HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/23 22:28 #207517

Witam szanownych forumowiczów.
Chciałbym zakupić porządną kartę muzyczną do ok 600 złotych zamiast mojego X-Fi Extreme-Music.
Ma ona być ściśle zorientowana pod kątem słuchania muzyki.
Nie obchodzą mnie specjalnie żadne surroundy ,dźwięk przestrzenny 5,1 czy 7,1 ,optymalny dźwięk w grach itd.Może być karta stereo.

Będą do niej głównie podłączone słuchawki (Senki HD555,Denon AH-D2000) i zamówiłem jeszcze niskobudżetowego wzmaka Holdegona.Muzyczkę mam głównie we FLAC-u i troszke MP3 320kbps.

Z tego co zdążyłem się już naczytać pozytywne noty zebrały takie karty jak
-Audiotrak PRODIGY HD2 //HI-FI 7,1
-ESI Juli@
-E-MU 0404// 1212M

Co moglibyście mi polecić ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/25 13:36 #207677

Znalazłem też kartę E-MU 1820 w cenie 700 zł używkę.
Trudno jest się zdecydować bo wszystkie mają dobre recki.Brak jest jakiegoś konkretnego porównania tych kart a jak jakieś jest to głównie są tam Creashity.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/25 13:55 #207679

Kup sobie DAC-a zewnetrznego i zapomnisz o kartach....
www.obadimports.com/catalog/item ... 226912.htm - choćby takiego....
Poza tym temat już był wałkowany....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/25 14:02 #207681

Zyzio, a dobre to to? 100 baksow nie jest wielka cena. Czy gdzies za zlotowki mozna to zakupic?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/25 14:04 #207682

maka1986 napisał: Znalazłem też kartę E-MU 1820 w cenie 700 zł używkę.
Trudno jest się zdecydować bo wszystkie mają dobre recki.Brak jest jakiegoś konkretnego porównania tych kart a jak jakieś jest to głównie są tam Creashity.

A idź mi z tym!
kami.sklep.pl/mapa/produkty/Kam- ... _4231.html
Polecam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/25 14:21 #207683

zyzio napisał: Kup sobie DAC-a zewnetrznego i zapomnisz o kartach....


Zewnętrzny DAC podpięty USB z komputerem to przecież nic innego jak zewnętrzna karta dźwiękowa.

EMU czy M-Audio to świetny sprzęt tak samo zresztą jak Juli@

Tutaj oraz tutaj i też tu możesz poczytać o kilku kartach i o tym jak się spisywały w ślepych testach.

Swoją drogą to co masz do zarzucenia X-Fi Extreme Music? Przecież to całkiem dobry produkt do słuchania muzy. Nie wiem czy różnice dźwiekowe pomiędzy M-Audio a X-Fi będziesz w stanie wyłapać. Znajdziesz natomiast masę różnic jeśli chodzi o posługiwanie się sekwencerami, edytorami dźwięku (sterowniki ASIO 2.0), mozliwośc swobodnego krosowania sygnału w mikserze karty, granie na zewnetrznym instrumencie podpiętym przez kontroler midi itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/25 21:44 #207725

Patyk napisał:

maka1986 napisał: Znalazłem też kartę E-MU 1820 w cenie 700 zł używkę.
Trudno jest się zdecydować bo wszystkie mają dobre recki.Brak jest jakiegoś konkretnego porównania tych kart a jak jakieś jest to głównie są tam Creashity.

A idź mi z tym!
kami.sklep.pl/mapa/produkty/Kam- ... _4231.html
Polecam!


Nieźle to wygląda.Korektor częstotliwości i eliminacja jitter.Czy to aby takie dobre??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/25 22:08 #207729

maka1986 napisał:

Patyk napisał:

maka1986 napisał: Znalazłem też kartę E-MU 1820 w cenie 700 zł używkę.
Trudno jest się zdecydować bo wszystkie mają dobre recki.Brak jest jakiegoś konkretnego porównania tych kart a jak jakieś jest to głównie są tam Creashity.

A idź mi z tym!
kami.sklep.pl/mapa/produkty/Kam- ... _4231.html
Polecam!


Nieźle to wygląda.Korektor częstotliwości i eliminacja jitter.Czy to aby takie dobre??

Częstotliwości próbkowania. Ale do słuchania muzyki raczej nie będzie ci potrzebny. ;)
Dobre. Dźwięk szybki, trzymany za mordę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/26 10:24 #207755

Patyk napisał:

maka1986 napisał: Znalazłem też kartę E-MU 1820 w cenie 700 zł używkę.
Trudno jest się zdecydować bo wszystkie mają dobre recki.Brak jest jakiegoś konkretnego porównania tych kart a jak jakieś jest to głównie są tam Creashity.

A idź mi z tym!
kami.sklep.pl/mapa/produkty/Kam- ... _4231.html
Polecam!


komp -->> spdif/o-->>spdif/i-->>procesor dźwięku-->> 2x chinch/o -->> 2x chinch/i -->> wzmacniacz tak to trzeba by było połączyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

yamaha rx-v350/yamaha dvds540/eltax discovery/koda sw1000

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/26 11:38 #207765

Ten Behringer wbrew krążącej o marce złej opinii to całkiem dobry przetwornik A/D-D/A. Poza tym cena oscylująca w okolicy 570 zł jest rewelacyjna. Za tak niską cenę dostajemy przetwornik cyfrowy, konwerter częstotliwości próbkowania, dither na pokładzie i bogactwo złączy.

buksik napisał: komp -->> spdif/o-->>spdif/i-->>procesor dźwięku-->> 2x chinch/o -->> 2x chinch/i -->> wzmacniacz tak to trzeba by było połączyć?


Owszem tak trzeba by było połaczyć.
Problem jednak w tym, że aby to cacko połączyć do komputera to w komputerze musi być zainstalowana karta dźwiękowa - inaczej nie uda nam sie wprowadzić sygnału do Behringera. Nie akceptuje on bowiem ani firewire ani USB.
Co prawda wystarczy byle jaka karta dźwiękowa, która na potrzeby słuchania CD będzie w stanie wypuścić przez SPDiF sygnał cyfrowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/26 11:46 #207768

Przypomniało mi się jeszcze a propos podłączenia, że w Behringerze wyjścia analogowe zrealizowane są na gniazdach XLR

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/26 12:03 #207771

smykus_likas napisał: Zyzio, a dobre to to? 100 baksow nie jest wielka cena. Czy gdzies za zlotowki mozna to zakupic?

Dobre, chcesz drożej kup Zhaolu DAC :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/26 12:14 #207772

yayacek napisał: Ten Behringer wbrew krążącej o marce złej opinii to całkiem dobry przetwornik A/D-D/A. Poza tym cena oscylująca w okolicy 570 zł jest rewelacyjna. Za tak niską cenę dostajemy przetwornik cyfrowy, konwerter częstotliwości próbkowania, dither na pokładzie i bogactwo złączy.

buksik napisał: komp -->> spdif/o-->>spdif/i-->>procesor dźwięku-->> 2x chinch/o -->> 2x chinch/i -->> wzmacniacz tak to trzeba by było połączyć?


Owszem tak trzeba by było połaczyć.
Problem jednak w tym, że aby to cacko połączyć do komputera to w komputerze musi być zainstalowana karta dźwiękowa - inaczej nie uda nam sie wprowadzić sygnału do Behringera. Nie akceptuje on bowiem ani firewire ani USB.
Co prawda wystarczy byle jaka karta dźwiękowa, która na potrzeby słuchania CD będzie w stanie wypuścić przez SPDiF sygnał cyfrowy.


Myślę, że wymóg posiadania w komputerze wyjścia spdif to nie jest obecnie ŻADNA przeszkoda. Większość obecnie sprzedawanych płyt głównych posiada zintegrowane karty dźwiękowe oraz większość z nich posiada wyjście spdif.

Ja wymagam jak najlepszej jakości dźwięku podczas odtwarzania dźwięku ze wzmacniacza wykorzystującego jako jedno ze źródeł dźwięku komputer.
Pewne plusy miałaby u mnie karta z koderem dd oraz dts (by odtworzyc dźwięk 5.1 na kinie domowym) oraz za obsługę EAX. Chociaż prawdę mówiąc nie wiem czy skorzystałbym z tych funkcji jako, ze ostatnio mam coraz mniej wolnego czasu, który mogę poświęcić na granie. Niemniej jeżeli ktoś szuka takich opcji to chyba jedynym dobrym rozwiązaniem będzie auzentech Auzen X-Fi Prelude 7.1.

Z tego względu chyba jednak będę chyba celował w coś co oferuje jak najlepsza jakość przy odtwarzaniu muzyki stereo z komputera....

Czy ktoś porównywał bezpośrednio jakąś kartę dźwiękową kosztującą ok. 500 zł. z tym behringerem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

yamaha rx-v350/yamaha dvds540/eltax discovery/koda sw1000

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/26 13:27 #207785

buksik napisał: Czy ktoś porównywał bezpośrednio jakąś kartę dźwiękową kosztującą ok. 500 zł. z tym behringerem?


Hmm, tu własciwie trudno cokolwiek porównywać.
Behringer oferuje znakomitą jakośc tak samo jak i EMU czy M-Audio czy też Juli@.
Audiopisarstwo zostawiam innym - nie mam talentu do pisania o aksamitnym basie czy jedwabnych sopranach. Behringer daje jakość bardzo wysoką.

Nie można porównywać Behringera z kartą dźwiękową, ponieważ to dwa zupełnie inne urządzenia.
Behringer jest stacjonarny, nie potrzebuje do pracy komputera i może pracować jako klasyczny przetwornik A/D/A - jest to niewątpliwie zaletą, żadna karta dźwiękowa do 1000 zł tego nie potrafi.
Poza tym Behringer działa jak klasyczny patchbay (krosownica). Karty też raczej tego nie potrafią. Behringer akceptować może rownócześnie trzy różne źródła cyfrowe i dowolnie wedle naszego uznania możemy je (te źróła) kierować na wyjścia. Poza tym Behringer to sprzętowy konwerter częstotliwości. Możemy wpuscić sygnał cyfrowy 44.1 kHz i na wyjściu ustawic 88.2 kHz bądź dowolnie inaczej. Behringer to również maszyna redukujaca długość słowa bitowego - wprowadzając sygnał 24 bit możemy na wyjściu dostać 16 bit z zaaplikowanym ditherem.

Zalezy więc teraz do czego chcemy używać Behringera - jeśli tylko do pracy z komputerem to nie ma sensu. 3/4 funkcji pozostanie niewykorzystanych. Lepiej wówczas wydać 600 zł na wypasioną kartę dźwiękową.
Jeśli jednak chcemy przetwornik cyfrowy A/D-D/A pracujący niezależnie od komputera, akceptujący kilka źródeł i oferujący dobrą jakość to nie ma się nad czym zastanawiać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa pod muzykę 2007/12/26 13:35 #207789

zyzio:
Rozumiem że sprowadzałeś tego DAC-a poprzez tą stronę? www.diykits.com.hk/
Ile musiałeś zapłacić za transport i ile w ogóle czekałeś?

Wreszcie kupiłem sobie kartę Juli@ za 400zł.Myśle że dobry zakup.Ma symetryczne połączenie XLR.Teraz rozmyślam nad tym Behringerem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator