fbpx

HFM

• Adam Szulc Avatar
    • POLITYKA
    • I jeszcze jeden przykład...
    • 2021/10/14 12:39
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Problem z trzema DACami

Problem z trzema DACami 2015/12/22 18:58 #429527

• alias27
  • alias27 Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Otrzymane podziękowania: 25
Pożycz jakiś DAC zdecydowanie wyższej klasy i sprawdź. Jak dalej nie będziesz słyszał różnicy to to wtedy zastanów się dlaczego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Problem z trzema DACami 2015/12/22 19:04 #429528

• pankejk
  • pankejk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
  • Otrzymane podziękowania: 0
Niestety nie mam takiej możliwości, mogę jeszcze pożyczyć Fiio E07K ale z tego co się orientuję jest to podobna półka cenowo jakościowa.
Dodam że podpinałem karty pod trzy różne komputery i efekt wciąż był taki sam.

Sprawdziłem jeszcze dla pewności różnice między DACami a zintegrowaną katą w najstarszym laptopie w domu i tutaj faktycznie jest różnica. Na integrze brzmienie było strasznie zamulone natomiast na takie jak na integrach w pozostałych komputerach.
Czy to oznacza że pozostałe komputery mają tak dobre karty jak te DACki?

Ostatnio zmieniany: przez pankejk.

Problem z trzema DACami 2015/12/22 20:24 #429529

• mkapinski
  • mkapinski Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Otrzymane podziękowania: 24
Słuchawki to bida a pewnie i kolumny szałowe nie są. Kolega spodziewa się że DAC podciągnie słabe wyjście czy że słabe wyjście ujawni zalety DACa?

Problem z trzema DACami 2015/12/22 20:36 #429530

• pankejk
  • pankejk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
wiem, że nie nie jest to szałowy sprzęt ale myślałem że będzie chociaż jakaś różnica...
wiele osób na forach rozpływa się nad połączeniem np Prodigy Cube i SL HD 681EVO, twierdzą że odkrywają muzykę na nowo itp itd, nie liczyłem na to że te słuchawki zagrają nagle jak Grado za 5000 zł ale myślałem że odczuję jakąkolwiek różnicę...

sugerujecie że z tego sprzętu więcej nie wycisne i nawet karta za 1000 zł niczego nie zmieni?

Problem z trzema DACami 2015/12/22 21:02 #429531

• mkapinski
  • mkapinski Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master

pankejk napisał: wiem, że nie nie jest to szałowy sprzęt ale myślałem że będzie chociaż jakaś różnica...
wiele osób na forach rozpływa się nad połączeniem np Prodigy Cube i SL HD 681EVO, twierdzą że odkrywają muzykę na nowo itp itd, nie liczyłem na to że te słuchawki zagrają nagle jak Grado za 5000 zł ale myślałem że odczuję jakąkolwiek różnicę...
sugerujecie że z tego sprzętu więcej nie wycisne i nawet karta za 1000 zł niczego nie zmieni?

O Superluxach dużo się gada ale niewiele z tego wynika. Brzmią najlepiej na swojej półce cenowej ale na pewno nie są lepsze od np ATH M40X, które kosztują drugie tyle.
Choćbyś kupił DACa i za 10000 zł nie podciągniesz ułomnego sprzętu. Słuchawki i kolumny powinny stanowić większość budżetu na tor. Innymi słowy lepiej mieć DACa za 300 zł i słuchawki za tysiaka niż na odwrót.

Problem z trzema DACami 2015/12/22 21:12 #429532

• highendtheend
  • highendtheend Avatar
  • Gość
  • Gość

pankejk napisał: Od dłuższego czasu rozglądałem się za jakimś DACkiem do około 400 zł. Ponieważ nie mogłem się zdecydować postanowiłem pożyczyć Audiotrak Prodigy Cube BE, Audinst HUB-mini oraz Fiio E10K tak żeby mieć bezpośrednie porównanie.
Mój problem polega na tym, że nie słyszę absolutnie żadnej różnicy między żadnym z nich a integrą. Zarówno na słuchawkach SL

Proszę o odpowiedz ponieważ nie daje mi to spokoju

Nie usłyszysz żadnej różnicy nawet jeśli skombinujesz jakiś DAC za jakieś gigantyczne pieniądze w platynowej obudowie wysadzanej diamentami i zwykłą używaną kartą muzyczną na USB za kilka dych kupioną na targu. Oczywiście, że różnice będą i w laboratorium pomierzą różnice bez żadnego problemu.

Tylko, że zmierzyć różnice jest łatwo, ale je usłyszeć już trudniej.

Więc tak naprawdę każdy poprawnie skonstruowany DAC zagra identycznie bez względu na cenę. Nawet nie usłyszysz różnicy w dźwięku ze zwykłego komputera i jakiegoś fancy drogiego, a nawet najdroższego odtwarzacza na świecie.

Różnice są w cenie i całą sprawę załatwia marketing i ciemnota ciemnego luda, który wszystko kupi.

Problem z trzema DACami 2015/12/22 21:19 #429533

• mkapinski
  • mkapinski Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
Wyjście audio z płyty głównej komputera nacechowane jest przede wszystkim ogromem szumów i zakłóceń. Choćby z tego względu dobrze mieć przynajmniej niedrogi zewnętrzny DAC. Byle nie był zasilany z samego portu USB.

Ostatnio zmieniany: przez mkapinski.

Problem z trzema DACami 2015/12/22 21:37 #429534

• alias27
  • alias27 Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Otrzymane podziękowania: 25

highendtheend napisał:

pankejk napisał: Od dłuższego czasu rozglądałem się za jakimś DACkiem do około 400 zł. Ponieważ nie mogłem się zdecydować postanowiłem pożyczyć Audiotrak Prodigy Cube BE, Audinst HUB-mini oraz Fiio E10K tak żeby mieć bezpośrednie porównanie.
Mój problem polega na tym, że nie słyszę absolutnie żadnej różnicy między żadnym z nich a integrą. Zarówno na słuchawkach SL
Proszę o odpowiedz ponieważ nie daje mi to spokoju

Nie usłyszysz żadnej różnicy nawet jeśli skombinujesz jakiś DAC za jakieś gigantyczne pieniądze w platynowej obudowie wysadzanej diamentami i zwykłą używaną kartą muzyczną na USB za kilka dych kupioną na targu. Oczywiście, że różnice będą i w laboratorium pomierzą różnice bez żadnego problemu.
Tylko, że zmierzyć różnice jest łatwo, ale je usłyszeć już trudniej.
Więc tak naprawdę każdy poprawnie skonstruowany DAC zagra identycznie bez względu na cenę. Nawet nie usłyszysz różnicy w dźwięku ze zwykłego komputera i jakiegoś fancy drogiego, a nawet najdroższego odtwarzacza na świecie.
Różnice są w cenie i całą sprawę załatwia marketing i ciemnota ciemnego luda, który wszystko kupi.

Nie przejmuj się tym facetem. On specjalizuje się w testowaniu sprzętu audio na populacji osób ze stwierdzonym ubytkiem słuchu :))

GG 34320

Re:RE: Problem z trzema DACami 2015/12/22 22:43 #429537

• Rob Roy
  • Rob Roy Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Otrzymane podziękowania: 26

highendtheend napisał:

pankejk napisał: Więc tak naprawdę każdy poprawnie skonstruowany DAC zagra identycznie bez względu na cenę.

DAC to jest domena analogowa i tak jak z kobietami, niby wszystkie maja cipki i cycki, a jednak różnica jest :D

Re:RE: Problem z trzema DACami 2015/12/22 23:39 #429543

• pankejk
  • pankejk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
Sugerujecie że lepiej zainwestować w kolumny/wzmacniacz/słuchawki a dopiero potem kupić jeden z tych trzech abo coś z wyższej półki?

Problem z trzema DACami 2015/12/23 08:19 #429558

• highendtheend
  • highendtheend Avatar
  • Gość
  • Gość

mkapinski napisał: Wyjście audio z płyty głównej komputera nacechowane jest przede wszystkim ogromem szumów i zakłóceń. Choćby z tego względu dobrze mieć przynajmniej niedrogi zewnętrzny DAC. Byle nie był zasilany z samego portu USB.

Jakiś konkret? Na czym polega ten "ogrom"? Chętnie założyłbym się o skrzynkę wódki, gdybym ją pił, że ten ogrom jest znacznie poniżej możliwości twojego i nie tylko twojego słuchu.

Problem z trzema DACami 2015/12/23 14:09 #429565

• John 1.5 V
  • John 1.5 V Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Otrzymane podziękowania: 395
Mówicie o dwóch różnych przypadkach.

Co innego DAC, normalny zewnętrzny, a co innego wyjście audio ze zintegrowanej karty w kompie z której słyszę pyrkanie nawet jak kręcę skrolem w myszce nie mówiąc o innych piskach i zgrzytach rodem z muzyki na płytach Autechre.

Problem z trzema DACami 2015/12/23 15:10 #429569

• highendtheend
  • highendtheend Avatar
  • Gość
  • Gość

John 1.5 V napisał: Co innego DAC, normalny zewnętrzny, a co innego wyjście audio ze zintegrowanej karty w kompie z której słyszę pyrkanie nawet jak kręcę skrolem w myszce nie mówiąc o innych piskach i zgrzytach rodem z muzyki na płytach Autechre.

W starym kompie miałem taki przypadek, że słyszałem w głośnikach wszystko, co komputer robił, zwłaszcza pracę dysku. W nowym komputerze, który teraz już też jest stary nie słychać kompletnie żadnych zakłóceń. Karta ma 2 wyjścia. Tylne jest idealne, a przednie, no cóż. Wszystkie zakłócenia są słyszalne jak dawniej. Dlatego używam wyjścia tylnego, a do przodu mam podłączone słuchawki, żeby od czasu do czasu coś posłuchać, kiedy montuję jakieś nagrania itd.

W każdym razie dobra karta ma poziom zakłóceń tak niski, że się ich w ogóle nie słyszy.

Problem z trzema DACami 2015/12/23 23:08 #429590

• pankejk
  • pankejk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
Z tym się zgadzam, w starym desktopie było słychać skrolowanie i inne trzaski i pikania, w nowym na wejściu z przodu też coś czasem "zasieje" natomiast tylne wejście i wejście w nowym laptopie - cisza jak makiem zasiał.

Ponieważ planuje postawienie jakiegoś net playera albo na raspberry pi2 albo na desktopie mini atx DAC może się przydać żeby chociaż grało bez żadnych zakłóceń

Problem z trzema DACami 2015/12/24 09:39 #429599

• mkapinski
  • mkapinski Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master

highendtheend napisał:

mkapinski napisał: Wyjście audio z płyty głównej komputera nacechowane jest przede wszystkim ogromem szumów i zakłóceń. Choćby z tego względu dobrze mieć przynajmniej niedrogi zewnętrzny DAC. Byle nie był zasilany z samego portu USB.

Jakiś konkret? Na czym polega ten "ogrom"? Chętnie założyłbym się o skrzynkę wódki, gdybym ją pił, że ten ogrom jest znacznie poniżej możliwości twojego i nie tylko twojego słuchu.

To byś przegrał bo chociażby zasilacz peceta sieje zakłóceniami, które w przypadku wyjścia przedniego objawiają się intensywnym piskiem a tylnego "tylko" szumem. I wcale nie mam złego zasilania bo Seasonica brązową 80-tkę. Im bardziej rozbudowany system tym dotkliwszy jest to problem. Ja mam w kompie m.in. 2 karty graficzne i 5 dysków twardych. Kiedy był jeden twardziel i zintegrowana grafika to na tylnym wyjściu audio żadnego szumu nie było. Urządzenia, jeśli wierzyć benchmarkom, pracują w nominalnych parametrach więc nie może być tu mowy o wadliwej pracy jednego z nich. Szum z wyjścia audio na płycie głównej jest w moim przypadku faktem a nie czymś wyimaginowanym, choć przyznaję że nie w każdej konfiguracji sprzętowej ten problem występuje. Mam np laptopa Toshiby i takiego zjawiska w nim nie ma.

• Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator