HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Problem z trzema DACami 2015/12/24 09:39 #429599

highendtheend napisał:

mkapinski napisał: Wyjście audio z płyty głównej komputera nacechowane jest przede wszystkim ogromem szumów i zakłóceń. Choćby z tego względu dobrze mieć przynajmniej niedrogi zewnętrzny DAC. Byle nie był zasilany z samego portu USB.

Jakiś konkret? Na czym polega ten "ogrom"? Chętnie założyłbym się o skrzynkę wódki, gdybym ją pił, że ten ogrom jest znacznie poniżej możliwości twojego i nie tylko twojego słuchu.

To byś przegrał bo chociażby zasilacz peceta sieje zakłóceniami, które w przypadku wyjścia przedniego objawiają się intensywnym piskiem a tylnego "tylko" szumem. I wcale nie mam złego zasilania bo Seasonica brązową 80-tkę. Im bardziej rozbudowany system tym dotkliwszy jest to problem. Ja mam w kompie m.in. 2 karty graficzne i 5 dysków twardych. Kiedy był jeden twardziel i zintegrowana grafika to na tylnym wyjściu audio żadnego szumu nie było. Urządzenia, jeśli wierzyć benchmarkom, pracują w nominalnych parametrach więc nie może być tu mowy o wadliwej pracy jednego z nich. Szum z wyjścia audio na płycie głównej jest w moim przypadku faktem a nie czymś wyimaginowanym, choć przyznaję że nie w każdej konfiguracji sprzętowej ten problem występuje. Mam np laptopa Toshiby i takiego zjawiska w nim nie ma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z trzema DACami 2015/12/24 09:51 #429600

  • highendtheend
  • highendtheend Avatar
  • Gość
  • Gość
W moim przypadku - jeden dysk, jedna karta graficzna - sytuacja wygląda tak, że w porównaniu do CD wyjście analogowe karty muzycznej ma nieco większy szum. Słychać go jeżeli się da głośność we wzmacniaczy do dechy. Oczywiście przy wyłączonym odtwarzaniu. W normalnym słuchaniu nie przeszkadza on jednak wcale, bo go nie słychać. Nawet jeśli odstęp od szumu jest tylko 70 dB, to i tak jest to więcej niż wystarczające. Przecież szumy z winyla i z przedwzmacniacza MC są na poziomie może 60 dB jak dobry przedwzmacniacz i nowy winyl, a audiofile pieją z zachwytu i szum im nie przeszkadza. A 10 dB to jednak spora różna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z trzema DACami 2015/12/24 10:05 #429601

Ja rzecz jasna mówię o szumach i zakłóceniach słyszalnych kiedy nic nie gra a poziom głośności jest ustawiony w komfortowym dla mnie zakresie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator