HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki plik sciagac na Odtwarzacz CD 2008/04/18 22:53 #238909

  • Marcell_80
  • Marcell_80 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 457
tak sobie czytalem niektore tematy i zglupialem.
sciagam sobie np plyte CD z internetu ,bede nagrywal ja w nero(posiadam wtyczki do nagrywania wszystkich formatow)
sciagnela mi sie np. plyta w mp3 co wazy 90mb w nero wciskam NAGRAJ PLYTE AUDIO i ta plyta wazy juz np. 650 mb.
czy jest sen sciagac pliki FLAC,MPC i nagrywac je w nero? do odtwarzacza cd?
Bo np. plyta sciagana w z plikami mp3 (80MB) i ta sama plyta sciagana we FLACU (500MB) po wrzuceniu do NERO waza prawie tyle samo.
co radzicie koledzy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt: "Taki ładny,amerykańsky"

Jaki plik sciagac na Odtwarzacz CD 2008/04/18 22:57 #238911

KOMPRESJA. Tworząc płytę AUDIO liczy sie czas. Załóżmy, ze godzina muzyki w mp3 "waży" 80 MB a flac 500MB. Widzisz różnicę? Jeśli chcesz wypalać na cd najlepiej z plików bezstratnych. Będzie najlepsza jakość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki plik sciagac na Odtwarzacz CD 2008/04/20 09:54 #239218

tak jest sens dla tych co słyszą różnice w jakości pomiędzy FLAC a mp3

a jest duża ,, jeżeli słuchasz w domu na lepszym sprzęcie niż typu długopis z mp3 lub radio w aucie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki plik sciagac na Odtwarzacz CD 2008/04/20 12:26 #239253

Co do różnicy, to zależy od kodeka MP3. Przy 320kbps Fraunhofer nie potrafię znaleźć różnicy i to na słuchawkach. Natomiast te pliki MP3 krążące po necie, są robione najczęściej LAME, gdzie nawet przy bitrate 320 jest różnica powalająca, pewnie nawet na radyjku za parę złotych słyszalna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki plik sciagac na Odtwarzacz CD 2008/04/20 13:50 #239275

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Porównywanie jakości plików mp3 za pomocą bitrate nie jest do końca obiektywne. Zdarza się, że pliki z 128 kbps grają ładniej niż 192 kbps. Poza tym duże różnice brzmieniowe odnotowujemy również przy plikach kompresowanych z tym samym bitrate. Jedne brzmią w miarę wyrównanie, inne przytłumione, a jeszcze inne z wyostrzoną górą itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Jaki plik sciagac na Odtwarzacz CD 2008/04/20 16:11 #239332

nie ważne jaki jest kodek użyty do kodowania mp3, ważne jest że pewne harmoniczne w sygnale podczas kodowania do mp3 są upraszczane oraz pewne częstotliwości obcinane szczególnie górne , dlatego muzyka zapisana w mp3 np wokale i instrumenty są słabo odtwarzane, tak samo z głębią sceny jak i jej szerokości i lokalizacją dźwięków, mp3 gra bardziej płasko na małych słuchawkach i z przysłowiowym długopisem z mp3 czy w samochodzie ujdzie ale jak chce się posłuchać lepszej jakości to jednak lepiej FLAC , porównywałem FLAC i mp3 i tak jak pisałem wyżej w elektronicznej muzyce różnica jest mniejsza ale w przypadku wokali i instrumentalnej jest ogromna,


pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki plik sciagac na Odtwarzacz CD 2008/05/25 18:40 #244971

Zauważyłem to samo o czym pisze Nabu . Dlatego nie zwracam uwagi na bitrate. Poza tym daję głowę że 95% słuchaczy nie odróżni CD od dobrze brzmiącej Mp3.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Jaki plik sciagac na Odtwarzacz CD 2008/05/25 21:00 #245015

Jeśli pobieramy muzykę z internetu w celu nagrania jej na CD to najlepiej jeśli mamy do dyspozycji plik w jednym z formatów kompresji bezstratnej: FLAC, APE, WV.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator