HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/21 11:39 #259592

Szukam sprzętu grającego stereo lub 2.1 za cenę + - 1000zł, który podłączę do PC i Ipod'a (na zmianę). Głośniki będą miały za zadanie nagłośnić przestrzeń biurkową i większą z naciskiem na to drugie.
Idę tu na jakość nie ilość, bo lepiej mieć dwa głośniki grające konkretnie, niż 5 pierdziawek.

Głośniki posłużą do głównie muzyki, czasami filmów czy gier. Odnośnie muzy, słucham wszystkiego z naciskiem na Hip Hop i techno.
Miejsca na głośniki mam sporo, ale też nie uznajcie tego za zachętę do szukania mi ogromnych kolumn. Ot jeśli tylko jeśli będzie to konieczne, najlepiej by można było moje dwa (+wzmacniacz?) przyszłe cudeńka chwycić na raz jakoś.

Proszę nie pisać, że za tą kasę nic nie dostanę. Ja nie szukam czegoś, co powybija w całym wieżowcu szyb, bo przesiadam się z Creative Inspire 2.1 P380, gdzie oba głośniki mają po 6W i ich maksymalna głośność była zadowalająca, gorzej z jakością. Zależy mi po prostu na odwzorowanym, pięknym brzmieniu, miłym dla ucha, wszechstronnym basie i bardzo wyraźnej mowie ludzkiej (śpiew, dubbing, rap). Wierzę, że pokocham na nowo te kawałki, które katuję od lat na swoich pierdziawach.

Głośniki będą grać w pokoju o wielkości około 15m2 i jest możliwość, że będą też stawiane w pomieszczeniu o wielkości około 25m2.
Kartę dźwiękową mam zintegrowaną, a płytę główna zbyt starą, by kupować nową wewnętrzną kartę muzyczną, gdyż w przyszłym roku zmieniam kompa.

Ważne by sprzęt, który kupię miał własny wzmacniacz (przedwzmacniacz czy inne, tyle teraz tego), bo liczę na maksymalne wykorzystanie potencjału mojego przyszłego zestawu audio przez każde zewnętrzne urządzenie (Ipod, PSP, PC itd.) jeśli to możliwe.


Zdaję się na was i jestem gotów bardzo szybko pobiec do sklepu po nowy sprzęt, bo uświadomiłem sobie wczoraj, co to by było usłyszeć moje ulubione nuty w możliwie jak najlepszym dźwięku.

Z góry dzięki i mogę w zamian służyć pomocą z zakresu medycyny niekonwencjonalnej, jeśli ktoś ma problemy ze zdrowiem. Zresztą bezinteresownie też :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/23 14:30 #259944

bierz te B&W [DM 601]
allegro.pl/item419992775_b_w_dm_601_s2_okazja.html

teraz są za 590zł i 3 godz do końca aukcji


za resztę jakiś używany wzmacniacz... wedle preferencji..


zagra to na pewno lepiej niż komputerowe "pierdziawki"


no i będzie to wyśmienity start z zabawą w domowe muzykowanie...


szybko jednak się przekonasz że potrzebny jest Ci "dobry" (lepszy niż komputerowy za 100zł) cedek.. No i oryginalne płytki...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/23 20:46 #259988

Cieszy, że w ogóle ktoś odpowiedział.

Nie lepsze będą monitory aktywne od pasywnych + wzmacniacz?

Dowiedziałem się, że nie ma zestawu do 2 tysięcy, który by grał swoim pełnym brzmieniem po podłączeniu do pierwszego lepszego źródła typu konsola PSP czy do kompa ze słabą kartą muzyczną. Zgadzacie się?
Mi się zawsze wydawało, że istnieje urządzenie, które będzie wyciskać maksimum z danego zestawu głośników, a jakiekolwiek źródło ma tylko za zadanie puszczać muzykę czy to bezstratną czy mp3 i tyle z jego obowiązków.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/23 22:48 #260001

ehhh przepuściłeś właśnie okazję na znakomite monitorki..


proponuje wyjść na miasto i odwiedzic jak najwięcej salonów z audio.. i prosić jak najwięcej o odsłuchy... posłuchasz wzmaków , kolumn , źródeł - wrócisz i zaplujesz sobie w brodę że mogłeś miec B&W za 590zł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/23 23:14 #260007

Niestety na moje pytania nadal brak odpowiedzi.

Swoją drogą za późno przeczytałem twój wpis, a i tak bym ich nie wziął bez uprzedniego poznania opinii innych, gdyż sam jestem zielony :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/26 12:19 #260404

Udało mi się trochę dowiedzieć w tym segmencie, jedyne aktualne pytania są te, które zadam niżej:

Głośniki będą głównie do PC, a w następnej kolejności do jakiegoś przenośnego sprzętu:

1. Kompa zmieniam dopiero za rok, do tego czasu zostaję ze swoją kartą - jest sens kupować monitory aktywne za 1k + - ?
Zależy co otrzymam po podłączeniu takiego zestawu do mojego sprzętu, z czym nie mogę wyrokować - a w przyszłości jeszcze bardziej padłbym z wrażenia po podłączeniu do wyśmienitego źródła, jakim będzie nowa wewnętrzna karta muzyczna. Na dzień obecny wew. muzyczna raczej odpada, bo mam zbyt starą płytę główną ze złączami agp.

2. Czy może lepiej będzie kupić zewnętrzną kartę muzyczną + monitory aktywne (ważne by udało się wybrać kartę, która będzie doskonałym źródłem dla wybranego przeze mnie zestawu audio)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/26 12:37 #260406

Wykos napisał: Udało mi się trochę dowiedzieć w tym segmencie, jedyne aktualne pytania są te, które zadam niżej:

Głośniki będą głównie do PC, a w następnej kolejności do jakiegoś przenośnego sprzętu:

1. Kompa zmieniam dopiero za rok, do tego czasu zostaję ze swoją kartą - jest sens kupować monitory aktywne za 1k + - ?
Zależy co otrzymam po podłączeniu takiego zestawu do mojego sprzętu, z czym nie mogę wyrokować - a w przyszłości jeszcze bardziej padłbym z wrażenia po podłączeniu do wyśmienitego źródła, jakim będzie nowa wewnętrzna karta muzyczna. Na dzień obecny wew. muzyczna raczej odpada, bo mam zbyt starą płytę główną ze złączami agp.

2. Czy może lepiej będzie kupić zewnętrzną kartę muzyczną + monitory aktywne (ważne by udało się wybrać kartę, która będzie doskonałym źródłem dla wybranego przeze mnie zestawu audio)?



tor:
płyta CD (DVD) czy też twardy dysk i z niego MP3 lub Flac -> napęd (w kompach zazwyczaj tani combo - nagrywarka i odtwarzacz cd/dvd za 100-150zł) -> karta muzyczna -> głośniki (aktywne)

kupując głośniki aktywne za 1000zł nadal reszta toru : MP3 -> Karta muzyczna - będzie delikatnie mówiąc nijaka.. oczywiście wystarczy do słuchania mp3 (kradzionych czy nie) oraz do pogrania w COD4 :)

ale jeśli myślisz o namiastce dobrego brzmienia tor powinien wyglądać tak:


oryginalna płyta cd -> karta dźwiękowa (najlepiej półprofesjonalna) -> zewnętrzny wzmacniacz nie komputerowy (jakiś używany rotel , nad , marantz - firm masz tysiąc i tysiąc brzmień do wyboru) -> głośniki (nie komputerowe)..
w przyszłości zorientujesz się że kompowe granie raczej nie jest "najwyższych lotów" i w torze zamienisz kartę dźwiękową na zewnętrzny napęd CD

w ten sposób staniesz się posiadaczem stereo - a jego jakość zależna będzie od wyborów jakich dokonasz dobierając tor..


miałeś naprawdę fajne monitory za 590zł - do nich dokupił byś jakiś wzmacniacz za 400 (ze starej szkoły) - pozostało by Ci dokupić odtwarzacz cd...

ale pomyślałeś o monitorach aktywnych - co wg. mnie jest pójściem w złą stronę...





:-D

zrób sobie w domu eksperyment - weź jakąś płytę cd (byle oryginalną) - włącz ją sobie na kompie posłuchaj i zaraz potem włącz ją sobie w jakiś zestaw stereo (taty , kumpla jakikolwiek niekomputerowy zestaw)..

jeżeli nie zauważysz różnicy w "graniu" - kupuj głośniki komputerowe :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/26 15:09 #260422

Jeszcze fajniej mi wyjaśniłeś, za co dzięki.
Ty preferujesz głośniki pasywne + wzmacniacz, co z tego co się zorientowałem jest gorszym wyborem niż aktywne, gdyż mają swój dedykowany wzmacniacz - to jest prostsze i efektywniejsze rozwiązanie, więc raczej nie zmienię swojego kierunku poszukiwań.

Co do odtwarzacza CD - odpada ze względu na niewielką wygodę. Wolę foobar2000 i myszkę, ewentualnie jakieś przenośne urządzonko, które zabiorę wraz z dwoma monitorami gdzie będę potrzebował.
Nie jestem jakimś audiofilem, ani nie chcę się nim stać. Potrzebuję tego, co już wypisałem w moim pierwszym poście oczywiście jak najlepsze w przedziale cenowym, na jaki mogę sobie pozwolić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/26 23:15 #260499

Wykos napisał: Jeszcze fajniej mi wyjaśniłeś, za co dzięki.
Ty preferujesz głośniki pasywne + wzmacniacz, co z tego co się zorientowałem jest gorszym wyborem niż aktywne, gdyż mają swój dedykowany wzmacniacz - to jest prostsze i efektywniejsze rozwiązanie, więc raczej nie zmienię swojego kierunku poszukiwań.

Co do odtwarzacza CD - odpada ze względu na niewielką wygodę. Wolę foobar2000 i myszkę, ewentualnie jakieś przenośne urządzonko, które zabiorę wraz z dwoma monitorami gdzie będę potrzebował.
Nie jestem jakimś audiofilem, ani nie chcę się nim stać. Potrzebuję tego, co już wypisałem w moim pierwszym poście oczywiście jak najlepsze w przedziale cenowym, na jaki mogę sobie pozwolić.



mało ambitny plan... kup cokolwiek do kompa byle taniej i głośniej :) i tak tu wrócisz z pytaniami o coś co lepiej zabrzmi niz kompowe pierdzenie :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/26 23:46 #260505

Przyszedłem tu po radę, a nie eksperymentować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/27 06:38 #260515

Poszukaj info na forum o Microlabie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/27 17:38 #260583

Jest jakaś nagroda za 5 tysięcy napisanych postów i do niej dążysz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/27 20:39 #260617

Wykos napisał: Jest jakaś nagroda za 5 tysięcy napisanych postów i do niej dążysz?


Samochód

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/27 21:33 #260639

Ech, nie wiem, czy tak traktujecie nowych, czy tu tylko na taką pomoc można liczyć, ale chciałbym chociaż wiedzieć, które z poniższej listy głośników najlepiej się nada do moich preferencji (rozważę też coś spoza listy):

- Yamaha HS50
- M-AUDIO Studiophile BX8a
- Bose Companion 3
- M-AUDIO Studiophile LX4 2.1
- M1 Active mk2
- ESI nEar 08
- ESI nEar 04 + E-MU PS 12

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt stereo za + - 1000zł 2008/08/29 11:21 #260887

Na placu boju zostały już tylko:
- KRK Rokit rp-6
- SAMSON Rubicon R5a
- Bose Companion 3

Ciężko znaleźć coś co wykluczy któreś z nich, więc proszę o jakieś rady.

Swoje z powyższego postu wyeliminowałem metodą wad i zalet w stosunku do innych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator