HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Głośniki komputerowe 5.1 ~300zł 2015/03/16 13:16 #423784

Jakie głośniki do PC, w okolicach 300zł są godne polecenia?
Preferencje: muzyka->gry->filmy (do muzyki głównie mam Altusy 2.0, ale chcę dorzucić 5.1 jako "wypełniacz" z tyłu, boku itp).
Kilka opcji, które wpadły mi w oko:

1. Logitech X-530 - 299zł
www.ceneo.pl/13644909#tab=spec
2. Logitech Z-506 - 225zł
www.ceneo.pl/8628210#tab=spec

3. Creative T6160 - 209zł
www.ceneo.pl/20269115;0280-0.htm#tab=spec
4. Creative A520 - 149zł
www.ceneo.pl/8631278#tab=spec

5. Genius SW-HF 5.1 ~350zł?
Podobno są ekstra jak na swoją cenę, ale nie wiem który model - 4500/4600/4800/5005/5050? Nie wiem zbytnio czym się różnią, cenowo podobne. (Gdzieś czytałem że model 5050v2 był pewniakiem, ale niestety nie mogę już go znaleźć dostępnego).
6. Jakiś inny?

Z góry dzięki za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki komputerowe 5.1 ~300zł 2015/03/16 17:17 #423787

blazkowicz napisał: Jakie głośniki do PC, w okolicach 300zł są godne polecenia?

Żadne. Odłóż więcej pieniędzy na coś przyzwoitego i przestań kupować paździerz. A zresztą... i tak nie posłuchasz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki komputerowe 5.1 ~300zł 2015/03/16 18:38 #423788

Masz racje, nie posłucham, dlatego po co takie retoryczne pisanie...
Niestety, będąc osobą młodą na studiach doktoranckich nie zarabiam "kokosów", więc mam rozumieć że powinienem grać w gry, oglądać filmy i "sluchać muzyki bez dźwięku" (abstrahując gdybym nie miał Altusów)? Nie rozumiem takiego podejścia, frustrujące...
Gdybym był 40letnim prezesem z nieograniczonym funduszem to nie bawiłbym się w głośniczki komputerkowe, tylko kupował zestaw kolumn ze wzmacniaczem, ale nie jestem i kwota jaką podałem jest kwotą którą mogę i chcę przeznaczyć na chwilę obecną (a nie mam zamiaru czekać rok czy dwa, aż odłoże 3 razy tyle, czy nie wiem ile miałoby to być).
Poprzedzam, że odpowiedź w stylu "weź byle jakie, bo wszystkie i tak będą tak samo (do kitu) grały" również ie łyknę. Hi-Fi to pewnie nie będzie, zdaję sobie z tego sprawę, ale różnice na pewno będą i powiedzmy chcę wybrać "mniejsze zło".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez blazkowicz.

Głośniki komputerowe 5.1 ~300zł 2015/03/16 20:00 #423792

Mniejszym złem byłoby granie w słuchawkach za 300 złotych. Byłby to zdecydowanie bardziej sensowny zakup niż zestaw 5.1 Logitecha. który zwyczajnie nie brzmi zadowalająco.
Złośliwy na ogół nie jestem. Źle doradzać nie zamierzam. Ja sam kokosów nie zarabiam ale właśnie dlatego że mam szczupły budżet, nie stać mnie na wyrzucanie pieniędzy w błoto i kupowanie sprzętu, który mnie nie usatysfakcjonuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mkapinski.

Głośniki komputerowe 5.1 ~300zł 2015/03/16 20:29 #423794

Na allegro widziałem model 5050 za jakieś 270 złotych ale to jest pierwsza wersja.
W ramach opcji do rozważenia proponuję zamiast gorszego zestawu 5.1, lepszy ale 2.1 choć faktem jest, że sporej różnicy nie będzie.

Poza tym istnieje jeszcze opcja taka allegro.pl/microlab-solo-6c-i5149879450.html i Logitechy razem z Creativami zostają w tyle mimo tego, że Solo to też nie jest jakiś wybitny produkt ale i tak lepszy niż tamte.

Opcja słuchawkowa jest dobrym tropem dlatego, że za 300 złotych możesz kupić już całkiem przyzwoite słuchawki które zabrzmią nieporównywalnie lepiej od zestawów 2.1, 5.1 w tej samej cenie.
Rozejrzyj się choćby na mp3store co można mieć za takie pieniądze - jest w czym wybierać i to wśród dobrych firm.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki komputerowe 5.1 ~300zł 2015/03/16 21:56 #423797

Te 5050 za 270zł niestety są z sieci Loombard - omijam wielkim łukiem. Na Olx są 5050v2 po 250zł.
Mam aktualnie zestaw 2.0 (Creativy T20 i te Altusy 110) więc średnio z kolejnymi 2.0, bo mi nie odpowiada taka konfiguracja. Słuchawek baardzo nie lubię - np przy wieczornym oglądaniu filmu, ale jakość dźwięku wiem - jest dobra.
I co najważniejsze ani słuchawki, ani 2.0, ani 2.1 nie spełniają najważniejszej kwestii dla mnie - dźwięku surround (no może słuchawki, ale to nie to samo), na punkcie którego jestem zboczeńcem, licząc się z tym, że stracę pare dźwięków, co przy słuchaniu ambientu i muzyki filmowej/poważnej, może być bolesne.
Coż młody i głupi wciąż jestem i być może będę żałował ; ) ale uparcie trzymam się jednak tych 5.1.
Ale j.w wszelki plastik w takim razie odrzucam i zostają Genius SW-HF 5.1 (tylko nie wiem który model, bo znalazłem mnóstwo4500/4600/4800/5005/5050/5050v2/5100/5200 ....).
Chyba że dorzuce tą setkę, jeśli znajdzie coś co określone będzie jako lepsze od Geniusów i mianem "da się słuchać", choć pewnie wątpię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki komputerowe 5.1 ~300zł 2015/03/17 09:39 #423801

Zdaję sobie sprawę, że pewne choroby są albo nieuleczalne albo przynajmniej przewlekłe i zapatrzenie w zestaw 5.1 idealnie się wpisuje w jedną z właśnie takich jednostek chorobowych, musisz jednak mieć świadomość, że całe to 5.1 to tylko akustyczna sztuczka która przy (niestety) niskim budżecie jest na wyjątkowo na niskim poziomie. To, że jakieś tam dźwięki dochodzą z tyłu absolutnie nie rekompensuje ogólnego zawężenia pasma akustycznego bo w takich zestawach nie ma ani dobrego sopranu, bo niby z czego skoro nie ma tam choćby przyzwoitych głośników wysoko-tonowych, ani basu który z taniej skrzynki ma tendencje do buczenia i wcale nie schodzi tak nisko jak to producent na pudełku określa. Niestety ale producenci na rynku komputerowym (mam na myśli tych od "audio") przodują w wypisywaniu bzdur dotyczących parametrów jak moc i pasmo przenoszenia.

Miałem kiedyś zestaw 2.1 do kompa, całkiem porządny i choć nie służyły do słuchania muzyki a tylko do wydawania dźwięków z gier czy filmów to konfrontacja z normalnymi dwudrożnymi głośnikami i zwykłym wzmacniaczem stereo skutecznie wyleczyła mnie z takich zabaweczek.

Niechęć do słuchawek jestem w stanie zrozumieć tylko w odniesieniu do tanich modeli, zwłaszcza produkowanych przez komputerowych potentatów, ale na szczęście powyżej pewnych kwot rozpoczyna się inny świat którego jak mniemam po prostu jeszcze nie miałeś okazji poznać, strzeż się więc bo to może się stać kolejną jednostką chorobową ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki komputerowe 5.1 ~300zł 2015/03/17 09:52 #423802

blazkowicz napisał: I co najważniejsze ani słuchawki, ani 2.0, ani 2.1 nie spełniają najważniejszej kwestii dla mnie - dźwięku surround (no może słuchawki, ale to nie to samo), na punkcie którego jestem zboczeńcem, licząc się z tym, że stracę pare dźwięków, co przy słuchaniu ambientu i muzyki filmowej/poważnej, może być bolesne.
Coż młody i głupi wciąż jestem i być może będę żałował ; ) ale uparcie trzymam się jednak tych 5.1.

A ile masz tych nagrań surround 5.1 z muzyką, że tak się przy tym upierasz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Głośniki komputerowe 5.1 ~300zł 2015/03/17 17:54 #423809

blazkowicz napisał: Słuchawek baardzo nie lubię - np przy wieczornym oglądaniu filmu, ale jakość dźwięku wiem - jest dobra.
I co najważniejsze ani słuchawki, ani 2.0, ani 2.1 nie spełniają najważniejszej kwestii dla mnie - dźwięku surround (no może słuchawki, ale to nie to samo), na punkcie którego jestem zboczeńcem, licząc się z tym, że stracę pare dźwięków, co przy słuchaniu ambientu i muzyki filmowej/poważnej, może być bolesne.


Jeśli audio w grze jest dobrze zrealizowane to słuchawki za 3 stówy skutecznie miażdżą zestawy 5.1 z tej samej półki cenowej. Gram na PC już dwie dekady i wiem co mówię. Oczywiście nie chodzi mi o zestawy słuchawkowe "dla graczy" które z dobrym audio nie mają nic wspólnego.
Kupując zestaw gejmingowy 5.1 musisz się pogodzić z czymś więcej niż stratą kilku efektów dźwiękowych w tle, ponieważ tak naprawdę całość pasma brzmi nienaturalnie. Skoro do tej pory słuchałeś Altusów tudzież innego paździerza to posłuchanie słuchawek Audio Technica ATH-M20x za niecałe 3 bańki dla Ciebie oznaczałoby opad szczęki i rezygnację z kupowania śmieciowych głośniczków.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki komputerowe 5.1 ~300zł 2015/03/18 08:25 #423825

Tak się składa, że doświadczenie z grania w słuchawkach posiadam.
By słuchawki "stereo" podpięte do zwykłej karty stereo mogły zagrać wielokanałowo potrzebują odpowiednio spreparowanej ścieżki dźwiękowej w samej grze. Część gier wśród ustawień na wybór "słuchawek".

W reszcie przypadków potrzeba albo "prawdziwych" słuchawek wielokanałowych, takich które podpinamy kilkoma kablami do wyjść analogowych wielokanałowej karty dźwiękowej - modele z kilkoma głośniczkami w każdej muszli,
albo potrzebujemy słuchawek z dekoderem dolby headphones (lub jakiegoś podobnego systemu). Do dekodera doprowadza się cyfrowo dźwięk w postaci wielokanałowej, najczęściej jest połączenie kablem USB lub SPDIF. Dekoder miksuje ścieżki tak by możliwe było odtworzenie wielokanałowości na zwykłych słuchawkach stereo.

Słuchawki dla graczy są sprzedawane w zestawach od razu z takimi dekoderami, mają odpowiednie sterowniki itp.

Podobno są kart dźwiękowe, które też mogą przetwarzać dźwięk wielokanałowy tak by dobrze grał na słuchawkach, podobno, nie wgłębiałem się w ten temat. Do grania podpinałem do PC czy konsoli, amplituner kina domowego Yamaha, i korzystałem z wbudowanego dekodera "silent cinema" który umożliwiał przestrzenne odsłuchiwanie wielokanałowych ścieżek na zwykłych słuchawkach stereo.

By na zwykłych słuchawkach stereo (podpinane jednym jackiem), mieć dźwięk przestrzenny grach i filmach.
- albo gra musi mieć w ustawieniach dźwięku do wyboru słuchawki
- albo karta dźwiękowa musi mieć opcję miksowania dźwięku wielokanałowego na wyjściu stereo.

W przypadku filmów wystarczy wybrać odtwarzacz, który zrobi daną rzecz programowo.

a że można:


w słuchawkach trzeba słuchać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator