HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Logitech vs Creative - zestaw 2.1 2011/12/06 21:26 #382882

Witam szanownych audio maniaków, zbliżają się święta i w związku z tym chciałbym sprezentować sam sobie głośniki do komputera.


Głośniki w dużej mierze będą służyły do muzyki, (głównie rock,metal) od czasu do czasu jakiś film, gry - nieistotne.

Znalazłem dwa zestawy:

www.pixmania.pl/pl/pl/3165136/art/creati...=ceneo&CodePromo=oui

i


www.logitech.com/pl-pl/speakers-audio/ho...peakers/devices/7321


Ogólnie Creative jest droższy około 100zł, chciałbym wiedzieć czy warto jest dopłacać tą różnice i czy certyfikat THX jaki posiada Logitech nie jest tylko naklejką za którą trzeba dopłacić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Logitech vs Creative - zestaw 2.1 2011/12/06 21:57 #382885

Żaden z nich. Poczytaj na początek.

www.audiostereo.pl/glosniki-komp ... __st__1400

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Logitech vs Creative - zestaw 2.1 2011/12/06 22:05 #382887

Dzięki za link jednak 30 stron to sporo, nie chodzi tu o moje lenistwo ale brak czasu związany z pracą i nauką, jeśli mógłbyś pokrótce wyjaśnić czemu żadne z tych i podać jakąś propozycję to byłbym wdzięczny.

edit: Wiadomo że za cene 800zł nie kupie Bóg wie czego, ale myślę że coś przyzwoitego można kupić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Logitech vs Creative - zestaw 2.1 2011/12/06 22:11 #382889

Bo oba w ŻADEN sposób nie nadają się do muzyki. A jeśli nie masz czasu na przejrzenie tamtego tematu, trudno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Logitech vs Creative - zestaw 2.1 2011/12/06 22:22 #382890

Dziękuje za uprzejmość, sam udzielam się na innym forum gdzie z chęcią pomagam innym, bo nie każdy musi być specjalistą w każdej dziedzinie, po to właśnie służy forum aby pomagać innym. A to że po przeczytaniu wszystkich tematów i z 5 książek o sprzęcie audio będę wszystko wiedział to oczywiste, ale chyba nie taki jest sens istnienia forum. Liczę że ktoś udzieli choć małej podpowiedzi.

edit: Jeśli żadne z tych zestawów nie nadają się do słuchania muzyki, to do czego się nadają?

edit2: Widzę wiele pozytywnych opinii na temat marki Bose, czy lepszym rozwiązaniem byłoby www.bose.pl/index.php?p=produkt&id=142 ?

edit3: Znalazłem jeszcze jakieś JBL www.jbl.pl/#/home//p,glosniki-ko ... osne/d,158

Z tego co czytam to takie JBL za 400zł są lepsze np od LOGITECHA za 650zł? Wiem że nie cena jest wyznacznikiem jakości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Logitech vs Creative - zestaw 2.1 2011/12/07 17:19 #382931

Z tego co czytam to takie JBL za 400zł są lepsze np od LOGITECHA za 650zł? Wiem że nie cena jest wyznacznikiem jakości.

Z audiofilskiego punktu widzenia - lepiej miec syfilis, czy trypra?


Certyfikat THX jest zabiegiem marketingowym. Zapomnij o nim, tak jak wiekszosc kin o nim zapomniala.

Najlepszym rozwiazaniem jest wg. mnie budowanie toru stereo. Za 600PLN bez problemu kupisz solidny, uzywany wzmacniacz klasy straszych H/K albo NADa i jakies tanie kolumny trzydrozne, tez uzywane (przyslowiowe Altusy).

Na wielkanoc kupisz lepsze uzywane kolumny (tanie B&W,, KEFy, czy co tez koledzy znawcy - ja sie nie znam - poleca), na urodziny dostaniesz karte dzwiekowa, to na nastepna gwiazdke wstawisz porzadny wzmacniacz albo odtwarzacz CD. A potem juz tylko z gorki....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Logitech vs Creative - zestaw 2.1 2017/04/11 21:16 #437693

  • Samohin
  • Samohin Avatar
  • Gość
  • Gość
Witam! Potrzebuje sterowników do głośnikov Logitech Z200 www.vedion.pl/product-pol-1172--R-Glosni...Komputera-Biale.html pod Linuxa. Bardzo proszę o podesłanie odnoścnika lub pliku. Z góry dziękuję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Samohin.

Logitech vs Creative - zestaw 2.1 2017/04/12 12:56 #437697

Jeżeli chcesz podpiąć je do lapka przez USB (nie wiem czy maja gniazdko bo na zdjęciach nie ma tylnej ścianki) to nie potrzebujesz żadnych sterowników, zwłaszcza, że ich nie ma, tylko musisz w swojej dystrybucji uaktywnić wyjście USB co jak pamiętam z pobieżnej lektury forów niestety może różnie wyglądać w różnych dystrybucjach. W razie czego zawsze może podpiąć się przez jacka i wtedy działa bez łachy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator