HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jak skonfigurować DD w extigy i z-5500 2008/08/14 20:25 #258529

Cześć, piszę do Was, bo mam nadzieje że otrzymam pomocne informacje, :-D
Otóż, napisze co posiadam jak mam podłączone z czym jem i co chce uzyskać, ale nie potrafie sobie tego skonfigurować, i własnie szukam kogoś kto by mi pomógł.

Posiadam laptopa HP nc8000 + zew. kartę dźw. SB Extigy + głosniki Logitech z-5500.

Problem w tym że nie wiem jak to wszystko podłączyć, abym mógł wreszcie usłyszeć dźwięk Dolby Digital.

Karta łączy się z komputerem przez USB niestety 1.1 to jest jej najwieksza wada, ale nie o to tutaj chodzi. Karta z głośnikami przez toslink (Do muzyki i filmów) i direct (3x m.jack do gier (EAX))

Gdy same głośniki podłączone pod stacjonarny odtwarzacz DVD, odtwarzaja film z dzwiekiem AC3 to na wyswietlaczu panelu głośników jest to ładnie uwidocznione, i nie mozna zmieniac efektów symulowanych na różne typu DD P L Music czy Movie. Więc wtedy jestem pewny ze odtwarza (dekoduje?) DD na 100%

Z tego co sie orientuję karta jak i głosniki mają możliwośc dekodowania DD, i chyba to jest problemem, w moich ustawieniach ze mam tak ustawione ze to urzadzenie czeka na sygnał DD i to na DD zeby go zdekodować, (głosniki same rozpoznają i ładnie to pokazuja na wyswietlaczu)

Na kompuerze niestety juz nie jest tak kolorowo, nie udało mi się ani razu zmusić głosniki aby wyswietlily ze odtwarzaja DD ;) , ani też karta, która ma z przodu diode, która sie zaswieca jak odtwarzany jest AC3 (widzialem tylko parę razy jak się zaswiecała, następowało to gdy odsłuchiwalem plik z rozszerzeniem .ac3 od creative'a sampl dzwiekowy testowy)

(rany ale sie spisałem ? co ja jeszcze miałem wytłumaczyc, mysle ze cos rozumiecie, prosze o wyrozumialosc)

Aha, nie testowałem czy karta i glosniki wychwyca zrodło w DD z orginalnej płyty z filmem z audio AC3. Ale posiadam parę kopii zapasowych filmów z dzwiekami zakodowanymi w AC3 i na nich raczej nie działało. To własnie wina ustawien o które prosze, zeby ktoś doradził mi jak to poustawiac.

ehh. pogubiłem sie.
Edited: Sprawdzę zaraz orginalną z fabryki płyte z filmem z audio w ac3 i dam znac czy sie cos zmienilo, bede odtwarzal przez jakies komercyjne playery do tego stworzone.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak skonfigurować DD w extigy i z-5500 2008/08/15 19:40 #258658

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Wielu użytkowników narzeka na brak dżwięku wielokanałowego na wyjściu cyfrowym. Niektórzy popełniają przy tym podstawowy błąd - zamiast użyć filmu wielokanałowego np. na płytach DVD, zapuszczają muzykę z plików mp3.
Przy czym, nie jest bez różnicy odtwarzacz programowy DVD. Miałem identyczny problem z PowerDVD. Po przełączeniu wyjścia dźwięku na wyjście cyfrowe, jedyne na co mogłem liczyć to dźwięk 2.0-kanałowy, pomimo, że odtwarzany był film w DD 5.1. Użycie programu WinDVD rozwiązało problem i na wyjściu cyfrowym pojawiał się dźwięk identyczny z formatem, jaki ustawiłem w menu płyty; DTS również. A amplituner sobie je zdekodował.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator