HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Program do FLAC-ów 2008/03/27 22:23 #233731

Tak przy okazji. Nie pomyliliście dwóch pojęć?
Flac, to taki skompresowany plik wav. Więc najlepszy do faców jest program o nazwie flac :wink:
www.download.net.pl/5394/FLAC-for-Windows/

a czym zrobimy wavka z CD to inna sprawa. Ja używam EAC tylko rozpowszechniany z nim starszy program flac.exe podmieniłem nowszym z linku powyżej. Ale można równie dobrze wskazać odpowiednią ścieżkę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Dyplomata to człowiek, który dwa razy pomyśli zanim nic nie powie."
Mało pisz dużo czytaj, to fajnie będzie na forum.

Program do FLAC-ów 2008/03/29 11:01 #234067

flac.sourceforge.net/
tu jest sporo info, i są różne programy ciekawe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Program do FLAC-ów 2008/03/29 20:53 #234330

Patyk napisał:

kontrabass napisał: flack'a nie zapakujesz do mp3 :) podobnie jak obrazu płyty...

Strasznie jesteś wkurzający. :?
www.vedia.pl/3,specifications,produkty.php


a czym tak cię wkurzyłem - tym że mnie nie znasz czy tym że flacka nie zapakujesz do mp3?


vadia wskazana przez ciebie to nie jest mp3 :lol:

wikipedia napisał: Odtwarzacz MP3 to przenośne urządzenie służące do katalogowania i odsłuchiwania plików dźwiękowych. Nazwa odtwarzacz MP3 pochodzi od pierwotnego przeznaczenia urządzenia – odtwarzania plikow mp3

wikipedia napisał: FLAC (ang. Free Lossless Audio Codec) - format bezstratnej kompresji dźwięku z rodziny kodeków Ogg. Format ten jest rozwijany przez Xiph.Org Foundation, a jego wzorcowa implementacja jest Wolnym Oprogramowaniem.

W przeciwieństwie do stratnych kodeków dźwięku takich jak Vorbis, MP3 i AAC, kodek FLAC nie usuwa żadnych danych ze strumienia audio, dzięki czemu po dekompresji otrzymujemy dźwięk identyczny z pierwowzorem. Format FLAC jest obecnie obsługiwany przez większość oprogramowania służącego do edycji i odtwarzania dźwięku (czasami wymagana jest odpowiednia wtyczka).

29 stycznia 2003 Xiphophorus (obecnie Xiph.Org Foundation) przyjęła FLAC pod swój patronat. Są tam już m.in. Ogg Vorbis, Ogg Theora i Speex.


Zatem bliżej flac'kowi do ogg niż do mp3 - wiec użyj na nerwy "nerwosolu" ewentualnie przeczytaj toroche o tym o czym piszesz :lol:


Nerwosol znajdziesz tutaj: google.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator