HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Grado SR60 a karty i wzmacniacze sluchawkowe 2008/03/27 20:26 #233655

Witam,

To moj pierwszy post na tym forum i wlasciwie to z powodu mojego drobnego dylematu postanowilem sie zarejestrowac.

Ostatnio kupilem sluchawki GRado Sr60 z mysla o sluchaniu muzyki i ogladaniu filmow na komputerze, chcialem kupowac juz sluchawki z tej odrobiny wyzszej polki. Nie pomyslalem jednak od poczatku, ze na standardowej karcie muzycznej wbudowanej w moja plyte glowna (msi k8n neo4 platinum) mija sie to wlasciwie z celem. Po szybkim tescie na komputerze u brata (ma sennheisery hd515 i karte x-fi soundblastera) roznica ogromna wniosek - kupuje karte :)

No itu zaczyna sie moj problem. Wiem ze niektore konfiguracje dziwekowe maja tendencje do "gryzienia sie", nie ukrywam, ze nie jestm specjalista i nie chcial bym kupic spzretu ograniczajacego moje nowe sluchawki badz wcale mu nie pomagajacego. Nie mam niestety porownania z innymi kartami muzycznymi. Wlsciwie procz podstawowej wiedzy, ze dobre sa e-mu audiotracki i maya i ze warto patrzec na wbudowany wzmacniacz sluchawkowy, nie wiem nic.

Prosze wiec o rade co ewentualnie sobie sprawic i za czym patrzec. Moze ktos ma wlasne doswiadcznia z tymi sluchawkami? Przedzial cenowy kart to 100-200zl, ale jezeli roznica jest naparwde duza moge zaplacic wiecej.

Z gory dziekuje
Vltr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Grado SR60 a karty i wzmacniacze sluchawkowe 2008/03/27 20:39 #233659

Miałem podobny dylemat ostatnio. Za 200 zł może być ciężko z kartą ze wzmacniaczem słuchawkowym.

Nie znam tych słuchawek ile mają Ohm?

Karty z wbudowanymi wzmacniaczami słuchawkowymi w rozsądnej cenie:
- ESI Maya 44 - ok 300zł używana (opinie ma że gra gorzej niż audiotraki)
- M-audio revolution 5.1 (chyba ten model)
- Audiotrak 7.1 HiFi ja kupiłem za 270 używkę
- Audiotrak HD2 350 zł nowa

Audiotrak HD2 ma przełącznik na słuchawki o wyższej impedancji, ale nie można w nim wymienić opampa od wyjścia słuchawkowego.

Natomiast w 7.1 HiFi można wymienić opampa od wyjścia słuchawkowego i dostosować do swoich upodobań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.ploszaj.net.pl Fotograf ślubny Łódź

Grado SR60 a karty i wzmacniacze sluchawkowe 2008/03/27 20:45 #233663

Własnie zobaczyłem co to za słuchawki. Mają 32 Ohm-y tak jak moje Philipsy więc chyba te karty nie powinny mieć problemu z napędzeniem tych słuchawek.

Ale brzydkie są jak noc :twisted:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.ploszaj.net.pl Fotograf ślubny Łódź
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator