aspekcie, będziecie zadowoleni. Możesz też szukać innych podobnych modeli z tej serii, ważne aby z głośnikiem JET zwanym też AMT.

aukcja ELAC FS-208.2 okleina - te są nawet bliżej, bo rzut beretem za granicę Belgii.

Mam z tej serii monitory i już w nich nie brakuje solidnej i przyjemnej podstawy basowej, więc w większych kolumnach będzie tylko lepiej. Głośnik JET zapewni bardzo dobrej jakości sopran, bardzo szczegółowy ale nie wyostrzony i to co usłyszycie (pomijając sprawy akustyki pokoju) będzie głównie zależało od jakości realizacji nagrania. A tu cała "historyja" jak doszło do tego wyboru i co z niego wynika dla użytkownika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Hifi stereo pod PC do 3000 zł (nowe/używane) 2017/06/28 21:26 #438449

Dziękuję za odpowiedzi, bardzo doceniam Wasze podpowiedzi, wiem że wymaganie nie są małe i bardzo złożone ale sami się prosiliście to opisałem najlepiej jak potrafiłem - myślę, że w porównaniu z niektórymi opisami wymagań na szanownym forum to i tak nasze wymaganie to mały pikuś ;)

Co do Fatmana to czy chodzi np. o niego allegro.pl/fatman-itube-carbon-edition-s...9551977.html#thumb/2

Co do ELAC-ów to trochę drogie, ale myślę że przy odłuchaniu rozszerzenie budżetu nie byłoby problemem. Jaki wzmacniacz pod nie by pasował?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator