HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

FLAC,MPC... 2008/04/14 20:40 #238171

  • Marcell_80
  • Marcell_80 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 457
witam!
sciagam sobie plyty w rozszerzeniu Flac i Mpc....
slyszalem ze to jest lepsza jakosc niz nawet 320kbs...
zainstalowalem wszystko teoretycznie co trzeba do swojego NERO 6

moglibyscie cos mi powiedziec o tych rozszerzeniach? np plyta ktora sciagam ma ponad 500MB!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt: "Taki ładny,amerykańsky"

FLAC,MPC... 2008/04/15 00:22 #238239

FLAC jest formatem bezstratnym-nie ma kompresji,muza zajmuje tyle samo co na normalnym dysku CD.


Moj problem polega na tym ze jak chce wypalic FLAC w Nero to nie moge,nawet wrzucic na liste wypalania sie nie da,cos mi wyskakuje "moze po zainstalowaniu wtyczek" Wydawalo mi sie ze mam pelna wersje nero?Narazie wypalam CD-ekstractator.Ktos wie jak sobie z tym poradzic?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

FLAC,MPC... 2008/04/15 07:20 #238253

  • Marcell_80
  • Marcell_80 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 457
to sobie zainstaluj :
www.cdrlab.pl/file_detale_1593.html

ja juz to mam ale czy dziala to ci nie powiem bo jeszcze sciagam plyty FLAC,MPC no ale wszyscy mowia ze po zainstalowaniu tej wtyki pliki bez problemu wskakuja na liste nagrywania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt: "Taki ładny,amerykańsky"

FLAC,MPC... 2008/04/16 17:50 #238488

flack nie jest wcale bezstratny.....

bo jesli by był - to płyta która waży 700MB z rozszerzeniem .flack powinna ważyć również 700MB a tymczasem waży 300/350MB

chcesz mieć naprawdę coś bezstratnego wybierz wav

Jak się wypala flack'a ??

tak samo jak mp3...


:wink:


Moje nero widzi te pliki tak samo wypala...

Problem może być w tym że niemasz zainstalowanych kodeków?
A jeśli możesz odtwarzać flack'a to również powinieneś go wypalić w nero... przynajmniej ja moge (posiadam NERO 7.0.12 ULTRA)

jeśli nadal nie możesz tego wypalić - zamień flack'a na wav np. mistrzowskim programem: dBpoweramp (darmowy - pobierzesz go tu: www.dbpoweramp.com/


masz tam też wszystkie możliwe kodeki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..

FLAC,MPC... 2008/04/16 21:10 #238544

Otóż FLAC jest jak najbardziej bezstratny! To tak jak z archiwum RAR, jest kompresowane ale bezstratnie, po konwersji WAV>FLAC>WAV pliki WAV są identyczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

FLAC,MPC... 2008/04/17 17:13 #238671

bolekro napisał: Otóż FLAC jest jak najbardziej bezstratny! To tak jak z archiwum RAR, jest kompresowane ale bezstratnie, po konwersji WAV>FLAC>WAV pliki WAV są identyczne.


to w takim razie w jakim celu mam opcje jakości skalowane do 8 przy wyborze flack'a?



skoro moge wybierać jakość kompresji - to wnioski nasuwają się same :wink:


gdy spakuje 100MB winrarem paczka będzie ważyła 98MB

Przy flacku mówimy o połowie źródłowej wagi...

Gdzie ta 2 połowa? i co z danymi w niej zapisanymi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..

FLAC,MPC... 2008/04/17 18:40 #238685

W rarze masz też możliwość wyboru kopmpresji. Im wyższa tym mniej będzie zajmować ale więcej czasu i mocy obliczeniowej będzie potrzebował komp do spakowania i odpakowania pliku.

Ale sama zawartość pozostaje taka sama przed i po.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.ploszaj.net.pl Fotograf ślubny Łódź

FLAC,MPC... 2008/04/17 18:45 #238686

TO BYŁ MÓJ SETNY POST.

Nie mogłem się powstrzymać.

A podałeś przykład że plik rar ma małą różnicę w rozmiarze. Nie kompresowałeś nigdy plików worda
:twisted: różnica jest kolosalna.

Faktycznie takie pliki jak jpeg czy mp3 już są same w sobie spakowane więc ich rozmiar różni się nieznacznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.ploszaj.net.pl Fotograf ślubny Łódź

FLAC,MPC... 2008/04/17 19:10 #238695

niektorzy niewiedza potrafia burzyc caly swiat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

analog >> digital

FLAC,MPC... 2008/04/17 22:05 #238724

outpt napisał: niektorzy niewiedza potrafia burzyc caly swiat.



to nadal nie dało odpowiedzi na pytanie w jakim celu mam 8 skalowe stopnie kompresji i które dane zostają pominięte aby z 700MB zrobić 350MB...

Skoro format bezstratny to zarówno przy kompresji level 0 (fast) i level 8 (best) dźwięk będzie identyczny?? panie output?


:lol:

z winrarem - fakt kompresując worda ilość bitów niewiele zmieni , tekst nadal będzie ten sam ale przy dźwięku :lol:

wikipedia napisał: Kompresja danych (ang. data compression) - polega na zmianie sposobu zapisu informacji tak, aby zmniejszyć redundancję i tym samym objętość zbioru. Innymi słowy chodzi o wyrażenie tego samego zestawu informacji, lecz za pomocą mniejszej liczby bitów.


Wiem że FLAC = Free Lossless Audio Codec - ale dla mnie to tylko nazwa dla testu zgrałem sobie jeden kawałek jako flac (level 0) , flac (level 8 ) oraz wav... Każde przy odtwarzaniu różni się brzmieniem na korzyść wav.
Oczywiście nie jest to różnica jak przy mp3 i wav ale jest...


Wykonaj sobie test , przekonaj się na własnej skórze i dopiero powiedz o tym "burzeniu świata"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..

FLAC,MPC... 2008/04/17 22:42 #238747

jest to format bezstratny. tlumaczyc prosciej sie nie da. plik spakowany zipem po rozpakowaniu posiada taka sama ilosc informacji i jest tym samym plikiem. tak samo dziala flac. dane sa skompresowane, stad potrzebujesz wtyczek zeby je odtworzyc.

dzwiek i plik worda w formie cyfrowej to to samo. 01 01 01 01 01 i nic wiecej, dla komputera to zwykle bity.

pytanie o stopien kompresji jest, przepraszam, glupie. po co kompresja po to zeby zajmowalo mniej miejsca.

jesli cie to ciekawei, zapraszam:

www.hydrogenaudio.org/forums/index.php
flac.sourceforge.net/

jak przeczytasz to bedziesz wiedzial. a jesli lepiej ci brzmi mp3 to co ja poradze. widzialem nie raz gosci ktorzy woleli basy z boomboxa od hajfi i co ja poradze, jeden zbiera znaczki drugi wykopuje miny, kazdemu wedle potrzeb.

i nie rozumiem czemu piszesz zebym zrobil sobie test. zalozyles ze nie zrobilem ? wiec jak rozmawiac...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

analog >> digital

FLAC,MPC... 2008/04/18 15:19 #238825

outpt napisał: a jesli lepiej ci brzmi mp3 to co ja poradze...


Nigdzie nie napisałem że mp3 brzmi lepiej od flac'a :wink: i nie wiem na jakiej podstawie mi to zarzucasz?

Może to siła sugestii - że porównując ten sam materiał zapisany jako flac (level 0 i 8 ) oraz WAV słyszałem różnice na korzyść wav'a , może rzeczywiście masz racje że flac to realny format bezstratny bez względu na to jaki stopień kompresji wybiorę - a być może jest zupełnie odwrotnie..

Nie zamierzam się spierać , bo to spór o przysłowiową "pietruszkę" - moje zdanie jest takie że jeśli chodzi o muzykę puszczaną z kompa , to w 100% ufam tylko jednemu formatowi - a jest nim WAV

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..

FLAC,MPC... 2008/04/18 17:07 #238838

Różnicę może słyszysz, ale to nie świadczy o jej obecności.
Na tym screenie masz obok wyboru kompresji napisane ALL ARE LOSSLESS.
Im większy stopień kompresji tym bardziej obciążany jest komp podczas odtwarzania jak i samej konwersji WAV>FLAC.
Jeśli nie wierzysz to zrób sobie próbę WAV do FLAC 1, WAV do FLAC 8. Później oba do WAV i programem do porównywania plików wyjdzie ci, że są IDENTYCZNE.
Gdzie się podziewają te bity? W ogromnym uproszczeniu np. jest ciąg binarny 010101010101 to można zapisać jako 6x01, i już zajmuje mniej miejsca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

FLAC,MPC... 2008/04/18 22:02 #238891

  • Marcell_80
  • Marcell_80 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 457

Marcell_80 napisał: to sobie zainstaluj :
www.cdrlab.pl/file_detale_1593.html

ja juz to mam ale czy dziala to ci nie powiem bo jeszcze sciagam plyty FLAC,MPC no ale wszyscy mowia ze po zainstalowaniu tej wtyki pliki bez problemu wskakuja na liste nagrywania.


plyty sciagnolem we Flacu,Mpc i z ta wtyczke ktora podalem w linku NERO nagrywa bez problemu.

znacie jakis strony fajne do emula?zagraniczne np?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt: "Taki ładny,amerykańsky"

FLAC,MPC... 2008/04/20 09:56 #239219

ja się posługuję tym
www.mininova.org/search/?search=flac

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator