HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

prośba- co wybrać do 1000zł 2008/08/04 00:02 #256102

Witam!
Miałbym do Państwa prośbę :)
Moja sytuacja wygląda następująco: jestem raczej początkujący jeżeli chodzi o sprawy związane z dźwiękiem - mam tu na myśli te wszystkie amplitunery, wzmacniacze, kolumny, kina domowe, słuchawki, kable do tego, o budowie tych urządzeń nie mówiąc. Ostatnio zagłębiłem się delikatnie w temat i postanowiłem również cieszyć się dobrym dźwiękiem - kupiłem sobie na początek głośniki genius 5000 (przykładowy link:
allegro.pl/item404620802_genius_ ... able_.html
oraz, jako że korzystam z laptopa, kartę dźwiękową:
pl.europe.creative.com/products/ ... =0&listby=
Pierwsze wrażenie po przesiadce ze zwykłych, starych "pierdziawek" i kilkuletniej, zwykłej "saundblasterce", znakomite. Zestawu używam do oglądania filmów (dvdripy jakieś lub lepszej jakości, w 5.1 oczywiście wszystko) oraz słuchania muzyki (już przerzucam się powoli na kompie z 128 na 320kbps mp3 + wiadomo jakieś płytki CD). Niestety wiadomo, noc nadchodzi a z nią problemy w postaci rodzinki.. Że ścisz, że głośno.. Dlatego postanowiłem kupić słuchawki. Tu zaczyna się mój problem, z którym przychodzę do Was - przymierzam się do zakupu senków HD 595. Nie wiem jednak czy jest sens je brać, czy ta moja karta dźwiękowa wykorzysta możliwości słuchawek chociaż w połowie.. Czy musiałbym dokupić np coś takiego - holdegron.fm.interia.pl/geneza.htm ; www.allegro.pl/search.php?string ... onal_rec=0
Ceny mnie przerażają troszkę.. Myślałem że jak kupię sobie dobre słuchawki i przyczepię do byle radia będzie super, a tu się okazuje, że trzeba to czy jeszcze tamto kupić :)

Moje pytanie - co byście mi polecili, co mam kupić do laptopa - jakie słuchawki i ewentualnie te wzmacniacze czy jeszcze może coś innego - by móc cieszyć się jakością dźwięków w granicy tak max 1000zł.
Proszę o możliwie szybką pomoc, jako że jestem jeszcze za granicą i zamierzam skorzystać z tutejszych cen na słuchawki - przykładowo za te 595 dałbym tu 400zł a nie 500 czy nawet 700.. [Te 1000zł na sprzęt to chodzi mi o ceny w Polsce, by koniec końców wyszło mi ok 700zł z tych zagraniczych cen].

Dziękuję Wam z góry za okazaną pomoc!

Pozdrawiam, Marcin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

prośba- co wybrać do 1000zł 2008/08/04 06:48 #256131

595... czemu nie. Może coś innego? Może Beyerdynamic 990, może coś z Grado(sr125), Ultrasone (proline 550), AKG... jak podłączysz "pod dziurkę" będzie ok. Natomiast bardzo ważnie jest żebyś wiedział, że takie słuchawki osiągną "pełnie swoich walorów" jak podłączysz je do dedykowanego wzmaka. Z holdegronem jest o tyle ciekawie, że możesz go pożyczyć do domu. Pożyczasz i sprawdzasz, czy słyszysz zmiany, czy nie. Jeśli nie- odsyłasz i cieszysz się zaoszczędzoną kasą

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

prośba- co wybrać do 1000zł 2008/08/10 16:19 #257708

Do laptopa ani żadnego innego komputera nie ma absolutnie sensu bezpośrednio do karty podłączać słuchawek zwłaszcza tej klasy co HD 595. Wzmacniacz słuchawkowy jest nieodzowny. Cena 300 paru złotych naprawdę nie jest wygórowana bo akurat Holdegron to najtańszy sensowny wzmacniacz jaki można mieć. Z reguły takie urządzenia kosztują powyżej 500 zł a najczęściej ok. 1000 zł. Ja korzystam jak na razie z wzmacniacza firmy PreSonus (wzmacniacz do studia nagraniowego) model HP4 wart ok. 400 zł i przy moich Beyerdynamic DT880 uważam, że to niezbędne minimum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator