HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/15 21:12 #211851

Witam wszystkich userów forum, pisze moj pierwszy temat. Otóż chciałbym zainwestowac nieco w audio do komputera. Nie wiem czy lepszym rozwiazaniem bedzie kupienie dwóch dosć dobrych kolumn czy mocno srednich głosnikow 5.1 . Poza tym jaki wzmacniacz bedzie do takiego zestawu potrzebny? Moc nie jest dla mnie najważniejsza, chcuiałbym uzysac możliwie czysty dzwiek. Prosze o wszelkie porady;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/15 21:35 #211879

A jak karta w kompie? Czy tez do kupienia? Jak duze pomieszczenie? Jaka muzyka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/15 21:39 #211881

po pierwsze co nazywasz "dosc dobrymi kolumnami"? poza tym jaki masz budzet? bo to dosc mocno zawezi pole poszukiwan. Poza tym czy jako zrodlo ma byc tylko komp a w zwiazku z tym pliki mp3 czy masz zamiar puszczac to z CD komputerowego z oryginalow, ewentualnie pliki formatu .flac, .ape badz inne bezstratne?

A teraz troszke podpowiedzi: jesli masz zamiar puszczac mp3 nie chce Cie rozczarowac ale mozesz sie przejechac na jakosci
Jesli masz oryginalne plyty, pomysl nad CD.

to tyle poki nam nie powiesz wiecej nie ebdziemy wstanie pomoc ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A.Einsten

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/15 21:46 #211888

konar napisał: po pierwsze co nazywasz "dosc dobrymi kolumnami"? poza tym jaki masz budzet? bo to dosc mocno zawezi pole poszukiwan. Poza tym czy jako zrodlo ma byc tylko komp a w zwiazku z tym pliki mp3 czy masz zamiar puszczac to z CD komputerowego z oryginalow, ewentualnie pliki formatu .flac, .ape badz inne bezstratne?

A teraz troszke podpowiedzi: jesli masz zamiar puszczac mp3 nie chce Cie rozczarowac ale mozesz sie przejechac na jakosci
Jesli masz oryginalne plyty, pomysl nad CD.

to tyle poki nam nie powiesz wiecej nie ebdziemy wstanie pomoc ;)


Konar, w tytule: 1000 zl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/15 21:49 #211891

smykus_likas napisał:
Konar, w tytule: 1000 zl


no wlasnie gdzies mi to umknelo choc wiedzialem ze cena gdzies sie przewinela :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A.Einsten

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/15 22:11 #211900

Dziękuje za odpowiedzi

Tak, karta muzyczna będzie potrzebna potrzeba, pomieszczenie

wys: 254 , sz: 394 dł: 384

komputer stoi centralnie naprzeciwko okna(nie wie czy to ma znaczenie a lewym dolnym rogu pomieszczenia są drzwi.

budzet to 1000 plus minus

muzyke słucham przede wszystkim w mp3, jednak flac również sie zdarza. Komp do gier wiec być moze jakis zestaw 5.1 choc niekoniecznie. Do tego rap (wiec bass musi byc dobry) i pop (czasem techno)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/15 22:28 #211908

Widze dwa wyjscia

Albo kupujesz cos takiego
www.allegro.pl/item298093919_now ... oclaw.html

I do tego np
www.allegro.pl/item292497757_sb_ ... romo_.html

I w gierkach bedzie czad, mp3 tez ok. Basu nie zabraknie

To pierwsza opcja

Teraz nr 2

Karta dzwiekowa
www.allegro.pl/item294506323_sou ... ed_hd.html

Do tego wzmak np taki

www.allegro.pl/item294181668_nad ... ecam_.html

i kolumny

np
www.allegro.pl/item291534376_hec ... 11_31.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/15 22:34 #211909

opcja nr 2 daje wg mnie większe możliwości. Czy jakbym chcioał w przyszłości dokupić 3 głosnieki zrobiłoby sie z tego 5.1 ? Ta karta muzyczna jest dość droga, ale w zestawie nr 1 nie zamierzam oszczędzaci jestem skłony dorzucic 200-300 zł do 1000. Ten zestaw ma tylko 3 głosnieki? jak z tego zrobic 5.1?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/15 22:35 #211910

Przepraszam że post pod postem ale nie moge znalezc opcji edytuj. Takie pytanie, czy próbkowanie 92 i 192 ma duze znaczenie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/15 22:58 #211913

ten wzmak jest tylko stereo co znaczy 2 glosniki. Musialbys wziac jakis amplituner kina domowego, badz bawic sie jak ja kiedys czyli na prod wzmak na tyl drugi wzmak lub wieza.

Rozwiazanie ze stereo to super sprawa i jesli sie wciagniesz olejesc 5.1. W sensie 5.1 jest fajne ale to jest do gier kina, jesli w wiekszosci grasz lub ogladasz biez logitecha. Jesli planujesz wyrosnac z gier a filmy bedziesz ogladac sporadycznie to polecam stereo. Poza tym na dobrym stereo filmy tez ladnie brzmia - wiem bo sam tak mam ;) Co do mp3 to nie chce Cie rozczarowac ale jakosc tego jest masakryczna i moze sie okazac ze nie bedziesz chcial sluchac mp3 bo nie bedzie Ci sie podobac czyli koljny argument za stereo a mianowicie jakosc bo ze stereo wykrzesasz jakosc a z gloniczkow 5.1 nie za bardzo.

Bas - domyslam sie ze jestes osba mloda (nie zebym byl dziadkiem, poza tym nie bierze tego jako przytyk ;) ) wiec bas i wy*eb jest najwaznijeszy dla Ciebie ale jakzaczniesz sluchac dobrej muzy na dobrym sprzecie wyrosniesz i z tego i bedzie sie liczyc jakosc nagrania i odkrywanie nowych dziwkow w dobrze znanej melodii a nie to ze sasiedzi wlasnie znalezli swoja porcelane w kawalkach na podlodze ;) tez przez to przechodzilem :)

probkowanie: dobra masz sygnal powiedzmy sinusoide, teraz jak komp czy inne urzadzenie elektroniczne to widzi to nie widzi falki tylko pukty ktore laczy malymi prostymi, teraz jesli powiedzmy masz sznurek polozony na podlodze w taki sposob ze jest sinusoida i potniesz go na 92 kawalki i poukladasz je poziomo zobaszysz mnostwo schodkow, jesli ten sam sznurek potniesz na 192 kawalki nadal zobaczysz schodki ale o wiele mniejsze czyli o wiele dokladniejsze-bardziej bedzie przypominac sinusoide niz w poprzednim przypadku. W audio i nie tylko to oznacza ze te 192 kawalki daja lepszy obraz prawdziwego sznurka tylko ze w swiecie cyfrowym... yyyy mam nadzieje ze kumasz czacze :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A.Einsten

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/15 23:11 #211920

Myśle ze kumam;) Jestem osoba młodą, jednak raczej już wyrosłem z łupu cupu na cały regulator;) tak myśle o tym kompie ktorego bede rownież zmieniał i wpadłem na taki pomysł aby zakupić telewizor full hd zamiast monitora, kupowałbym to w stanach ale to nieważne. Komp zatem nabiera nowego wymiaru. Potrzeba 5.1 zarówno do filmów jak i sporadycznie gier.Jak widzisz nie zamierzam na tym oszczędzac za bardzo się na to napaliłem;) w przyszłosci dorzuce nagrywarke blu ray i bede ogladał filmy w full hd, a do teog potrzeba nie tylko zaje*istego telewizora ale i głośników. Co pod takim kątem można wykrzesa, chyba amplituner będzie jednak niezbędny. puścicie wodze fantazji jako i ja tak uczyniłem i wpadłem na świetny pomysł (telewizor zamiast monitora)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/15 23:15 #211922

okresl nowy budzet i jesli jestes zdecydowany na kino w sensie amplituner kina domowego, proponuje zamiescic nowy topic w dziale KD :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A.Einsten

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/16 00:21 #211937

Czy w takim przypadku potrzebowałbym karty muzycznej, poza tym to nie bedzie pełen kino domowe bo przeciez bez odtwarzacza. Wiec nie trzeba przenosic tematu. Ok, ja to widze tak - karta muzyczna w kompie, amlituner i wzmacniacz i zostaja głośniki. nie chce kupowac gotowego zestawu w markecie bo to lipa zazwyczaj jest. moze lepiej złozyć zestaw głosnikowy z oddzielnych głośnikow wtedy na pewno osiągnie sie lepsza jakość. Budżet to około 1500zł. I jak wiele prądu zużywa amplituner i wzmacniacz bo to tez nie jest bez znaczenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/16 03:13 #211951

No dobra kino z kompa: do uzyskania dzwieku przestrzennego konieczna jest odpowiednia karta dzwiekowa (obslugujaca formaty dzwieku przestrzennego 5.1/7.1 itd) - bez tego ani rusz. A film bedzie odtwarzany z czytnika DVD w kompie.

Jesli decydujesz sie na amplituner to po co Ci wzmacniacz stereo? Roznica jest taka ze amplituner kina domowego to wzmacniacz kilku kanalowy (5.1, 7.1 itd) z odpowiednim procesorem dzwieku do tego jako bonus ma glowice tunera czyli radio :) wzmacniacz stereo to tylko wzmacniacz i daje sygnal na dwa kanaly i chocbys sie staral dzwieku przestrzennego miec nie bedziesz. Teraz amplituner kina domowego potrzebuje przynajmniej 4 kolumn zeby wszystko mialo rece i nogi czyli zmieszczenie sie w 1500zl to troszke utopia i nierealne choc specem w tym nie jestem. Dodatkowo jesli chcesz kupic dobry TV byc moze ze zlaczem HDMI to fajnie tez kupic amplituner ktory tez ma to zlacze. Co prawda nie jest to konieczne!!

Mozesz bawic sie i kombinacje alpejskie pod tutylem karta dzwiekowa z wyjsciami na przod, tyl, center+subwoofer i podlaczac np przod do jednego wzmaka stereo a tyl do drugiego plus kupic aktywny subwoofer ale to sa kosmiczne koszty i zapomnij o budzecie 1500zl i do tego efekt wcale nie jest taki super - np upierdliwe dostrajanie glosnosci wzmacniaczy gdy sa roznych firm...

podsumowujac:
1. PC z karta dzwiekowa 5.1/7.1+naped DVD+amplituner+minimum 4 kolumny - opcja droga,przy 1500zl raczej nierealna
2. PC z karta dzwiekowa 5.1/7.1+naped DVD+wzmacniacz stereo na przod i wzmacniacz stereo na tyl+4 kolumny(wersja minimum zeby wogole ruszyc z miejsca) - opcja mega droga, zupelnie nierelalna przy 1500zl chyba ze zaopatrzysz sie we wzmaki unitry i kolumny tonsila - srednia jakosc albo nizej
3. PC jak wyzej+DVD (to daje mozliwosc ogladania filmow ale w stereo bez dzwieku przestrzennego)+wzmacniacz stereo+2kolumny+CD (perspektywicznie) - opcja realna w 1500zl.

Co do poboru energii to zarowno wzmak jak i amplituner pobieraja podobnie, wszystko zalezy jak glosno sluchasz i jak dlugo... np na moim HK 970 pisze 410W czyli tyle on pobiera mocy ciaglej w chwili gdy gra na maxa... ile to jest kasy nie wiem, nie chce mi sie liczyc bo ciemno juz jest ;)

Niestety nie wyglada to kolorowo z wyborem sprzetu. Przy twoim budzecie proponuje Tobie mocno rozwazyc opcje wzmacniacza stereo, dodatkowo dobrze zastanow sie ile tak naprawde godzin bedziesz poswiecac na ogladanie filmow dziennie i czy sprzet przypadkiem nie bedzie plumkac z muza stereo w czasie gdy bedziesz sie uczyl/przyjmowal znajomych/czytal/nudzil sie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A.Einsten

Komputer-karta muzyczna-komlumny lub 5.1 do 1000zł 2008/01/16 06:09 #211956

Kesli chcesz 5,1 za taka kase

www.allegro.pl/item297662874_sal ... _wawa.html

Do tego karta, jaka polecalem wczesniej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator