HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Prosze o pomoc (wzmacniacz-komputer) 2008/02/20 22:43 #223602

Witam. Mam taki problem. Podłączyłem wzmacniacz (sony TA-F530ES) do komputera kablem mały jack-2xCZINCZ. Włączam komputer następnie włączam wzmacniacz i pojawia się kontrolka że jest prąd (czerwona dioda) która po kilku sekundach powinna perzejść w zieloną diode (sprzęt gotowy do użycia). Jednak zapala się zielona dioda następuje PSTRYK i powrót do czerwonej diody. Co to oznacza? Koniec wzmacniacza? Małego jacka podłączyłem do (zielonego) wyjścia na karcie dźwiękowej. Na innych wyjściach zupełnie nic sie nie dzieje. karta to Prodigy 7.1HiFi. Prosze o pomoc. Nie mam tunera ani Cd więc nie moge nawet przetestować czy te by działały. Kabel to kabel firmowy MRS kupiony w sklepie, żadna samoróbka, biały czincz w białym gniazdku czerwony w czerwonym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosze o pomoc (wzmacniacz-komputer) 2008/02/20 23:43 #223620

A czy wzmacniacz zachowuje się tak samo kiedy kabel nie jest podłączony ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosze o pomoc (wzmacniacz-komputer) 2008/02/20 23:47 #223621

Dziwne

Ja mam tez prodigy i sony

moze gdziej jest spiecie

Wiec z zielonego wyjscia podpiete masz do ampli na front left/right tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ampli sony,jamo s606 5.0,sub absolute D8,PC,projektor epson tw600,ekran 2.3m

Prosze o pomoc (wzmacniacz-komputer) 2008/02/21 00:57 #223641

Karta ustawiona na : stereo speakers. Kable do kolumn procable czerwony do czerwonego wejścia, niebieski do czarnego wejścia. Na słuchawkach z zielonego wyjścia w karcie słysze dźwięk. Wyciągam słuchawki wkładam jacka od wzmacniacza włączam wzmacniacz i jest sekunda dźwięku po czym PSTRYK i cisza pojawia się czerwona dioda. Zmieniam ustawienia podłączam w inne wyjścia i nic wciąż to samo.
Podłączyłem przez ten sam kabel komórke i puściłem mp3 dźwięk był sekunde i pstryk znika powrót do czerwonej diody..... Załamka ręce mi opadają.

Jak nie ma podłączonego kabla to nie ma źródła dźwięku i sie nie wyłącza jest w gotowości (zielona dioda)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosze o pomoc (wzmacniacz-komputer) 2008/02/21 10:50 #223680

No to problem mysle ze jest z ampli

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ampli sony,jamo s606 5.0,sub absolute D8,PC,projektor epson tw600,ekran 2.3m

Prosze o pomoc (wzmacniacz-komputer) 2008/02/21 10:55 #223684

A podlacz sam kabel bez wpinania do kompa i sprawdz co sie dzieje.
Sprawdz podlaczenie pod inne gniazdo w ampli.
Pozycz gdzies inny kabel i sprawdz co sie dzieje.
Pozycz cd/tuner i podlacz do ampli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosze o pomoc (wzmacniacz-komputer) 2008/02/21 16:10 #223736

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

aruś napisał: Podłączyłem przez ten sam kabel komórke i puściłem mp3 dźwięk był sekunde i pstryk znika powrót do czerwonej diody..... Załamka ręce mi opadają.

Jak nie ma podłączonego kabla to nie ma źródła dźwięku i sie nie wyłącza jest w gotowości (zielona dioda)

Być może ampli wyłącza się po podaniu mu sygnału (dziwne). Podłącz go pod wyjście karty muzycznej (jak dotychczas) i wyłącz aplikację odtwarzającą dźwięk lub przynajmniej ustaw głośność na minimum.

Sam kabel nie powinien być przyczyną usterki amplitunera, bo to jest wejście, a nie wyjście wzmacniacza mocy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Prosze o pomoc (wzmacniacz-komputer) 2008/02/21 16:18 #223738

nabuchonodozor napisał:

aruś napisał: Podłączyłem przez ten sam kabel komórke i puściłem mp3 dźwięk był sekunde i pstryk znika powrót do czerwonej diody..... Załamka ręce mi opadają.

Jak nie ma podłączonego kabla to nie ma źródła dźwięku i sie nie wyłącza jest w gotowości (zielona dioda)

Być może ampli wyłącza się po podaniu mu sygnału (dziwne). Podłącz go pod wyjście karty muzycznej (jak dotychczas) i wyłącz aplikację odtwarzającą dźwięk lub przynajmniej ustaw głośność na minimum.

Sam kabel nie powinien być przyczyną usterki amplitunera, bo to jest wejście, a nie wyjście wzmacniacza mocy.


Napisal, ze podlaczal empetrojke i bylo to samo, to nie wina kompa. A moze jakies wejscie w ampli mu sie chrzani?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosze o pomoc (wzmacniacz-komputer) 2008/02/21 16:30 #223741

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

smykus_likas napisał:

nabuchonodozor napisał:

aruś napisał: Podłączyłem przez ten sam kabel komórke i puściłem mp3 dźwięk był sekunde i pstryk znika powrót do czerwonej diody..... Załamka ręce mi opadają.

Jak nie ma podłączonego kabla to nie ma źródła dźwięku i sie nie wyłącza jest w gotowości (zielona dioda)

Być może ampli wyłącza się po podaniu mu sygnału (dziwne). Podłącz go pod wyjście karty muzycznej (jak dotychczas) i wyłącz aplikację odtwarzającą dźwięk lub przynajmniej ustaw głośność na minimum.

Sam kabel nie powinien być przyczyną usterki amplitunera, bo to jest wejście, a nie wyjście wzmacniacza mocy.


Napisal, ze podlaczal empetrojke i bylo to samo, to nie wina kompa. A moze jakies wejscie w ampli mu sie chrzani?

Zasugerowałem, że to wina ampli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Prosze o pomoc (wzmacniacz-komputer) 2008/02/21 16:49 #223747

A ja bym stawiał na obwody zabezpieczające ampli. Być może masz zwarcie na wyjściu na jedną kolumnę. Sprawdź czy przez tę sekundę grania grają oba kanały czy tylko jeden. Jeśli oba - to czy z tą samą głośnością.

Sprawdź jeszcze inny wariant: włącz wzmacniacz i jak sobie pochodzi kilkanaście sekund podłącz kabel chinch zostawiając z drugiej strony minijacka niepodłączonego. Po kilku sekundach podłącz do karty dźwiękowej. Jak nadal będzie ok, to po kilku sekundach puść muzę z kompa. Moment w którym ampli wysiada będzie bardzo pomocny w określeniu co może być nie tak.

Pzdr,
Asiki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Myryad Z110 → Nordost Enchantress → Myryad MP100 → Albedo Flat One → Myryad MA360 → Belden H1000 + Monster XPHP → Monitor Audio GS20
Myryad Z130 → Sonic Link Red ──────↗

Prosze o pomoc (wzmacniacz-komputer) 2008/02/21 16:51 #223749

Królestwo za edycję.... :?
Przeprowadź tą samą procedurę po odłączeniu kabli głośnikowych od ampli (odłącz kable od strony ampli a nie kolumn).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Myryad Z110 → Nordost Enchantress → Myryad MP100 → Albedo Flat One → Myryad MA360 → Belden H1000 + Monster XPHP → Monitor Audio GS20
Myryad Z130 → Sonic Link Red ──────↗
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator