HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Karta na USB o paramterach zbliżonych do Audiotrak Prodigy 2008/08/13 10:33 #258224

Hello!

Mam taki mały kłopot. Używam jako źródła peceta z kartą Audiotrak Prodigy HD2, połączonego ze wzmacniaczem Atoll IN50 jakimś niezłym interkonektem RCA (MIT Cable) metrowej długości. Teraz chciałbym przenieść wzmacniacz i kolumny w inne miejsce pokoju, a kompa zostawić tam gdzie był. Potrzebaby z 5m kabla, żeby to połączyć. Jak to zrobić, żeby było dobrze?

Myślałem o tym, żeby zmienić Prodigy na jakąś kartę USB - wtedy zastosować kabel usb 5m i nie będzie problemu. Zadzwoniłem jednak do sklepu z fachową obsługą i tam człowiek powiedział mi, że ciężko będzie znaleźć kartę na USB brzmieniowo zbliżoną (jakość przetworników itd) do Prodigy HD2, a jeśli już to będzie kosztować 2 razy tyle (ok 600zł). Zamiast zmienić kartę poradził zastosować 5-metrowy interkonekt RCA - Monacor ACP500. Jest tani (65zł) a podobno w zupełności wystarczający. Podobno mój obecny MIT to przesada jak do tej karty :)

Pytanie, czy faktycznie ten interkonekt da zadowalający dźwięk? leci nim w koncu sygnał niewzmocniony, a 5 metrów to jak na taki sygnał chyba sporo?

jeśli odpadnie opcja z kablem, to na jaką kartę radzicie zmienić tego HD2 - podobno EMU0202 odpada, może Edirol UA1EX?

pozdrawiam,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta na USB o paramterach zbliżonych do Audiotrak Prodigy 2008/08/13 10:39 #258228

A możesz wypożyczyć ten kabel do domu? A jeśli nie możesz... wszak ten kabelek to równowartość jednej płyty cd, dużej straty nie będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta na USB o paramterach zbliżonych do Audiotrak Prodigy 2008/08/13 10:49 #258233

Ja wiem, że dużo nie kosztuje i już ten kabel zamówiłem :) tylko chciałbym się upewnić, że 5m interkonektu to nie jest gwarantowana porażka oraz mieć w zanadrzu plan B jakby się okazało, że z kablem klapa..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta na USB o paramterach zbliżonych do Audiotrak Prodigy 2008/08/13 11:04 #258242

A po co martwić się na zapas? :) Jak będzie kiepsko wtedy się coś wymyśli

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta na USB o paramterach zbliżonych do Audiotrak Prodigy 2008/08/13 11:05 #258243

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

emotech napisał: Mam taki mały kłopot. Używam jako źródła peceta z kartą Audiotrak Prodigy HD2, połączonego ze wzmacniaczem Atoll IN50 jakimś niezłym interkonektem RCA (MIT Cable) metrowej długości. Teraz chciałbym przenieść wzmacniacz i kolumny w inne miejsce pokoju, a kompa zostawić tam gdzie był. Potrzebaby z 5m kabla, żeby to połączyć. Jak to zrobić, żeby było dobrze?

Brzęczenie to pierwszy objaw, że coś jest nie tak. Nie wiem jak to jest w Twoim pokoju, ale kabel sygnałowy odsuń od kabli zasilających inne urządzenia RTV.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator