HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Mass storage na muzyke 2008/03/11 22:24 #228504

Hej

Co do flac to racja. Mozna 2x wiecej przechowac a utrata jakosci 0%.

Pierwszy serwer za bardzo przekombinowany jak dla mnie. W sumie to PC jakies i to w za duzej obudowie. Chce po prostu postawic kawalek takiej pamieci masowej na amplitunerze i juz.

Za to drugi pomysl z xboxem jest bardzo ciekawy. Bede musial sie tym zainteresowac.
Nie mialem do czynienia z xbox, ale czy tam aby nie ma huczacych wiatrakow? Chociaz teoretycznie mozna je wymienic na jakies praktycznie bezglosne. Bo mi chodzil po glowie pomysl kupiena laptopa bez wentylatorow i podpiecie do niego dysku.

Aha i jeszcze 1. Czy do takiego xbox da rade podpiac dysk 750GB i wieksze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mass storage na muzyke 2008/03/12 08:44 #228532

wentylatory w xboxie chodzą głośniej jak jest mocniej proc obciążony, natomiast w muzyce raczej powinno być cicho, co do dysków to niestety ale 250GB ata to maks co można włożyć, ale to jest dużo jak na same archiwum FLAC a zawsze szybko po sieci można je zaatualizować, co do podpięcia do wzmaka do najlepiej po optycznym przez jakiś DAC bo xbox ma słaby DAC wbudowany

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mass storage na muzyke 2008/04/12 19:48 #237871

z punktu widzenia audiofilskiego - taki flaczek czy wav chcac niechcac traci jakosc bo zazwyczaj źródłowe cd podaje napęd za 80/120 zł :lol:


ale kogo to obchodzi... :wink:

od dawna komp służy mi jako media center...

do muzyki wystarczy w zupełności Pentium D jakiś tani asrock 1 gb ramu oraz dobra dźwiekówka - ja posiadam e-mu 404 i w zupełności wystarcza (380/400zł)...

co do chłodzenia komu przeszkadza wiatraczek na procesorze i zasilaczu - w momencie gdy nasze kolumny mają po 89/92 db i więcej :lol:


całość schowałem w obudowie przypominającej klocek hifi



i niestety w całym tym zestawie jest to najdroższy gadżet :)

U mnie natomiast jest inny problem - całe hifi czyli amplituner dvd i komp mam w jednym miejscu a telewizor w drugim końcu pokoju..

podłączenie dvd z TV dobrym eurozłączem (15 m - długości ) to czasochłonna i kosztowna zabawa...

następny problem jest taki że odsłuch mam ustawiony dokładnie na kanapę a ta jest też jakąś odległość od systemu... wiec "żonglowanie" utworami odpada.....

czytałem coś o pilotach do PC-ta - ale jak działają i jakie mają funkcje nie mam pojęcia - może ma ktoś takiego pilota i naszkicuje mi co i jak..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..

Mass storage na muzyke 2008/04/13 12:19 #237950

Wlasnie o to mi chodzi:) Wpadlem na ten sam pomysl z plyta glowna VIA EPIA. Niestety plyte trzeba zasilic, a zasilacz bez wentylatora... ciezko dostac, chociaz mozna dostac naprawde ciche. Do tego dysk i myslalem nad karta dzwiekowa + planowalem zrobic sobie ladna obudowe drewniana. To cacko (koszt okolo 1300zl - nie potrzebuje bardzo duzego dysku, nadal nie wiem jaka karta muzyczna) podpinam dalej do wzmacniacza i pozniej kolumny.
W kwestii sterowania natomiast widze to inaczej:) "Skrzyneczke" podpinam kablem sieciowym do rutera z acces pointem WiFi, odpalam w moim Palmtopie zdalny pulpit (przez WiFi) i loguje sie normalnie na "skrzyneczke":) Mam teraz multimedialny pilot do sterowania muzyka jakosc niemalze CD:)

W praktyce:
Przychodze do domu, ide do kuchni zrobic sobie tosta, przeszukuje w miedzyczasie playliste z palmtopa, wybieram to czego chce i ide z tostem do pokoju z ktorego juz plynie moja ulubiona muzyka. Bez szukania, grzebania, przewracania, czyszczenia plyt:]

Mam dwa pytania:
1. Czy jezeli na tej plycie VUA EPIA jest cyfrowe wyjscie to oznacza to z definicji ze wysle mi bezstratnie sygnal? Moze inaczej:) -> czy jest roznica w wyslanym sygnale droga cyfrowa z karty muzycznej z 500zl a z wbudowanej?
2. Naprowadzcie mnie czy dobrze pojmuje rozwiazanie z xBoxem:

Kupuje uzywanego xBoxa + dysk twardy w nim montuje. Instaluje xbmc + zakup pilota. To podpinam cyfrowym kablem do wzmacniacza (tylko nie ma wzmacniaczy stereo z wejsciem cyfrowym... co z tym zrobic?) i dalej kolumny. Jakosc z takiego xBoxa bedzie naprawde taka dobra? Oczywiscie zakladajac FLAC czy Wav:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mass storage na muzyke 2008/04/13 13:15 #237963

Do kontrabass

Mam podobne budlo jak ty, masz chyba w nim wyswietlacz VFD do niego normalnie jest pilot "imon", ja razem z pudlem dostalem pilota ale jeszcze tego nie instalowalem.
www.homemedia.fr/tests-guides/10 ... ter-0.html

i piloty
www.erenumerique.fr/telecommande ... 990-1.html


Jeszcze masz inne wyjscie zeby kontrolowac PC z kanapy to klawiatura
Np tu sa przyklady klawiatur

www.maisondunumerique.com/Page1- ... iques.html


Sorry ale wszystko po francusku :?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ampli sony,jamo s606 5.0,sub absolute D8,PC,projektor epson tw600,ekran 2.3m

Mass storage na muzyke 2008/04/13 16:20 #237977

Obudowe nabyłem po dość atrakcyjnej cenie na giełdzie komputerowej w Warszawie za klubem STODOŁA...

no i niestety nie mam pilota , również była bez zasilacza , ale dlatego 900zł zamieniło się na 500..

Co do Klawiatur - to posiadam taką , ale aby z kanapy zobaczyć nazwy utworów , musiał bym zaopatrzyć się w .... lornetkę :lol:


Wynalazłem natomiast takie cuś:
opis :

www.frazpc.pl/artykuly/193/Pilot/do/PC/PC/Mak

zakup : za niecałe 80zł


www.yansat.pl/index.php/95/135/218




Sprawa nabierze rumieńców gdy stare pudełko 29 cali zamnienie na coś plazmowego czy lcd..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator