HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 12:18 #236153

Witam , mam zamiar kupić karte muzyczną do kompa poniewaz od jakiegos tygodnia sa problemy z dzwiekiem , tzn niby wszystko chodzi ok , ale jednak ja slysze ze jest cos nie tak , w niektorych utworach chyrczy tak , nieslychac tego tak bardzo ale jednak mnie to denerwuje , zmienialem wszystko , kodeki , w winampie equalizerem chyba z 2 godziny sie bawilem , w WMP11 to samo w AIMP2 też , na kazdej konfiguracji chyrczy , wiec chyba cos jest z moja zintegrowana karta muzyczna , jako ze budżet mam do 70 zł , wiec jedynym wyborem jest to :

proline.pl/shop.php?prodid=SB+AUDIGY+SE+OEM

co mozecie powiedziec o tej karcie ?? warto ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 12:51 #236157

Podobno te karty (creative)maja panel i sterowniki do d.py wiec moze cos takiego Terratec Aureon 5.1 PCI.

A co do twojego problemu z integra, moze cos zrobiles tydzien temu i to wplynelo na nia, wiec najpierw poszukaj przyczym kombinowales :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ampli sony,jamo s606 5.0,sub absolute D8,PC,projektor epson tw600,ekran 2.3m
Ostatnia edycja: przez ceed.

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 12:58 #236158

Z twoich testów to ja nie mam pojęcia skąd ty wnioskujesz ze to akurat karta siadła :wink: sprawdziłbym najpierw kabel sygnałowy, głośniki, eq bym sobie darował, bo w przypadku kogoś kto z dźwiękiem nie ma doświadczenia to raczej wykastruje dźwięk niż go poprawi, na samym końcu podejrzewałbym dopiero kartę, bo ona raczej jak się psuje to masz głuchy telefon. zamiast winamp'a polecałbym foobar 2000, a stery odinstalować zrestartować system i dopiero wtedy zainstalować ponownie, instalacja nakładki sterowników nie naprawi błędu softu, jeżeli taki istnieje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 13:18 #236159

własnie po instalacji fooshitu czyli foobara to sie zrobilo ... a co do kodekow , to odinstalowalem , zresartowalem kompa , usunalem pliki .ax , zresartowalem , uzylem CCleaner , zresartowalem i zainstalowalem nowe ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 13:25 #236160

A w fooshitu combinowales cos?
Jak nie to spruboj go wywalic i zainstalowac jeszcze raz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ampli sony,jamo s606 5.0,sub absolute D8,PC,projektor epson tw600,ekran 2.3m

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 13:28 #236161

:D nie wiń foobara bo nie ma z tym nic wspólnego, nie ingeruje przecież w sterowniki, używam dwa lata i nie mam żadnych problemów, a wręcz przeciwnie. Powtarzam sprawdź/zmień kabel sygnałowy, wypnij-wepnij, mogło się coś poluzować, głośniki podepnij pod dvd, jak dalej będzie charczeć o możesz darować wymianę karty :)

ostatecznie przed wymianą karty przeinstaluj system, tańsze niż nawa karta a nuż pomoże ;) , spróbuj ściągnąć nowsze sterowniki karty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 13:43 #236163

formata robić napewno nie bede :] , wszystko sprawdzalem , kazdy wtyk wyciagalem i wkladalem , mam Creative p5800 glosniki jakby co :] , pod dvd nie mam jak bo jest w innym pokoju , a glosniki mam zainstalowane tak , ze trzeba by duzo roboty by je sciagac :] , a ta karte Terrateca to wogole kupic nie ma gdzie :] a zreszta jakas firma dziwna , nie znam jej wogole ... plyte glowna mam taka
www.microdirect.co.uk/(14286 )Asrock-ConRoeXFireE-SATA2-LGA775-motherboard.aspx
sterowniki realteka , ale na www.realtek.pl jest ich bardzo duzo i nie wiem za bardzo ktore pobrac ... ktora wersje ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 13:56 #236165

zapewne najnowszą, swój model możesz sprawdzić dokładnie w menadżerze urządzeń w windows, albo programem everest. Co zrobisz to już twoja broszka, nie ja mam problem z tym, Ale wiesz powiem Ci krótką piłkę, znam te głośniki, nie obraź sie ale to kompletna bucząca porażka, lepiej zdecydowanie zagrają z jakakolwiek kartą Ceative, nawet Creative live 5.1, bardzo stara lecz zdecydowanie lepiej niż z tym co masz na płycie albo pomysl nad Audigy 2

allegro.pl/item338072626_rewelac ... _eax_.html

choćby nad taką, szkoda człowieku nawet 70zł inwestować, a to jest dość dobra karta, i tak nie wykorzystasz jej potencjału na tych głośnikach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 14:11 #236167

ja bym wolał jednak nową , wiesz , do tej pory jakos elegancko mi graly , to mowisz ze ta za 65 to lipa ?? ta co dalem linka na poczatku ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 14:12 #236168

sterowniki realtek
Sproboj te, w wyszukiwarce na stronie www.realtek.pl/ wpisz "RTL8111B"i potem w downloads wybierz to samo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ampli sony,jamo s606 5.0,sub absolute D8,PC,projektor epson tw600,ekran 2.3m

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 14:49 #236173

Nie wiem, wiem natomiast że to sporo kasy jak na taki zestaw, co zrobisz to twoja sprawa i tak to jest bebechem, podziwiać tego nie będziesz tylko zamkniesz w puszkę i ma działać, zapewne różnica w jakości obu produktów jest niewielka a różnica w cenie dwukrotna, Audigy 2 znam więc możemy o niej pogadać, doskonale wiem jak grają twoje głośniki z kartą sb Live 5.1, natomiast teraz nie wiem dokładnie co i jak z tymi kartami jest, ale rewolucji tu zrobić na tym segmencie się nie da, musisz sam podjąć decyzję, ja za te 30zł wole kupić wyborową 0,7 :) i dobrze oblać zakup, a różnica będzie niewielka w dźwięku :)

dawno przestałem się już w to bawić, poszedłem w trochę innym kierunku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 14:52 #236174

fooshita ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

analog >> digital

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 14:54 #236175

outpt napisał: fooshita ?

to jest foobar dla poczatkujacych :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ampli sony,jamo s606 5.0,sub absolute D8,PC,projektor epson tw600,ekran 2.3m

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 15:00 #236176

tak myslalem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

analog >> digital

Karta muzyczna do PC 2008/04/04 15:16 #236180

to już nie wiem co robic :]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator