HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Karta ze sprzętowym kodowaniem DST + cała reszta. 2008/05/17 19:29 #243664

Witam wszystkich.

W związku z planowaną modernizacją nagłośnienia na amplituner i kolumny wolnostojące zacząłem zastanawiać się nad zmianą karty muzycznej.
I znalazłem takie oto karty posiadające możliwość sprzętowego kodowania dźwięku do formatu DTS.

m.in

DTS

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta ze sprzętowym kodowaniem DST + cała reszta. 2008/05/18 11:00 #243727

Najpierw bym pomyslal o calyej reszcie i przeniosl pytanie do KD. Sprobowal na tej co masz a jak by nie pasilo to pomyslal o innej :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ampli sony,jamo s606 5.0,sub absolute D8,PC,projektor epson tw600,ekran 2.3m

Karta ze sprzętowym kodowaniem DST + cała reszta. 2008/05/18 22:40 #243832

Dzięki Ceed, ale wydaje mi się że trzeba właśnie wyjść od komputera - obecnie głównego centrum multimedialnego. Możliwości połączeń do amplitunera jest kilka ale jeżeli kodowanie DTS da aż taka przewagę, to dobrze by było zadziałać już teraz i nie pchać się z kosztami w przewody, itd. Chyba że obecnie przy stereo nie będę DTS potrzebował. Czym więcej czytam, tym bardziej głupieje:P

A pytania o kolumny do KD chyba nie będę przenosił, a przynajmniej jeszcze nie teraz, bo dyskusji o nich jest wiele a jeszcze nie wszystko przeczytałem:P
Ale do moich potrzeb obecnie zastanawiam się nad którymś z modeli Celestion F.. (łagodne), Dali Concept 6 (zrównoważone), Kef Q5 (dobra stereofonia), JBL z serii Northridge (dynamiczne, nie wiem czy nie za mocne), Whaterfade Diamond (muzykalne) itd... każda ma oczywiście zalety i wady i mam nadzieję, że doborem amplitunera da się co niektóre załagodzić lub wyostrzyć:)

Aha... do dyskusji o kartach dorzucam jeszcze model X-Meridian :)
www.auzentech.com/site/products/x-meridian.php

Nikt nie używa kodowania do DTS? :?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta ze sprzętowym kodowaniem DST + cała reszta. 2008/05/19 20:00 #243940

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

tomhusky napisał: daje aż taka przewagę dźwięku w stosunku do innych połączeń kompa z amplitunerem? Warto zmieniać kartę?

Trzeba by poszukać testów tychże kart. I nie chodzi o połączenie, a kodowanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Karta ze sprzętowym kodowaniem DST + cała reszta. 2008/05/21 00:21 #244163

Testów i opisów kart jak i każdego sprzętu wszędzie jest pełno, ale co po tym, skoro forum ma to do siebie iż można otrzymać ciekawe informacje i uwagi od użytkowników.

W takim razie spróbuje inaczej :)
Czy i jeżeli tak to jakie będą różnice przesyłając sygnał cyfrowym kablem optycznym z karty do amplitunera, rozważając osobno stereo i KD w przypadku kart:
-Prodigy HD2 (click1) ( przetwornik 24bit/192kHz, dynamika 120dB)
-X-Plosion 7.1 cinema (click2) (przetwornik 24bit/96kHz) ale dźwięk kodowany sprzętowo do DTS.
-X-fi Prelude 7.1 (click3) na papierze jest bezkonkurencyjna (cenowo również:P) ale czy będzie słychać różnice w stosunku do dwóch wyżej wymienionych?

Pozdrawiam.
Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta ze sprzętowym kodowaniem DST + cała reszta. 2008/05/21 10:53 #244189

Ja tez jak szukalem karty to sie zastanawialem nad tymi wymienionymi i wkoncu kupilem PRODIGY 7.1 HIFI i jestem zadowolony :)

A o kodowaniu ci nie powiem bo mam ampli do du.py :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ampli sony,jamo s606 5.0,sub absolute D8,PC,projektor epson tw600,ekran 2.3m
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator