HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Głósniki Technics SB-EH560 + Wzmacniacz Sony TA-FE300R 2016/07/24 12:16 #434694

Witam.
Posiadam taki zestaw jak w temacie i mam z nim problem.
W głośnikach do każdego głośnika (wysoko, srednio i nisko tonowy) jest osobna para kabli, i wygląda to tak że od jednego głośnika wychodzą trzy kable (jak licze parami). Wzmacniacz mam na dwa głośniki i teraz mam pytani. Czy da się tak podłączyć te głośniki Technics'a, żebym mógł je podłączyć do komputera? Dziękuję i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głósniki Technics SB-EH560 + Wzmacniacz Sony TA-FE300R 2016/07/27 01:14 #434726

Nic z tym się nie da zrobić. Ten model kolumn jest przewidziany tylko do współpracy z odpowiednią "wieżą" technicsa bo zwrotnica zamiast w kolumnach jest wbudowana we wzmacniacz. Biorąc pod uwagę, że i tak kolumny są delikatnie mówiąc badziewne, wywal je albo spróbuj sprzedać, może komuś brakuje do zestawu.

Można jeszcze się pokusić o dokupienie lub zrobienie zewnętrznej zwrotnicy ale najpierw musiałbyś się dowiedzieć jakie były częstotliwości podziału pasma. To jednak tylko połowa sukcesu bo w zwrotnicy są jeszcze rezystory dla głośnika wysoko-tonowego i średnio-tonowego zabezpieczające je przed spaleniem bo do np. wysoko-tonowca dociera jedynie ok.6% z całkowitej dostarczonej mocy do kolumn. Źle dobrany rezystor w tej nowej zwrotnicy spowoduje albo spalenie się głośnika albo wyraźne przyciszenie tego zakresu pasma. Innymi słowy, więcej z tym pierdzielenia niż pożytku. Sprzedaj i zapomnij o wszelkich kolumnach Technicsa, które w ciągu ostatnich 20-25 latach ani dobre ani godne uwagi nie były.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator