HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

O co chodzi z tymi malutkimi audiofilskimi zestawikami? 2016/07/22 06:37 #434667

Witam.
Kilka razy natrafilem na zdjecia roznych malutkich zestawow z jakimis malutkimi super drogimi monitorkami nie wiem 5 calowymi albo mniej i do tego jakis super wykokszony wzmak lampowy i jeszcze 10kg audiofilskiego zelastwa po drodze. No i tak troche... but why? Moze ktos tutaj umialby mi to uzasadnic.
O ile rozumiem kupowanie malych monitorow podyktowane ograniczeniami budzetowymi to przeciez samo to zrodlo kosztuje w takim przypadku z 10 razy tyle co te monitorki, zamiast pakowac 10kg zelastwa i szukac najlepszych jakie sa 5 calowych monitorkow, nie lepiej byloby kupic wieksze i monitory o szerszym zakresie? Przeciez chyba niewazne jak cudowne jest zrodlo to nie sprawi ze te male 5 calowe paczuszki nagle magicznie zejda do 30Hz. ( color switch online )
Tak samo przeciez takim glosniczkom zawsze bedzie brakowac mocy. Wiem ze ludzie czesto sluchaja cicho muzyki, ja tez slucham bardzo cicho, ale nadal wydaje mi sie to troche nieuzasadnione dzialanie.
Wiec jaki jest sens czegos takiego? To takie hobby jak miniaturowe drzewka w Japonii? Czy male monitorki oprocz wizualnego wdzieku maja jakas przewage nad wiekszymi?
_______________________________________________________________
tags: play free games online and racing games online free

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Luxion.

O co chodzi z tymi malutkimi audiofilskimi zestawikami? 2016/07/22 11:43 #434669

Luxion napisał: Wiec jaki jest sens czegos takiego?


Zarobić, ot co. Czyli sens jest tylko, ... że nie dla użytkownika. Moda na cacuszka w rozmaitych branżach była w sumie od dawna, teraz przeniosła się również na sprzęt audio, a ponieważ najczęściej "kupują" oczy, więc ... sam rozumiesz, to tylko kwestia trafienia do odpowiedniej klienteli, która się znajdzie.

W kwestii małego ale sensownego sprzętu ufałbym poważniejszym produktom jak np. KEF X300a - nie jest tani i może nie taki znów miniaturowy ale za to świetnie brzmi, jest bardzo fachowo zbudowany i przemyślany. No i dzięki niemu nie mamy żadnych dodatkowych gratów na biurku bo wzmacniacz i dosyć dobry DAC jest wbudowany, więc podpinamy tylko kabel USB, przelotkę sygnału do drugiej kolumny i do obu zasilanie i ... to wszystko. Co prawda nie zejdzie do 30Hz ale tego nie potrafi nie tylko praktycznie żaden monitor ale i ogromna większość kolumn podłogowych, więc nie może to stanowić kryterium oceny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator