HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Głośniki do komputera 2016/02/16 10:22 #431448

Witam,
to mój pierwszy post na forum.
Błądzę na razie jak dziecko, więc proszę o wyrozumiałość.
Czy do karty dźwiękowej AIM808 można podłączyć kolumny bezpośrednio (np. Indiana Line Tesi 260), czy trzeba mieć wzmacniacz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez smug.

Głośniki do komputera 2016/02/16 17:39 #431462

Potrzebny byłby wzmacniacz o zalecanym zakresie mocy od 30 do 120 W na kanał. Lepiej poszukaj monitorów z wbudowanym zasilaniem. Często stosowany jest wobec nich (dość dyskusyjny) termin "monitory aktywne studyjne".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do komputera 2016/02/16 20:32 #431468

Dzięki za odpowiedź.
Wzmacniacz taki jak do słuchawek, czy inny?
Chciałbym również słuchać muzyki na słuchawkach (nie jednocześnie z głośnikami rzecz jasna ;)), Czy można znaleźć wzmacniacz i do głośników i do słuchawek jednocześnie? Najchętniej taki, żeby nie przekładać kabli.
Mam zamiar kupić słuchawki Sennheiser Momentum M2 AEG.
Na razie nie mam nic oprócz karty dźwiękowej aim sc808.
Na wzmaczniacz mógłbym wydać powiedzmy 1000-1200 zł. Mógłbyś coś polecić?
Może inne kolumny niż te Indiana Line Tesi 260 w granicach do 2000 zł za komplet?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do komputera 2016/02/17 19:02 #431505

Jeśli będziesz słuchać muzyki w bliskim sąsiedztwie ekranu komputera to naprawdę zalecam zainteresowanie się monitorami aktywnymi z wbudowanym zasilaniem. Behringer ma ciekawą ofertę monitorów serii TRUTH z aktywną zwrotnicą. Do monitorów należałoby dokupić odpowiednie źródło dźwięku, czyli zewnętrzny DAC (przetwornik cyfrowo- analogowy, zamieniający dane binarne na sygnał audio) pod USB, koniecznie z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Sprawdź ofertę Audio-GD lub Projekt NOSTROMO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do komputera 2016/02/18 08:45 #431524

OK. Pomyślę w takim razie nad monitorami aktywnymi. Czy monitory aktywne będą ewentualnie mogły być wykorzystane w wolnostojącym zestawie audio (podpięte do wzmacniacza stereo, a nie DAC-a)?
Odnośnie DAC - a. Nostromo 5H ma wejście USB i COAX. Czy do komputera z kartą aim sc808 podłączyć go po USB, czy interkonektem do wyjścia z karty? Czy w obydwu wariantach jakość dźwięku będzie taka sama?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do komputera 2016/02/18 09:16 #431525

smug napisał: Odnośnie DAC - a. Nostromo 5H ma wejście USB i COAX. Czy do komputera z kartą aim sc808 podłączyć go po USB, czy interkonektem do wyjścia z karty? Czy w obydwu wariantach jakość dźwięku będzie taka sama?


Jeśli wej.USB pracuje w trybie asynchronicznym to teoretycznie może być lepiej niż po coax. najlepiej sprawdź sam z którego wej. bedzie Tobie pasować.
Może być tak, że jednemu będzie pasowało brzmienie z coaxiala, a drugiemu z USB, no chyba że Nostromo postarał się o to, że z każdego gra tak samo.
;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Głośniki do komputera 2016/02/18 09:26 #431526

smug napisał: OK. Pomyślę w takim razie nad monitorami aktywnymi. Czy monitory aktywne będą ewentualnie mogły być wykorzystane w wolnostojącym zestawie audio (podpięte do wzmacniacza stereo, a nie DAC-a)?

Nie, a jeżeli nawet tak to będzie to dosyć problematyczne. Wzmacniacz musiałby mieć regulowane wyjście pre out.

smug napisał: Odnośnie DAC - a. Nostromo 5H ma wejście USB i COAX. Czy do komputera z kartą aim sc808 podłączyć go po USB, czy interkonektem do wyjścia z karty? Czy w obydwu wariantach jakość dźwięku będzie taka sama?

Podłączając zewnętrznego DACa pod USB komputera nie potrzebujesz karty AIM SC808.
Zobacz ten wątek, na "sąsiednim"
www.audiostereo.pl/aim-sc808_124619.html
bo namawiają Cię na być może zbędne wydatki (dodatkowy DAC - może się okazać zbędny).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)
Ostatnia edycja: przez fozzie.

Głośniki do komputera 2016/02/18 09:43 #431528

Fozzie ma rację.
Po co kolejny DAC? a karta dźwiękowa to nie DAC? akurat ta karta jest całkiem dobra i kupno Nostromo mija się z celem.
Do tej karty możesz spokojnie podpiąć monitory aktywne albo dowolny, inny wzmacniacz + kolumny. Słuchawki podłącz pod wyjście słuchawkowe z tej karty i gra muzyka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Laslo.

Głośniki do komputera 2016/02/18 10:30 #431530

Aktywne monitory załatwiają sprawę oraz pozostawiają otwarte drzwi do upgrade jeśli zakup będzie traktowany przyszlosciowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Głośniki do komputera 2016/02/18 13:31 #431532

sir.jax napisał: Jeśli wej.USB pracuje w trybie asynchronicznym to teoretycznie może być lepiej niż po coax. najlepiej sprawdź sam z którego wej. bedzie Tobie pasować.
Może być tak, że jednemu będzie pasowało brzmienie z coaxiala, a drugiemu z USB, no chyba że Nostromo postarał się o to, że z każdego gra tak samo.
;)

Poszukam informacji o tym jak pracuje wejście USB (czy asynchronicznie), choć masz rację, że jeśli kupię tego DAC-a, to najszybciej sprawdzę to sam, na ucho ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do komputera 2016/02/18 13:38 #431533

fozzie napisał: Nie, a jeżeli nawet tak to będzie to dosyć problematyczne. Wzmacniacz musiałby mieć regulowane wyjście pre out.

Ok. Dziękuję za informację.

fozzie napisał: Podłączając zewnętrznego DACa pod USB komputera nie potrzebujesz karty AIM SC808.
Zobacz ten wątek, na "sąsiednim"
www.audiostereo.pl/aim-sc808_124619.html
bo namawiają Cię na być może zbędne wydatki (dodatkowy DAC - może się okazać zbędny).

Racja, chociaż DAC DAC-owi nierówny sądząc po szerokiej ofercie produktów i jeszcze szerszej rozpiętości cenowej :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez smug.

Głośniki do komputera 2016/02/18 13:45 #431534

Laslo napisał: Fozzie ma rację.
Po co kolejny DAC? a karta dźwiękowa to nie DAC? akurat ta karta jest całkiem dobra i kupno Nostromo mija się z celem.
Do tej karty możesz spokojnie podpiąć monitory aktywne albo dowolny, inny wzmacniacz + kolumny. Słuchawki podłącz pod wyjście słuchawkowe z tej karty i gra muzyka.

Tak zrobię póki co, że poszukam monitorów aktywnych i najpierw je podłączę do tego co mam.
Jak rozumiem DAC-ów nie dublujemy, ale możemy jednego DAC-a zamienić na inny ;)
Jest pytanie, czy Nostromo 5H będzie ciekawiej grał, niż aim sc808? Podobno karty wewnętrzne są narażone na zakłócenia bardziej, niż DAC-i. Samo porównywanie parametrów niewiele mi daje, bo mam póki co małe pojęcie co czytam - stąd moje pytania do doświadczonych użytkowników. Najlepiej by było, gdyby udało mi się wypożyczyć tego Nostromo, wtedy sam się przekonam i może sprzedam aim-a.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez smug.

Głośniki do komputera 2016/02/18 13:50 #431535

Patrick napisał: Aktywne monitory załatwiają sprawę

Rozumiem, że to oznacza, że w mojej sytuacji (posiadam tylko aim-a) kupię aktywne monitory i będę (póki co ;)) zadowolony.

Patrick napisał: oraz pozostawiają otwarte drzwi do upgrade jeśli zakup będzie traktowany przyszlosciowo.

Mógłbyś rozwinąć myśl?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do komputera 2016/02/18 16:35 #431550

Ostatnio nabyłem z ciekawości Audiotrack prodigy Cube DAC USB, chwalony za dobry stosunek jakości do ceny na AudioStereo. Dac kosztował prawie 400zł, a szczerze mówiąc gra na poziomie Sound Blaster Audigy 2ZS, którą można kupić za 40zł na allegro.

Nostromo jest lepsze od Audiotracka ale moim zdaniem wymiana Twojej karty na Nostromo nie ma sensu - różnica nie będzie na tyle namacalna żeby topić w takie przedsięwzięcie pieniądze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do komputera 2021/07/04 12:31 #450589

a co powiecie o tych nowych głośnikach Genesis Helium 300 BT ARGB ? Ponoc można je podpiąc pod płyte głowna . Zastanawiam się nad nimi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator