HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/13 12:22 #228773

Co zrobić jak widzę, że nagrywarka Yamaha CRW-3200E ma problemy z odczytem/nagrywaniem płyt? Czy to już kres życia jej lasera (mam ją ponad 6 lat)? Otworzyłem ją do środka, ale wszystko tam było ultra czyste :?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/13 12:29 #228775

Możliwe że kres.

Spróbuj wgrać inny bios u mnie na LiTeon pomogło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.ploszaj.net.pl Fotograf ślubny Łódź

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/13 12:41 #228778

Dziękuję za radę! Wypróbuję ją jak wrócę do domu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/13 12:43 #228779

Sprobuj przeczyscic soczewke. Jesli to nic nie da mozna sprobowac pobawic sie laserem. Ale i tak pewnie trzeba bedzie ja wymienic

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/13 13:01 #228780

smykus_likas napisał: Sprobuj przeczyscic soczewke.


Już to robiłem, ale nie pomogło...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/13 13:11 #228781

Obawiam sie, ze to juz jej koniec. Trzeba kupic cos innego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/13 13:13 #228783

Oprócz nagrywarki Yamahy mam jeszcze nagrywarkę DVD NEC-a ND-3540A, więc na szczęście nic nie muszę kupować. Yamaha jest (była) świetna dźwiękowo i dlatego mi jej szkoda (NEC jest cienki pod tym względem). Podejrzewam, że tylko Yamaha CRW-F1, której niestety nie słuchałem, może być od niej lepsza. W przeszłości sporo nagrywarek komputerowych przetestowałem właśnie pod kątem dźwięku, więc wiem, co piszę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/13 13:16 #228784

wulkan napisał: Oprócz nagrywarki Yamahy mam jeszcze nagrywarkę DVD NEC-a ND-3540A, więc na szczęście nic nie muszę kupować. Yamaha jest (była) świetna dźwiękowo i dlatego mi jej szkoda (NEC jest cienki pod tym względem). Podejrzewam, że tylko Yamaha CRW-F1, której niestety nie słuchałem, może być od niej lepsza. W przeszłości sporo nagrywarek komputerowych przetestowałem właśnie pod kątem dźwięku, więc wiem, co piszę.


Bawilem sie sporo plextorami i obok yamahy byly to najlepsze nagrywarki jesli chodzi o audio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/13 13:43 #228786

Pozwolę się nie zgodzić z Tobą. Miałem Plextora PlexWriter 24/10/40A. Niestety dźwiękowo była zdecydowanie najgorsza z tych, które miałem. Oddałem ją do sklepu po kilku tygodniach (miałem wówczas zaprzyjaźniony sklep komputerowy i mogłem się pobawić przed zakupem). Szkliste wysokie tony, środek z wyraźną emfazą, twardy bas. Tragedia. O zgrozo- przypomniały mi się czasy odtwarzacza CD Sony CDP-991...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/14 11:13 #228968

Niestety ponowne wgranie tego samego biosu nie pomogło :(
Próbowałem też wgrać starszy bios, a później na niego ponownie nowszy, ale też nic to nie dało :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/14 11:30 #228970

Co teraz? Kupujesz cos nowego czy zostajesz tylko z NECiem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/14 11:36 #228972

Zostaję tylko z NEC-iem, bo i tak co oryginalna płyta audio to oryginalna... :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/14 11:44 #228973

wulkan napisał: Zostaję tylko z NEC-iem, bo i tak co oryginalna płyta audio to oryginalna... :wink:


Co prawda to prawda. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/15 18:50 #229414

Zaraz, zaraz.
Rozumiem, że słyszycie różnicę dźwiękową w nagranych płytach pomiędzy nagrywarkami jakich do wypalenia płyt użyto? (pomijam kwestie prędkości nagrywania itp. Mamy ten sam soft, te same parametry nagrywania i inaczej słychać potem Yamahę, plaxtora, NECa czy LG ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Dyplomata to człowiek, który dwa razy pomyśli zanim nic nie powie."
Mało pisz dużo czytaj, to fajnie będzie na forum.

Reanimacja nagrywarki komputerowej 2008/03/17 08:39 #229963

Słuchałem, testowałem, porównywałem różne płyty i nagrywarki. Muszę stwierdzić, że najbliższa ideałowi okazała się płyta TDK CD-RXG for Audio (obecnie jej odpowiednikiem jest TDK CD-R Audio; naturalnie z tych przystępnych cenowo. W Media Markt kosztuje ona 3 zł). Pozostałe płyty to m.in. Fuji CD-R Pro for Audio, EMTEC CD-R Maxima Audio, Verbatim CD-R Audio i CD-R Samsung for Audio. Płyty powyżej 10 zł pomijałem, bo przecież nie ma sensu inwestować w coś takiego i od razu lepiej kupić oryginał. Jeśli zaś chodzi o nagrywarki, to były one wcześniej odpowiednio wygrzane (wypaliłem po kilka płyt na każdej z nich), a po tym okresie przygotowawczym, wypalałem płytę, którą porównywałem i odsłuchiwałem na ówczesnym odtwarzaczu Sony SCD-555ES. W zupełności wystarczył on do wykazania różnic pomiędzy płytami i nagrywarkami. Z płyt najlepsza okazała się wspomniana TDK, a z nagrywarek Yamaha CRW-3200E. Do dziś żałuję, że nie miałem styczności z Yamaha CRW-F1, no ale trudno się mówi…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator