HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/02/28 23:04 #225828

Chciałbym wyposażyć mojego laptopa hp pavilion (który jak pisze producent ma „zintegrowana 16-bitowa karta dźwiękowa zgodna z 3D Sound Blaster Pro”) w słuchawki, które w pełni wykorzystają znikome możliwości tego sprzętu. O ile to możliwe wolałbym uniknąć kupowania zewnętrznej karty dźwiękowej, jak i przepłacania za słuchawki, których i tak laptop nie będzie w stanie „pociągnąć”.

Słucham zróżnicowanej muzyki od rocku po jazz, a czasami i muzykę klasyczną, więc słuchawki powinny mieć dość uniwersalne spektrum zastosowań.

Przekopałem wiele topików, ale ciągle trudno mi wyselekcjonować słuchawki, które dobrze się spiszą przy tak słabej karcie (zdaje się, że niska impedancja to jeszcze nie wszystko...)

Myślałem o:
1. Phlips SHP8900
2. SENNHEISER HD 215
3. BEYERDYNAMIC DTX 900

Nie wiem jednak czy sprawdzą się z laptopem i czy obędzie się bez zewnętrznej karty?
Może używał ich ktoś w takich okolicznościach, albo może polecić coś innego...?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kobieta też może programować,
...dlatego wymyślono pralkę.

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/02/29 09:55 #225911

Mam właśnie takiego laptopa i powiem tak,
ostatnio przeszło przez moje ręce sporo różnych słuchawek takie jak beyerdynamic dt150,880,hd555,hd465,akg701,denon ahd2000 te 2 ostatnie modele zostały u mnie,najlepiej przy laptopie graja właśnie denony,zresztą wszędzie najlepiej zagrały:) Porażką przy takiej słabej karcie okazały się akg701,ale zostawiłem je bo dobrze graja mi przy sony cdp 50es.
Denony to naprawdę kawał dobrego sprzętu-mocno uniwersalnego,graja z prawdziwym zyciem !!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/02/29 10:33 #225919

Mój błąd- nie wspomniałem nic o limicie cenowym bo założyłem, że nie wynajdziecie nic co mnie przerazi :shock: . vide dziękuje za odpowiedź, problem polega jednak na tym, że u mnie te słuchawki będą stosowanie przede wszystkim, a prawie tylko z laptopem, dlatego nie wiem czy jest sens wydawania na nie powyżej 1000zł. Wolałbym zejść poniżej 400zł. Gdybym zdecydował się jednak wydać równowartość tych Denon-ów, to chyba lepszym wejściem byłoby dokupienie solidnej zewnętrznej karty dźwiękowej (chociażby E-MU 0202) i słuchawek z troszkę niższej półki ...tak przynajmniej myślę ale kompetentny w tej dziedzinie nie jestem więc mogę się mylić ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kobieta też może programować,
...dlatego wymyślono pralkę.

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/02/29 15:27 #225971

Beyery Dtx900 i Sennki HD215 - OK. Na temat Philipsów nie wypowiadam się - nie znam.
Możesz jeszcze posłuchać tańszych DTX700 lub trochę przekraczających budżet DT440, a także Koss UR40.

Oczywiście posłuchasz przed zakupem ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/02/29 15:55 #225978

Posłucham obligatoryjnie. Jednak tylko w sklepie, nie bedę miał możliwości raczej przesłuchać ich na komuperze. Choć wlaściwie można by go wziąść z sobą do sklepu, ciekawe czy bardzo się zdziwią... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kobieta też może programować,
...dlatego wymyślono pralkę.

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/02/29 16:06 #225992

Zdziwieniem sprzedawców się nie przejmuj. Masz do wydania kilka stówek i będzie głupio jak zostawisz je w kasie i wyniesiesz ze sklepu bubla.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/02/29 17:24 #226003

Ja bym ci polecił Sennheiser HD515.Dobrze zbalansowane.Cena 300-350 zł
.Nie ma sensu kupować jakiś świetnych słuchawek do zintegrowanej dźwiękówki.Na prawde wielkiej różnicy w dzwięku nie usłyszysz bo liczy się głównie źródło.Sam bawiłem się w laptop + integra + słuchawki i zaowocowało to wyłącznie kupnem zewnętrznej karty muzycznej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/02/29 18:22 #226015

Ja mam Philipsy shp8900 i grają one na SB Live 5.1 narazie. No i ta karta całkiem nieźle sobie z nimi radzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.ploszaj.net.pl Fotograf ślubny Łódź

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/02/29 18:37 #226018

Pewnie też skończę z zewnętrzną kartą... Odstrasza mnie to, że im więcej się takich rzeczy podłącza do laptopa tym mniej mobilny się staje, zawsze gdy zabiera się go z domu trzeba bawić się w odłączanie kabelków. Z drugiej strony dużo dobrego przeczytałem o kartach typu E-MU 0202 lub 0404, zaczynają mnie coraz bardziej korcić. Rozumiem ,że wtedy różnica będzie już dosadnie odczuwalna?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kobieta też może programować,
...dlatego wymyślono pralkę.

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/02/29 18:43 #226020

ja mam AKG K26p rewelacyjne małe słuchawki z dużymi przetwornikami,
polecam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/03/03 16:47 #226667

A może ma ktoś jakieś doświadczenia z kartą E-MU 0202 lub 0404 podłączoną do komputera? Chodzi mi o poprawę jakości odsłuchu muzyki, nagrywanie raczej mnie nie interesuje na razie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kobieta też może programować,
...dlatego wymyślono pralkę.

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/03/03 19:36 #226701

dołączam się do pytania ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/03/03 21:52 #226761

oj Mikson tylo nie K26p, bo te sluchakwi sa fatalne, jsli juz to K81dj ale te sa koszmarnie niewygodne. Polecam jednak dolozyc i kupic pancerne Bayerdynamic ( DT770 czy 990Pro)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

meloman

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/03/03 23:45 #226778

uważam że k26p w tej cenie grają najlepiej, mają duże przetworniki są bardzo dynamiczne i nieźle grają, fakt nie wyglądają na takie ale polecam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobre słuchawki na mizernej karcie dźwiękowej (laptop) 2008/03/04 09:01 #226821

uważam że k26p w tej cenie grają najlepiej, mają duże przetworniki są bardzo dynamiczne i nieźle grają, fakt nie wyglądają na takie ale polecam


mialem je z pol roku , jak Ci sie podobaja to ok ale duzo lepsze za podobna cene sa Kossy porta Pri, nie mowiac juz o iGrado czy AKg K81dj ( model wyzej i duzo lepiej brzmiacy), k26p to zamulacze z wielkim basem, da sie je dostosowac EQ ale to juz nie to samo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

meloman
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator