fbpx

HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: ape,flac, podział pliku

ape,flac, podział pliku 2008/03/29 11:06 #234069

• kolaski
  • kolaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Zabiera głos
  • Zabiera głos
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień Dobry Mili,

prosze wytłumaczcie mi po chłopsku o co idzie z tą bezstratnością, czym są te flac-ki,ape, ogg-i, czym sie różnią od wav-a. Dosytałem muzykę w takich formatach, żeby to odtwarzac w odtwarzaczu muszę konwertować na wav.

Mam jeszcze problem taki te pliki są duże...np. cała płyta w formie jednego pliku, czy mże znacie jakis prosty program by to podzielić na poszczególne fragmenty (utwory)

dzięki z góry za życzliwe podpowiedzi i wyjaśnienia

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

myślę więc jestem! hmmm...to dziwne, bo ja nie myślę, a... też jestem!

ape,flac, podział pliku 2008/03/29 11:36 #234075

• Konio
  • Konio Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ape i Flac to taki spakowany Wav. Jak rozpakujesz to nie tracisz nic.
Tak jakby jakiś plik spakować WinRarem (zajmuje mniej miejsca ale po rozpakowaniu jest taki sam)
Ogg to już format stratny choć lepszy jakościowo od mp3 (wyższy bitrate , inny sposób kompresji) Czyli coś obcina ,żeby mniej zajmował.
Jeśli masz pliki Flac/Ape w całości to powinien być do nich dołączony plik *.cue. Zawiera on informacje o czasie utworów (to taki indeks, w którym zapisano podział płyty)
Jeśli go masz a nie możesz odtworzyć płyty z podziałem na utwory, edytuj ten plik np w notatniku i w miejscu gdzie jest nazwa płyty wpisz dokładną nazwę pliku (flac/ape) i zwróc uwage na rozszerzenie. Najczęściej jest wpisane rozszerzenie "wav" i wystarczy zmienic na "ape" bądź "flac" i będzie działać.

A jako program do zabaw w konwersję flac,ape,wav,ogg do mp3, jak i do odsłuchiwania muzyki poldecam Foobara.
http://www.foobar2000.org/

http://www.weterani.tk [/size]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

ape,flac, podział pliku 2008/03/29 12:23 #234091

• kolaski
  • kolaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Zabiera głos
  • Zabiera głos
aaa! niestety innych plików (cue) nie ma. Dotychczas konwertowałem ape na wav i mogłem to nagrać i odtwarzac w tradycyjnym sprzecie..jest tylko takie ale że jest to forma jednego dużego pliku, bez podziału na posczególne utwory...co wtedy? jak to podzielic?

ape,flac, podział pliku 2008/03/29 12:45 #234096

• smykus
  • smykus Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end

kolaski napisał: aaa! niestety innych plików (cue) nie ma. Dotychczas konwertowałem ape na wav i mogłem to nagrać i odtwarzac w tradycyjnym sprzecie..jest tylko takie ale że jest to forma jednego dużego pliku, bez podziału na posczególne utwory...co wtedy? jak to podzielic?

Albo stworzysz plik cue, albo podzielisz plik recznie. Np nero wav editor,

ape,flac, podział pliku 2008/03/29 13:23 #234111

• kolaski
  • kolaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Zabiera głos
  • Zabiera głos
:shock: AJ AJ AJ cyba robie cos nie tak. znalazlem dołączone cue, wyedytowałem, tam gdzie jest file: faktycznie była nazwa pliku z wav na koncu...zmieniłem na flac...zapisałem zmiany w tym pliku tekstowym...i nic...dalej plik muzyczny niepodzielony..cos pomieszałem..powiedzcie dokładniej jak to sie robi...przeprasam za upierdliwość, ale dla mnie to trudne zagadnienia (wiek)..dziękuje Kolegom serdecznie

ape,flac, podział pliku 2008/03/29 13:27 #234114

• smykus
  • smykus Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end

kolaski napisał: :shock: AJ AJ AJ cyba robie cos nie tak. znalazlem dołączone cue, wyedytowałem, tam gdzie jest file: faktycznie była nazwa pliku z wav na koncu...zmieniłem na flac...zapisałem zmiany w tym pliku tekstowym...i nic...dalej plik muzyczny niepodzielony..cos pomieszałem..powiedzcie dokładniej jak to sie robi...przeprasam za upierdliwość, ale dla mnie to trudne zagadnienia (wiek)..dziękuje Kolegom serdecznie

Masz EACa? Jesli nie to sciagnij i zainstaluj. Jest tam zakladna NARZEDZIA/wypoalanie- edytor ukladu plyty (alt+W). Bierzesz plik/wczytaj arkusz dyrektyw. Odnajdujesz plik CUE i wypalasz plyte z "oddzielnymi" utworami

ape,flac, podział pliku 2008/03/29 13:32 #234120

• smykus
  • smykus Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
Albo jeszcze prosciej darmowy program BURRRN. Praktycznie sam wszystko zrobi. Jesli tylko masz pliki WAV i CUE

ape,flac, podział pliku 2008/03/29 13:50 #234134

• Konio
  • Konio Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Otrzymane podziękowania: 1

smykus_likas napisał: Albo jeszcze prosciej darmowy program BURRRN. Praktycznie sam wszystko zrobi. Jesli tylko masz pliki WAV i CUE

Ano Burrrn bardzo dobra rzecz.
Ściągnij bo banalny w obsłudze a załatwi co trzeba.

http://www.weterani.tk [/size]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

ape,flac, podział pliku 2008/03/29 19:08 #234289

• kolaski
  • kolaski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Zabiera głos
  • Zabiera głos
dziekuje Wam bardzo za rady....jutro biore sie do roboty

serdecznie pozdrawiam

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator